המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

ציוד צילום

צלמים חובבים השואפים להעמיק את הבנתם ומקצועיותם בתחום הצילום, יגלו מהר מאוד שלציוד הצילום הנלווה למצלמה יש חשיבות והשפעה על טיב הצילום, לא פחות מזו של המצלמה עצמה. רכישת הציוד הנלווה למצלמה כרוכה אומנם בהוצאות כספיות לא מבוטלות, אבל השימוש בציוד זה בהחלט עשוי לשדרג משמעותית הן את איכות התמונות והן את תהליך העבודה של הצלם.

צילום: Drab Makyo

ציוד צילום – מה זה כולל?

ציוד צילום הוא מושג רחב בו ניתן לכלול את כל האביזרים הרלוונטיים לצורך הצילום מעבר למצלמה עצמה. בין פריטי הציוד הנפוצים:

  • חצובה – חצובת היא מעמד תלת רגלי לייצוב המצלמה אשר תימנע בסיטואציות רבות מצבים של הופעת פרטים מטושטשים בתמונה.
  • פילטרים – מסנני אור המאפשרים לנו לצלם אלמנטים אותם אנחנו עשויים לפספס בלעדיהם.
  • עדשות למצלמה – לאיכות עדשת המצלמה יש חשיבות גבוהה ביותר. לכן, חשוב להשקיע ברכישת עדשה טובה.
  • פלאש חיצוני – בניגוד לפלאש פנימי המצוי בכל מצלמה, פלאש חיצוני מונע את החזר האור ולכן התוצאות שיתקבלו באמצעות שימוש בו יהיו טובות ואיכותיות יותר.
  • תיק למצלמה – כדי לשמור על המצלמה ועל ציוד הצילום, חשוב לבחור תיק איכותי המתאים למצלמה הספציפית שלכם.

ציוד איכותי מביא לתמונות איכותיות

ציוד צילום יכול לסייע לצלמים החובבים והמקצועיים להתמודד עם מצבי צילום שונים ולקבל בסופו של דבר תוצאות בדמותן של תמונות איכותיות וברורות, גם כשתנאי הצילום לא עומדים לטובתם. חלק מאותו הציוד כמו למשל פילטרים מסוימים, יכול בהחלט לסייע לצלמים לקבל תוצאות יצירתיות, אמנותיות וייחודיות יותר מאשר בצילום רגיל. רוב הצלמים ובעיקר החובבים שביניהם, יעדיפו שלא לרכוש את כל הציוד במרוכז, אלא לצבור אותו עם הזמן ולהתחדש בכל פעם בפריט אחר אשר יעלה בעוד רמה את יכולות הצילום שלהם.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על ציוד צילום

אביזרי צילום לפלאש צלמים חובבניים ומקצועיים המודעים לחשיבות הגבוהה של ציוד הצילום, יבחרו בצורה רצינית וקפדנית את ציוד צילום אותו הם ירכשו. חשוב לדעת שישנו מגוון רחב של אביזרי צילום, בעוד לכל אחד מהם יש את התועלות להמשך קריאה »
חצובה חשיבות יציבות המצלמה חצובה מייצבת את המצלמה ומונעת מצבים לא רצויים של רעידות המצלמה בעת הצילום. תכונה זו מביאה ליכולת למקד את התמונות, לעשות שימוש במהירות תריס גבוהה יותר ולאפשר בסופו של דבר קבלת תמונות להמשך קריאה »
פלאש (מבזק) חיצוני ופנימי על תפקידי הפלאש תפקידו העיקרי של הפלאש הוא לספק מקור אור מיידי כפיצוי על מחסור באור בתנאי צילום מסוימים. הפלאש יוצר הבזקי תאורה קצרים שאורכם עומד על כאלפית שנייה, מה שמהווה תועלת נוספת הבאה לידי להמשך קריאה »
פילטרים סוגי הפילטרים קיימים סוגים רבים ומגוונים של פילטרים כאשר לכל אחד מהם יש את המטרה הייעודית שלו. בין המסננים הבסיסיים יותר ניתן למצוא למשל את ה-UV שתפקידו הוא לשמור על עדשה יקרה. סוגים נוספים של להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר