המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

צילום שטח

צילום שטח מאפשר לנו לתפוס את יופיו של הטבע באופן ממוקד, מדויק ומרהיב, להציג סיטואציות או אנשים בסביבה חיצונית כלשהי באופן מרתק וייחודי. צילום בתנאי שטח מצריך יכולות צילום ספציפיות, דיוק וערנות. צילום השטח שונה מהותית מצילום בסביבה מבוקרת וסגורה, כמו למשל סטודיו או אתרים מוגדרים אחרים.

יסודות צילום השטח ומהותו

צילום שטח כולל מגוון רחב של אפשרויות ומושאי צילום, החל מצילומי טבע ונוף מרהיבים במהלך טיול ספארי באפריקה, כלה בצילומי חוץ בפארק העירוני ליד הבית ועד צילומי מאקרו מדויקים של פרחים בחיק הטבע. סוג צילום זה מאופיין בכך שהוא מתבצע בסביבה שאינה מבוקרת, המציאות תמיד יכולה להפתיע את הצלם ולהובילו לצילום תמונות שונות מאשר אלו שתוכננו מראש. בנוסף, צילום שטח מצריך הבנה של יסודות בסיסיים בצילום הרלוונטיים לסביבות לא מבוקרות ורב גוניות כמו הטבע או השטח. על הצלם להיות מקצועי מבחינת תפעול המצלמה והבנת כללי צילום המאפשרים לו להשיג תמונות טובות בלי פגיעה או הפרעה בשטח עצמו במהלך הצילום. המונחים והכללים הבסיסיים של צילום שטח זהים לצילום סטודיו, צילום אירועים, צילום פרסומי וכן הלאה. אך בהחלט ישנם נושאים ספציפיים שעל צלם שטח איכותי להפנים וליישם כל העת. בעת צילום בשטח יש להתייחס כל הזמן לנושא התאורה – שמש, צל, סנוור ועוד,  יש להבין בצורה מדויקת את נושא החשיפה ורוחב השדה על מנת לתפוס את התמונה שרוצים ולהפיק אותה בצורה האידיאלית. צילום שטח מחייב את הצלמים להיות מוכנים בכל רגע ללכוד משהו מיוחד במצלמתם ולהתאים את תפעול המצלמה לתנאי השטח.

ציוד לצילום שטח

צילום שטח מצריך ציוד צילום מיוחד אשר מאפשר להשיג את המטרות בצורה אופטימאלית וכן להיות מוכן למגוון מצבים שונים. הציוד כולל לרוב עדשות רחבות ועדשות עם זום גדול מאוד, פילטרים להשגת אפקטים מרשימים ובמקרים מסוימים אמצעי תאורה חיצוניים. קורס צילום שטח מספק את כל הידע התיאורטי ואת הכלים המקצועיים ליציאה לשטח בכל סיטואציה ומקום שהוא, תוך מוכנות גדולה והבנה של התהליכים היוצרים יחד תמונה מדהימה.

סדרת סרטוני צילום שטח

סרטון על קורס צילום שטח בישראל

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר