המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

צילום בעלי חיים

צילומי טבע ובעיקר צילומי בעלי חיים הם תחום מרתק בצילום. מדובר בתחום מבוקש תמיד המאפשר לצלם לראות מראות מרהיבים וכמובן, להעביר לקהל צופיו תחושות וסיטואציות מעולם החי בצורה מוחשית וחיה.

צילום: PhyreWorX

צילומים מאתגרים במיוחד

כולנו נהנים לראות תמונות של בעלי חיים, בין אם במגזינים נחשבים דוגמת נשיונל ג'יאוגרפיק או במקבילות ישראליות, בטלוויזיה ובאתרי אינטרנט. יש משהו מרתק ומושך במיוחד בצילומים של חיות והחיים בטבע. צילום בעלי חיים הוא אחד מתחומי הצילום המאתגרים ביותר, אך גם המתגמלים ביותר מבחינת סיפוק כאשר משיגים סופסוף את התמונה המיוחלת. מעבר להיותו תחום צילום מיוחד במינו, צילום בעלי חיים מחייב גם יכולות טכניות מעולות. צילום בעלי חיים הוא כה מאתגר מהיבטים רבים. למשל, יש צורך בסבלנות אדירה על מנת להשיג תמונות טובות. צלמים מקצועיים יכולים לחכות ימים שלמים מול מטרת הצילום שלהם. בנוסף, הצילומים מתבצעים לעיתים בתנאי שטח לא פשוטים. אפילו צילום בעלי חיים בסטודיו (למטרת פרסומות למשל) הוא מאתגר כי בניגוד לדוגמן אנושי, כאן יש צורך להצליח להשיג את התמונה האידיאלית והרלוונטית כאשר מושא הצילום הוא בעל חיים שלא ממש מבין על מה כל המהומה…

יכולות וציוד טכני של צלם בעלי חיים

צלמי בעלי חיים וטבע שונים מהותית מצלמי רחוב או מצלמים אמנותיים אחרים. צלם טבע יהיה לרוב איש טבע וטיולים, איש מקצוע מיומן מאוד אך גם כזה שאוהב את הטבע ומבין את בעלי החיים. במקרים רבים, כדי להשיג תמונה מיוחדת וטובה יש להבין את התנהלות החיה, להכיר את מנהגיה ופחדיה וממש לנסות לחשוב כמוה. צילום בעלי חיים מחייב שליטה מושלמת בטכניקות מקצועיות של חשיפה נכונה, התמקמות נכונה, ניצול התאורה הטבעית או מחסור בתאורה ועוד. ציוד צילום מקצועי לצילומי בעלי חיים כולל חצובות קלות משקל ומתקפלות, עדשות טלפוטו גדולות, עדשות רחבות, עדשות צילום מאקרו, פלאשים גדולים וחזקים וכמובן ציוד היקפי להתנהלות בשטח. צילום בעלי חיים יכול להיות בשדה ליד הבית וכן הוא יכול להיות בטיול מיוחד באפריקה או באלסקה. על מנת להתמקצע ולקבל כלים מקצועיים בתחום חמקמק ומרתק זה יש צורך בהכשרה מקצועית מתאימה.

סרטוני צילום בעלי חיים

מדריך טיפים לצילום בעלי חיים:

צילומים מיוחדים מבית נשיונל ג'יאוגרפיק:

סרטון קצר על עבודתה של צלמת בעלי חיים באפריקה:

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר