המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

צילום אוטומטי או ידני

אחת הדילמות המרכזיות של צלמים מתחילים היא אודות האופן בו כדאי לצלם - על ידי צילום אוטומטי או ידני. לכל אחת מאפשרויות הצילום האלו יש את היתרונות, החסרונות ואת העדיפויות שלה במצבי צילום מסוימים. ברוב המצלמות הדיגיטליות תהיה לצלמים אפשרויות בחירה בין מספר מצבי צילום שונים, כאשר המצבים העיקריים לבחירה יהיו המצב האוטומטי והמצב הידני.

צילום: Nesster

צילום ידני

במצב צילום ידני כל הפונקציות מופעלות ונקבעות בצורה ידנית על ידי הצלם. הצלם יכול ליצור לעצמו הגדרות צילום שונות כמו: מפתח הצמצם, מהירות הסגר ורמת החשיפה לאור, ללא פקודות מצד הצלם ועוד. על ידי אלו, המצלמה לא תשנה אף אחת מהפונקציות שלה. מצב ידני מתאים בעיקר לצילומי סטודיו המתבצעים על ידי צלמי מקצועיים שרוצים להגיע לרמת גמישות מקסימאלית בצילום שלהם.

צילום אוטומטי

כשהמצלמה נמצאת במצב דיגיטלי, היא תהיה זאת שתבחר את הצירוף של מהירות התריס ופתיחת הצמצם. ברוב המצלמות הדיגיטליות החדשניות קיימים מצבים נוספים כמו: מצב לצילום מאקרו, מצב לצילום נוף וכדומה. המצב האוטומטי יתאים לרוב לצלמים חובבים אשר לא שולטים בצורה טובה בפונקציות ובאפשרויות של המצבים הידניים האופציונאליים.

אז מה עדיף?

בשורה התחתונה, המצב הידני מתאים לשימוש בעיקר לצלמים מקצועיים הבקיאים במצלמה ובמצביה, שולטים באלו באופן מלא ויכולים באמצעות כלי זה להתאים את המצלמה לתנאי הצילום. המצב האוטומטי מתאים לכל שאר האנשים המשתמשים במצלמה, אך לא בקיאים בכל הפונקציות שלה ובהשפעתן במצבי הצילום השונים. במקרים כאלו עדיף לסמוך על המצלמה.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר