המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

SLR – כוונת רפלקס

SLR - single lens reflex היא מצלמת רפלקס הנחשבת לאחת המצלמות המשוכללות, המקצועיות והמתקדמות בשוק המצלמות. כך שאם אתם חושבים להיכנס לתחום הצילום באופן מקצועי, המצלמה הזאת בהחלט מומלצת עבורכם.

איך היא בעצם עובדת?

מצלמת SLR עושה שימוש במראה הממוקמת בין העדשה לסרט הצילום לחיישן בזוית של ארבעים וחמש מעלות. תפקידה של המראה במצלמה הוא להקרין את התמונה למסך המיקוד ומשם דרך המנסרה המחומשת לעינית ואל העיניים של הצלם. באמצעות מצלמת SLR ניתן להשיג תוצאות צילום טובות ואיכותיות גם בתנאים של מזג אוויר בעייתי או תאורה משתנה. באמצעות שימוש בעדשות מתאימות, ניתן לצלם על ידי SLR זוויות רחבות ממקום עמידתו של הצלם.

יתרונותיה של מצלמת SLR

מצלמת SLR בעלת כוונת רפלקס ממקדת ומצלמת במהירות ובאופן מדויק גם בצילום הנעשה באור (ללא צורך בשימוש במבזק) וגם בתנאי צילום חשוכים. מי שמכיר את כל הפונקציות של המצלמה ויודע להשתמש בהן בצורה הנכונה, יכול להוציא ממנה תמונות מדויקות ומרהיבות ביופיין הן במצב אוטומטי והן במצב ידני. יתרון נוסף של המצלמה טמון בעובדה שניתן להחליף את עדשות המצלמה בעדשות שונות המתאימות לתנאי הצילום – עדשות מקרו, עדשות נוף, עדשות עין דג ועוד.

לסיכום

מצלמות SLR בנויות בצורה טובה יותר ממצלמות קטנות והן מצוידות ברכיבים חדישים ואיכותיים. בנוסף, מצלמות אלו מצוידות בזיכרון buffer גדול יותר ממצלמות אחרות. מהסיבות הללו מצלמות אלו עובדות בצורה מהירה מאוד – חלק מדגמי המצלמות ממאפשרות צילום במהירות תריס של 1:8000 שנייה.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר