המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

צילום ספורט

צילום ספורט הוא ז'אנר מעולם הצילום המכסה את התיעוד של כלל ענפי הספורט. זהו תחום מיוחד ודינאמי מאין כמותו, תחום בעל רלוונטיות אדירה למיליוני אוהדי ספורט בכל העולם. צלם ספורט ניחן ביכולות צילום מהירות מאוד והבנת תחום הספורט אותו הוא מצלם. תמונות ספורט מעבירות לצופה רגע מיוחד של ניצחון, של אכזבה או של עמידה באתגרים פיזיים ולכן, מבחינה מקצועית מדובר על זיקוק עבודתו של הצלם לכדי לכידת שבריר השנייה החשובה ביותר.

צילום ספורט עיתונאי

במרבית המקרים צילום ספורט הוא שלוחה של צילום עיתונאי, העברת מידע ויזואלי לאירוע חדשותי שמפורסמת עליו כתבה או ידיעה. כמובן שצלמים חובבים המבקשים לצלם את בני משפחתם באירועי ספורט למיניהם ירוויחו רבות מקורס צילום ספורט והכשרה ספציפית בתחום – כך ניתן להפיק צילומים מקצועיים שכאילו נלקחו מעיתוני הספורט המובילים ממשחק הכדורגל של הילד בשבת או מתחרות ההתעמלות של הילדה. בתחום צילום הספורט, המיקום והתזמון הם המפתחות להצלחת הצילום. צילום ספורט מחייב גמישות ודינאמיות מבחינת מיקומים, תזמון מעולה ושימוש בציוד מקצועי מגוון.

מיהו צלם הספורט?

צלמים העוסקים באופן מקצועי בצילום ספורט עובדים לרוב עבור עיתונות ספורט רגילה, או עבור מגזינים מיוחדים בתחום ואתרי אינטרנט למיניהם. צלם הספורט יכול להתמחות בתחום ספורטיבי מסוים דגמת משחקי כדור, אך רוב הצלמים מבינים את עקרונות הצילום של כלל ענפי הספורט ויכולים לספק תוצאות איכותיות ומדויקות גם של ענף אותו הם לא מצלמים בדרך כלל. אנשי מקצוע מעולם צילום הספורט צריכים במידה מסוימת להיות אוהדי ספורט, אומנם לא של כלל הענפים והסגנונות, אך חייבת להיות להם הבנה בסיסית בספורט וחיבה לתחום. ציוד צילום ספורט כולל שימוש בכמה מצלמות לצורך עבודה מהירה ומדויקת (אחת עם עדשה רגילה ואחת עם עדשה טלסקופית למשל), כאשר לרוב נעזרים בעדשות גדולות בעלות זום ארוך מאוד ללכידת כל הפרטים גם בקצה המגרש. הצלם נעזר רבות בחצובה ובעדשות שונות המתאימות לרגע ספציפי. כמו כן, נפוץ לראות צלמי ספורט בתנוחות ובמיקומים לא שגרתיים לצידי מגרשים או אתרי ספורט – הכל כדי לתפוס את התמונה המושלמת.

סרטוני צילום ספורט

הסברים מעשיים על צילום ספורט:

מדריך צילום ספורט:

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר