המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

צילום פורטרט

צילום פורטרט הוא צילום פנים, לרוב קרוב יחסית, של אדם. צילום פורטרט איכותי מעביר לצופה תחושות שונות על האדם המצולם, על הרגשתו, על מהותו הבסיסית וכן שאר מסרים שונים. הפורטרט מלווה את האנושות והאמנות במשך אלפי שנים וכיום, בעזרת ידע מקצועי וטכניקות מתקדמות, יכולים הצלמים לזקק את התחום לכדי שלמות וליצור תמונות מרשימות במיוחד.

תפיסת ההבעה ומהותם של המצולמים

צילום פורטרט הוא צילום שמטרתו ללכוד את מראה האדם המצולם, כאשר הדגש הוא על תפיסת הבעת הפנים ובאופן עקיף, הנצחת מהותו של האדם ברגע התצלום. קיימים גם פורטרטים קבוצתיים של קבוצות אנשים קטנות, כאשר גם במקרה זה הצגת הבעת הפנים היא חשובה. מוקד המשיכה המרכזי במסגרת צילום פורטרט הוא כמובן הפנים של המצולם, למרות שגם יתר גופו והרקע יכולים להיות מצולמים. תמונת פורטרט לרוב היא לא תמונה כמו "תמונת פספורט". בצילום מקצועי, הצלם מפיק תמונה מורכבת של האדם, לרוב תוך מבט ישיר אל המצלמה. למרות השוני הרב בין צילום פורטרט לסוגי צילם דינאמיים יותר כמו צילום שטח, צילומי בעלי חיים או צילום עירוני, מפתיע לגלות עד כמה הדיוק ועיתוי הלחיצה על כפתור הצילום הם קריטיים בהשגת הצילום המושלם.

מפורטרטים שימושיים ועד אמנות של ממש

צילום פורטרט הוא תחום חשוב ומשמעותי מאוד בעולם הצילום. כל צלם חובב או מקצועי צריך לעבור הכשרה מקצועית כלשהי בנושא, היות ומדובר על ידע שימושי גם עבור צלמי טבע או צלמי רחוב. לתמונות עצמן יש מטרות ושימושים רבים, בעוד צילום פורטרטים יכול להיות מוזמן למטרות שימושיות כמו צילום אינפורמטיבי של עובדים או אנשים שונים, צילום פורטרט של אדם חשוב לצרכים רשמיים כלשהם ועוד. לחילופין, תחום צילום זה יכול בהחלט להוות אמנות של ממש, במיוחד כאשר מושאי הצילום אינם דוגמנים מקצועיים או דמויות מוכרות אחרות. זאת בשל העומק הרב והמורכבות שצילומים אלו, הפשוטים לכאורה, מאפשרים להשיג.

סרטונים אודות צילום פורטרטים

מדריך בסיסי לצילום פורטרט:

צילום פורטרט מקצועי בסטודיו:

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר