המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

מצלמה דיגיטאלית או פילם?

אז נכון שהיום רוב האנשים מצלמים עם מצלמות דיגיטליות (לפחות אנשים החיים במדינה מערבית שהתקדמה טכנולוגית). אבל זה לא אומר שאותם אנשים לא שואלים את עצמם לעיתים את השאלה הבאה: האם הצילום במצלמה הדיגיטלית הוא באמת יותר טוב מאשר צילום במצלמת הפילם?

יתרונות המצלמה הדיגיטלית

יתרונות המצלמה הדיגיטלית הם רבים. זה מתחיל בעובדה שהשימוש במצלמה הדיגיטלית הרבה יותר זול מאשר מצלמת הפילם. אתם יכולים להוריד את כל התמונות למחשב ולהשאיר את התמונות שם ואז אין כלל עלויות פיתוח, או אתם יכולים לבחור ולהדפיס את התמונות וגם אז ההוצאות יהיו ברוב המקרים נמוכות בהרבה מרכישת פילם ופיתוח התמונות. יתרון נוסף של המצלמה הדיגיטלית טמון בעבודה שניתן לראות את התמונה במקום ולא לכסוס ציפורניים בחוסר סבלנות בציפייה שהפילם יחזור מהפיתוח ובתקווה שכל התמונות יצאו כמו שצריך. גם הפונקציות במצלמה הדיגיטלית הן הרבה יותר משוכללות מאשר במצלמת פילם והשליטה בתמונה ובצורה בה היא תצא הרבה יותר גדולה.

יתרונות הפילם

מסתבר שגם למצלמת פילם יש יתרונות בתוצאה הסופית המתקבלת (מעבר לנוסטלגיה שבעניין). הם אומנם לא רבים, אבל הם קיימים. היתרון הגדול של צילום במצלמת פילם הוא בכך שאם ממירים את התמונות למדיה דיגיטלית, הן יצאו ברוב המקרים יותר איכותיות מאשר תמונות שצולמו במצלמה דיגיטלית, אבל בהתאמה העלויות יהיו יותר יקרות.

אז מה עדיף?

כאמור, כיום רוב האנשים מצלמת במצלמה דיגיטלית. אבל במידה ומדובר בצילום תמונות על ידי צלם מקצועי, יכול להיות שעבור השיקולים שלו ובהתאמה לסוג התמונות שהוא רוצה להפיק, הוא יעדיף דווקא לעשות שימוש במצלמות פילם.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר