המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

ND-Grad

ND-Grad הוא סוג של פילטר למצלמה. לכן לפני שנבין את תפקידו הספציפי, חשוב קודם כל להבין מה הם פילטרים ומהו תפקידם ותרומתם בצילום.

מהם פילטרים?

תוספת של פילטרים למצלמה תאפשר לנו לקלוט ולצלם פרטים שבלעדיהם לא נצליח לקלוט. פילטרים מאפשרים לנו לשחק עם כמות האור הנכנסת דרך העדשה ובדרך זאת, ליצור אפקטים מיוחדים שייצרו בסופו של דבר תמונה אמנותית וייחודית.

פילטר ND

ישנם סוגים רבים של פילטרים בעוד לכל אחד מהם יש תפקיד וייחוד משלו. אחד הפילטרים הללו הוא פילטר ND -Natural Density. תפקידו של פילטר זה הוא להפחית את כמות האור אשר נכנסת דרכו וזאת מבלי להשפיע או לפגוע בגווני התמונה או באורכי הגל. באמצעות פילטר ND ניתן להקטין את מהירות התריס ואת ערכו של מפתח הצמצם. הבעייתיות בשימוש בפילטר זה היא בכך שבגלל שפעולתו דורשת יציבות רבה של המצלמה, יהיה צורך להשתמש בחצובה.

השימושים הנפוצים של פילטר ND

פילטר ND מגיע במספר עוצמות הנמדדות באמצעות ערכי F-Stops (קוטר העדשה). השימוש הנפוץ ביותר לפילטר ND הוא במסגרת צילום בחשיפה ארוכה באור יום. בסיטואציות שכאלו, תפקידו של פילטר ND הוא לקלוט תנועה של נושא הצילום (בעיקר במצבים של צילום נוף או טבע, כמו נהר או מקור מים אחר בעת זרימתו), מבלי שהתמונה או איכותה תיפגע בשל כניסת כמות אור מוגזמת לעדשה.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר