עדשות צילום

נראה שהכלי הקסום הזה הקרוי מצלמה היה הרבה פחות קסום ויעיל ללא העדשה, שבכוחה לקבוע את רמת האיכות בה תצא התמונה המצולמת. צלמים אשר מעוניינים לשלוט בצורה מקסימאלית באיכות התמונות שלהם, יתורו אחר עדשה טובה ואיכותית אשר תתאים למצלמה שלהם כמו כפפה ליד ותוציא ממנה תוצאות מוצלחות במיוחד.

מהו תפקידה של העדשה?

תפקידה העיקרי של העדשה הוא לאסוף את קרני האור מהאובייקט המצולם ולמקד אותן על גבי חיישן המצלמה. זאת כדי לקבל תמונה חדה וברורה, אותה בסיום ההליך רושמת המצלמה הדיגיטלית כקובץ. אפשר לסכם את תפקידה של העדשה בכך שהיא בעצם מרכזת את קרני האור לנקודה אחת אשר מהווה את הנושא המרכזי של הצילום.

סוגי העדשות

ישנם סוגים רבים של עדשות כאשר לכל אחת מהן תפקיד אחר:

  • עדשת מאקרו – עדשה המיועדת לביצוע תקריב אל אובייקט צילום קטן.
  • עדשה נורמלית – עדשה המציגה את האובייקט המצולם כמו שהוא, כלומר באותו גודל ומרחק שהוא נתפס גם ללא העדשה.
  • עדשה בעלת זווית רחבה– תפקידה להרחיק את האובייקט ובכך היא בעצם יוצרת תחושת מרחב בפריים המצולם.
  • עדשת עין הדג – כולם מכירים מהעיתון את התמונות המעוותות של המפורסמים המצולמים דרך עדשת עין הדג ותפקיד הקוראים הוא לזהות מי הם… עדשת עין הדג היא רחבה ומאפשרת זווית צילום של מאה ושמונים מעלות תוך שהיא מעוותת פרטים. עדשה זאת יעילה בצילומי נוף רחב.
  • עדשת טלפוטו – עדשה אשר מקרבת את האובייקט המצולם ובכך מאפשרת להתמקד באותו האובייקט, גם אם הצלם נמצא רחוק ממנו.

לסיכום

גם אם יש ברשותכם מצלמה איכותיות ויוקרתית במיוחד, במידה והעדשה שלה לא תהיה איכותית גם היא, התוצאות שתקבלו לא יהיו מספקות.. לכן, יש חשיבות גבוהה לבחירת העדשה ולהשקעה בעדשה איכותית וטובה.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על עדשות צילום

עדשות אולטרא רחבות עדשות פריים עדשות פריים הן עדשות בעלות אורך מוקד קבוע מראש שאינו ניתן לשינוי. עדשות הפריים נחשבות לאיכותיות למרות שיש להן מספר חסרונות הנובעים מהעובדה שלא ניתן לשנות את אורך המוקד. כלומר, במידת הצורך יש להמשך קריאה »
פול פריים
צילום: auggie tolosa
בסופו של דבר העלויות הגבוהות מצדיקות את עצמן, היות והתועלות והאיכויות של מצלמות פול פריים יהיו בהתאם גדולות בהרבה מאשר המצלמות הרגילות. יתרונות אלו באים לידי להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר