המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

צילום אבסטרקטי

תחומי צילום רבים הם אמנם בעלי מאפיינים אמנותיים אשר דורשים מקצועיות של אומן, אך לרוב התמונות של אותם צלמים ותחומי צילום הן למטרות מסוימות ולהצגת אובייקט באופן ברור ופרטני. צילום אבסטרקטי לעומת זאת, הוא תחום שנוטה באופן מובהק לאמנותי ולמורכב ופחות לשימושי ולמוכר.

צילום: Neato Coolville

תחום אמנותי בעליל

תמונות אבסטרקטיות, או תמונות מופשטות כפי שניתן לקרוא להן בעברית, יכולות להיות אינטרפרטציה של הצלם על אובייקט מוכר, או צילום אומנותי במיוחד שעושה שימוש בטכניקות וטכנולוגיות להפקת תמונה מסתורית ופחות ברורה. על מנת לשלט ברזי הצילום האבסטרקטי יש צורך להתמקצע משמעותית בצילום וללמוד טכניקות עבודה רבות. לכן ברוב המקרים העוסקים בתחום צילום זה הם אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים מאוד, אנשים שמכירים את היכולות והטכנולוגיות של המצלמה באופן מקיף מאוד וכן כאלו שיכולים לראות את יצירת האמנות מתהווה למול עיניהם עוד לפני שצילמו אותה. צילום אבסטרקטי יכול לקחת אובייקטים פשוטים ויומיומיים ביותר, למשל כלי מטבח, ציוד בבית או בעבודה וגם סיטואציות מוכרות ורגילות מחיי היומיום, ולהפוך אותם מתמונה פשוטה וסטנדרטית למשהו מופשט, אמנותי ומסתורי במיוחד.

בזכות הטכנולוגיה

צילום אבסטרקטי הוא תחום מקיף מאוד, תחום שבו פועלים צלמים חובבים רבים לצד צלמים מקצועיים שמתמחים בו ומתפרנסים ממכירת יצירות אמנות ויזואלית. כדי להשיג צילום אבסטרקטי ולהפיק משהו יוצא דופן מבחינה ויזואלית, הצלם האבסטרקטי יכול להיעזר בטכנולוגיה, במאפיינים שונים של המצלמה ובתוכנות עיבוד גרפי ממוחשב, או לחלופין להשתמש בטכניקות צילום ייחודיות ושימוש בזוויות צילום לא שגרתיות. צילום אבסטרקטי יכול להיות למשל של חפץ שגרתי אשר צולם בחשיפה ארוכה תוך שימוש בפילטרים שונים. כך, התמונה הסופית תהיה של תנועתיות, זרימה, צבעים רבים ועוד כך שלבסוף יהיה קשה לזהות מה באמת צולם. להבדיל, צילום אבסטרקטי יכול להיות של חפצים שונים, יומיומיים או לא אטרקטיביים בשגרה, אך בזכות זוויות צילום לא שגרתיות או בחירת קומפוזיציה מיוחדת נוצרות תמונות מרהיבות ומעניינות מאוד. המהות של צילום אבסטרקטי היא צלם שרואה את העולם מנקודת מבט שונה, מפיק תמונות אמנותיות ומרתקות במגוון רבדים. זהו תחום עדין ומורכב שמחייב מקצועיות ללא פשרות ו"עין צילומית" מיוחדת במינה.

סרטונים של צילום אבסטרקטי

דוגמאות לצילומים מופשטים בחשיפה ארוכה:

תיק עבודות של צילום אבסטרקטי:

סרטון מקיף המסביר על צילום אבסטרקטי והרלבנטיות לכלל תחומי הצילום:

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר