המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

CCD

CCD הוא סוג של חיישן הקיים בין היתר גם במצלמות הדיגיטליות. אבל כדי להבין מהו CCD ומה תפקידו, חשוב להבין קודם מהו החיישן במצלמה דיגיטלית ולמה הוא משמש.

החיישן במצלמה דיגיטלית

החיישן בעצם מהווה את מרכז המצלמה. החיישן מורכב מאוסף של רכיבים אלקטרונים אשר מסוגלים להפוך אנרגיית אור לחשמל. תפקידו של החיישן הוא לקלוט את האור אשר נכנס למצלמה ולהפוך אותו בסוף התהליך לתוצאה הסופית שהיא התמונה.

מהו ה – CCD?

CCD הם ראשי תיבות של Charge Coupled Device. מדובר על חיישן מיוחד, שהוא בעצם הטכנולוגיה עליו מבוססות מצלמות דיגיטליות רבות. חיישן CCD מכוסה ברשת העשויה מחומר מיוחד ורגיש לאור. את ה-CCD ניתן למצוא לא רק במצלמות הדיגיטליות אלא גם במצלמות אבטחה ובמוצרים שונים כמו מכונות הדמיה רפואיות, טלסקופים ועוד. ה-CCD נכנס לפעולה כאשר מפעילים את המצלמה. כידוע, אחרי שתריס המצלמה זז, האור מתחיל להיכנס מבחוץ דרך העדשה והעדשה ממקדת את האור. בהליך זה, מוקרנת התמונה למשך שבריר של שנייה על שבב ה-CCD.

מהם החסרונות של ה – CCD?

החסרונות של חיישן ה- CCD באים לידי ביטוי בכך שהוא צורך הרבה חשמל ויש לו פליטת חום גבוהה. בנוסף, יש צורך במעגלי משנה נוספים לצורך המרת האות לאות דיגיטלי והגברתו בטרם שליחתו למעבד.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר