המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

RAW

ההגעה לתוצאות אופטימאליות וקבלת תמונות איכותיות לא תמיד מתקבלת באופן ישיר לאחר הצילום עצמו. החדשנות והטכנולוגיה מאפשרים לצלמים לעבד ולשפר את התמונות באמצעות תוכנות מחשב גם לאחר הצילום. ישנם צלמים (בעיקר המקצועיים שביניהם) שיעדיפו לבצע כמה שיותר עבודת עיבוד באמצעות המחשב ומהסיבה הזאת הם יצלמו בקבצי RAW.

מה זה קובץ RAW?

קובץ RAW הוא קובץ אשר מיוצר על ידי חיישן המצלמה הדיגיטלית. קובץ זה יכול לעבור הליך של עיבור רק לאחר העברת הקובץ למחשב וזאת בשונה מקבצים אחרים כמו JPEG לדוגמה, אשר מכילים תמונה מעובדת.

איך מטפלים בקובץ RAW?

מצלמות דיגיטליות חדשות יותר מספקות בין היתר את האפשרות להקליט את התמונה לקובץ גולמי ללא דחיסה בפורמט של RAW. קובץ זה מכיל את נתוני התמונה כפי שיצאו מהחיישן ללא פעולת עיבוד מצד המצלמה. תכונה זאת מאפשרת לבצע תיקונים בתמונה בעזרת תוכנות מחשב בצורה מקצועית יותר (בדרך כלל התוכנות מצורפות למצלמה המאפשרת לעשות שימוש בקבצי RAW).

מדוע צלמים רבים מעדיפים לצלם ב-RAW?

עבור הצלמים שמחפשים לעבוד עם חומר גולמי ולבצע את העיבוד של התמונה לאחר מכן, קבצי RAW מהווים את כלי העבודה האופטימאלי. כאשר פותחים קובץ RAW באמצעות תוכנת המחשב, ניתן לבצע הגדרה מחדש לאותו הקובץ. בצורה זו ניתנת לצלם האפשרות לשחק ולשנות את ההגדרות המצלמה בצורה נוחה יותר, תוך ההזדמנות לשים לב לפרטים שאולי הוא לא הבחין בהם בזמן הצילום. החיסרון המשמעותי של קובץ RAW טמון בעובדה שמדובר בקובץ כבד מאוד אשר מתאים יותר לשימוש על ידי צלמים מנוסים ואף מקצועיים.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר