המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

צילום נוף

צילום נוף הוא תחום צילום שנראה על פניו פשוט ונגיש מאוד, אך בפועל הוא מורכב ומחייב התייחסות מקצועית כדי להגיע לתוצאות מקצועיות ואיכותיות. שני צלמים עם מצלמת DSLR טובה שיצלמו את אותה שקיעה יפיקו שתי תמונות שונות. זאת בגלל פרשנות שונה של הסצנה ובחירות מקצועיות הנובעות ממהות התמונה על פי תפיסתו של כל צלם נוף.

צילום: kevin dooley

מהותו של צילום נוף

צילומי נוף נועדו להעביר לצופים המחשה ויזואלית של מקומות שונים בארצם ובעולם. אלו צילומים שלרוב מציעים תמונה רחבה ומרובת פרטים ונקודת המבט היא תמיד גדולה ומקיפה. צילום נוף הוא ההיפך המוחלט מצילום מאקרו ומתחומי צילום רבים אחרים בהם יש אובייקט צילום מסוים ומובחן בסיטואציה, היות ובצילומי נוף המראה כולו הוא אובייקט הצילום. צלמי נוף מצלמים באופן טיפוסי את הנוכחות של הטבע והסביבה, במקרים רבים ללא אנשים בפריים או עצמים ידי אדם. צילום נוף שואף במקרים רבים להעביר את ההיבט התיעודי של אותה פיסת נוף, אך בד בבד הוא מביע הערכה כלפי הטבע או הנוף המצולם. כמובן שצילומי נוף אינם רק של אתרי טבע בתוליים ופסטורליים וגם צילום רחב של עיר מנקודת מבט נופית מספק את הסחורה ועונה להגדרות הז'אנר.

היבטים מקצועיים של צילום נוף

צלם נוף מטייל הרבה בסביבתו הקרובה וכן במסעות ארוכים יותר בארצו ובעולם. הצלם מחפש כל בעת אזורים מרשימים ותמונות נוף מיוחדות שיאפשרו לו להעביר לצופים תחושות על המקום עצמו. המורכבות של צילום נוף היא בכך שממש לא מדובר על העמדת המצלמה וצילום זריז של כל טווח הראייה, אלא על צלם נוף מקצועי למצוא בדיוק את הזווית הנכונה, את הקומפוזיציה האידיאלית ואת עומק השדה הרלוונטי. הצלם עושה שימוש בעדשות רחבות, עדשות ארוכות, חצובה יציבה, זמני חשיפה שונים שיכולים להיות ארוכים למראה דרמטי ותנועתי, או קצרים ללכידת תנאי תאורה חמקמקים. צילום נוף מצריך בחינה של הסביבה והנוף עצמו אך גם מחשבה מקצועית מה רוצים להעביר לצופה לגבי אותו נוף, מה מושך ומיוחד בו וכיצד תתקבל התמונה המיוחדת ביותר.

סרטוני צילום נוף

הסבר בסיסי על ציוד לצילומי נוף:

טיפים לצילום נוף:

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר