המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

צילום שקיעה

שקיעה היא ללא ספק אחד הזמנים המיוחדים ביותר ביום. אומנם היא מתרחשת כל יום, אך בכל זאת יש בה משהו מסתורי ומושך במיוחד. רבות יוחס לשקיעה, החל מאמונות פגאניות עתיקות ועד הרומנטיות המאפיינת של ימינו, זהו אחד הרגעים הכי ויזואליים ביום ועבור צלמים ובעיקר צלמי נוף. השקיעה מציעה לנו עולם ומלואו מבחינת אפשרויות צילום. ניתן לצלם שקיעות שוב ושוב בכל יום ובכל פעם לקבל תוצאה שונה ומיוחדת.

אפשרויות צילום מרתקות

על פניו, שקיעה עשויה להיראות כמו רגע יפה אך לא משהו ששווה להשקיע בשבילו תת-ז'אנר שלם בעולם הצילום. כאמור, היא מתרחשת כל יום ואינה יוצאת דופן. אך המציאות היא הרבה יותר מורכבת מתפיסה שטחית זו ושקיעה היא הזדמנות חדשה בכל יום לצילום מרהיב ובלתי נשכח. גם הזריחה מציעה מאפיינים דומים, אך יש משהו בצילום שקיעה שהוא שונה ורב גוני יותר. בזמן זה הצבעים כל כך עשירים, השמש, השמיים וכל הסביבה נראים שונה בכל יום שעובר, בנוסף להשפעה האדירה שיש לעונה בשנה ולמרכיבים סביבתיים אחרים. ניתן לצלם שקיעות במקומות אקזוטיים ומרוחקים בהם תנאי הסביבה מספקים שקיעות מרהיבות יותר מהנורמה, וניתן באותה מידה להפיק צילומים מרהיבים ועמוקים גם משקיעה המתרחשת ממש ליד הבית.

העשרת התמונה להעצמת החוויה

המקצועיות והידע הדרוש לצילום שקיעה מתבטאים ביכולת להעשיר את התמונה בפרטים נוספים, ליצור מראה ויזואלי מיוחד ומרשים בעזרת ניצול הסביבה עצמה וטכניקות צילום מקצועיות. במהלך השקיעה, השמיים הם האובייקט המרכזי המציע עושר של צבעים, מרקמים, תחושות ועוד. את אלו, על צלמי שקיעה לדעת כיצד להעביר בצורה אופטימאלית לתמונה. צילום שקיעה מצריך גם זהירות שנרכשת עם הניסיון וההכשרה המקצועית בתחום. היות ומדובר בצילום בו מעורבת השמש, יש להיזהר לא "לשרוף" את השמיים בגללה, להדגיש את השמש השוקעת אך לא יתר על המידה כך שהיא תהיה האובייקט היחיד. צלם שקיעות איכותי צריך להבין את עניין האור, להיות מסוגל למדוד אותו ולהחליט החלטות מקצועיות על בסיס התנאים בשטח, להבין את אורכי המוקד השונים והשפעתם על תמונת השקיעה, להכיר "משחקים" אמנותיים עם איזון הלבן, זמני חשיפה, מיקוד, בניית קומפוזיציה איכותית וידע בעיבוד תמונה דיגיטלי לשיפור התמונה הסופית.

סרטוני צילום שקיעה

טיפים לצילומי שקיעות מרשימים:

מדריך מקיף לצילום שקיעה:

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר