המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

צילום מאקרו

צילום מאקרו הוא צילום תקריב בגדלים קטנים מאוד, לרוב של אובייקטים קטנים כמו פרחים, חרקים ועוד. זהו תחום צילום מרתק המאפשר צילום תמונות מרהיבות ומרובות פרטים, וגם תחום שמחייב ציוד מקצועי במיוחד ומיומנות מעולה. זאת, על מנת להפיק תמונות מיוחדות ומרשימות המציעות נקודת מבט מעניינת ושונה של מושאי צילום זעירים.

מהותו של צילום המאקרו

באופן מסורתי, צילום מאקרו הוא צילום שבו גודל האובייקט המצולם בתמונה עצמה גדול יותר מאשר גודלו הפיזי במציאות. כיום, ההגדרה כללית יותר ומדברת על תוצאה סופית בתמונה שבה מה שמצולם מוצג באופן גדול יותר מאשר במציאות – ולאו דווקא על פי גודל האובייקט. כך שגם צילום תקריב מדויק וחד של קיר ענק נחשב צילום מאקרו ולא רק צילום של חרק זעיר. צילום מאקרו מקצועי מצריך שימוש בעדשות מאקרו מיוחדות המאפשרות יחס שכפול גדול מאשר 1:1 וכן מאפשרות צילומי תקריב קטנים במיוחד ומדויקים מאוד. בנוסף, נעשה שימוש בדיאופטרים ושאר ציוד מקצועי מתקדם רלוונטי לתחום. בכל מצלמת כיס כיום יש אפשרות של צילום מאקרו, אך על פי רוב מדובר על אפשרות שמאפשרת צילומים סבירים של אובייקטים כלליים כמו פרחים למשל. על מנת להשיג תוצאות מרהיבות באמת וצילומי תקריב מדויקים של אובייקטים, יש צורך בציוד מקצועי ובידע מתאים. צילום המאקרו הקטן והמדויק ביותר מושג באמצעים משוכללים ומאוד לא שגרתיים כמו מיקרוסקופים דיגיטליים ועדשות מורכבות ויקרות.

תחום שהוא עולם ומלואו

צילום מאקרו מפיק תצלומים מרהיבים של פריטים קטנים מאוד ושל אובייקטים אשר קשה להבחין בהם בעין הרגילה, תמונות ואובייקטים שבשגרה איננו מקדישים להם מחשבה או התייחסות. ניתן לצלם תמונות מרהיבות ומיוחדות במינן מבלי להרחיק למקומות נידחים – לעיתים מספיק לצאת החוצה או להסתכל מעט לעומק בבית כדי למצוא תמונות מאקרו ייחודיות ומעניינות. צלמים חובבים ומקצועיים נדרשים להכשרה ספציפית כדי לשלוט בעולם המופלא של צילום מאקרו. יש להכיר את הציוד המקצועי שמסייע לצלם להפיק תמונות מרהיבות ומוגדלות של עצמים זעירים, להבין את המגבלות של עומק השדה המצומצם בצילומי תקריב, להבין את רזי התאורה בצילום מאקרו, את החוקים והטכניקות להשגת פוקוס מרבי ועוד.

סרטוני צילום מאקרו

היכרות עם צילומי מאקרו בהגדלה גדולה:

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר