המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

פיקסל

ההגדרה המדויקת של פיקסל היא: יחידת מידע גרפית המתארת נקודה בתמונה. אבל כמובן שההגדרה לבדה לא מספיקה בכדי להבין את מהות הפיקסל ואת החשיבות שלו לתמונה המצולמת ולאיכות שלה.

תמונה ממוצעת מורכבת ממיליונים של פיקסלים. ככל שתמונה מורכבת מכמות גדולה יותר של פיקסלים, יותר פרטים ייקלטו יראו בתמונה והיא תיחשב לבעלת רזולוציה גבוהה יותר.

מה זה מגה פיקסל?

כאמור, תמונה רגילה תהיה מורכבת ממילוני פיקסלים. מהסיבה הזאת, עולם הפיקסלים נמדד כיום במגה פיקסל שהוא בעצם מונח המתייחס למיליון פיקסלים. מגה פיקסל מתייחס לרזולוציה של מצלמה מסוימת. למשל, תוכלו לרכוש מצלמה דיגיטלית בעלת רזולוציה של 5 מגה פיקסל, שזה בעצם נתון שיכול לתת מושג כללי על איכות התמונות האפשריות לצילום באותה המצלמה.

השפעת כמות הפיקסלים על איכות התמונה

כל שהמצלמה מכילה יותר פיקסלים, כך היא מסוגלת להציג כמות רבה יותר של פרטים באיכות גבוהה יותר. ככל שתמונה מכילה יותר פיקסלים, יהיה ניתן להגדיל אותה מבלי שפרטים ואיכות התמונה ייפגעו או ייראו לא ברורים. לדוגמה, אם יש לכם מצלמה בעלת רזולוציה של 6 מגה פיקסל ומעלה, תוכלו לפתח תמונות בגודל של 50X40 ס"מ באיכות מעולה, מבלי שפרטים כאלו או אחרים בתמונה ינזקו (אלא אם כן המדפסת שברשותכם היא לא באיכות טובה, אבל זה עניין אחר לחלוטין).

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר