המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

צילום פנים

צילום פנים (Indoor Photography) עשוי להיתפס כתחום צילום פשוט המתבצע בסביבה מבוקרת, בעוד צילומים אלו נעשים בסביבה סגורה הכוללת תנאי תאורה מלאכותיים וללא השפעות חיצוניות למיניהן. אך בפועל, לא מדובר בסביבה מבוקרת כמו למשל בסטודיו ועל הצלם להתחשב בתנאי התאורה ולהכיר טכניקות צילום מתקדמות. זאת כדי להפיק תמונות איכותיות, מרשימות ונאמנות למציאות תוך פרשנות ויזואלית אישית.

תנאי תאורה נמוכים

סביבה פנימית במסגרתה מתבצע צילום פנים כוללת לרוב גופי תאורה אשר עשויים להיות יעילים מבחינת אספקת אור לצלם. אולם בכל הקשור לצילום פנים, תנאי התאורה הנמוכים מהווים מגבלה בסיסית ונפוצה. במקרים רבים, על הצלם לספק תמונה איכותית ללא שימוש בפלאש. כך שעל צלם פנים להכיר במגבלה זו ולדעת כיצד להתגבר עליה באמצעים טכניים מקובלים. ה"חכמה" היא לדעת כיצד להתגבר על תנאי תאורה נמוכים כך שהתמונה הסופית תהיה יפה, מרשימה, ברורה ותואמת למטרותיה בצורה האופטימאלית.

סוגים של צילומי פנים

צילום פנים מתייחס למגוון סוגי צילום: אירועים וסיטואציות משפחתיות בבית כמו ימי הולדת, משחקים משותפים ועוד.ולהבדיל, צילום פנים יכול להתבצע למטרות מקצועיות כמו צילומי קטלוגים, צילומי עיצוב ועוד. צילומים אלו יכולים לכלול תמונות של אנשים, צילומי חפצים ורהיטים, צילומים רחבים של חדרים בבית, צילומי פנים שנועדו להדגיש מאפיינים מסוימים בסביבת הצילום וצילומי פנים של אובייקטים אנושיים כמו דוגמנים.

צילומי פנים מעולים

צילום פנים מצריך מיומנות מקצועית של הצלם על מנת להפיק תמונות מעולות וברורות, תמונות ללא הטשטוש האופייני לצילומים חובבניים ולא איכותיים בתנאי פנים. על הצלם להכיר את המגבלות השונות בצילומי פנים וכן את טכניקות הצילום הידניות שנדרשות להפעלה כדי להשיג את התמונה האיכותית ביותר. ברוב המקרים, גודל הצמצם צריך להיות גדול , למהירות התריס יש משמעות גדלה ועליה להיות מדויקת בהתאם לאובייקט המצולם ולעומק השדה, זמני החשיפה לרוב קצרים בסיטואציות עם תנועתיות גדולה ובמידה ונעשה שימוש בפלאש, יש לדעת כיצד לשמור על מראה טבעי למרות התאורה המלאכותית החזקה. צילומי פנים מתקדמים נעשים לרוב תוך הפיכת סביבת הצילום למעין סטודיו, בעזרת תאורה מקצועית ובניית קומפוזיציה מבוקרת של הצילום.

סרטוני צילום פנים

מדריך מעשי מתקדם לצילום פנים.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר