המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

מבנה המצלמה

המבנה הבסיסי של המצלמה בנוי מגוף המצלמה, עדשה, כוונת, מערכת מדידת אור ומערכת קליטת מידע שהיא בעצם סרט הצילום או המדיה הדיגיטלית. ברמה הפרטנית, מצלמות דיגיטליות שונות במבניהן אלו מאלו, אך ישנם מספר מרכיבים משותפים במבנה של כל המצלמות - המשותף בא לידי ביטוי בכך שכל מצלמה מכילה חלקים כמ: סוג מסוים של עדשה, צמצם ותריס.

המרכיבים הבסיסיים של המצלמה

עדשת מצלמה – על מנת להצליח ביצירת תמונה, על המצלמה למקד את קרני האור המוחזרות מהנושא המצולם אל מישור המוקד אשר נמצא במצלמה. עדשת המצלמה היא כאמור מרכיב מאוד ממשמעותי וחשוב ביצירת תמונה איכותית, טובה וממוקדת.

צמצם – כדי לשלוט על הליך החשיפה ועל כמות האור שתעבור, חשוב לעשות שימוש בצמצמם המצלמה. כאשר צמצם הנמצא במצב פתוח, תכנס כמות אור רבה לתמונה, צמצם במצב סגור יכניס לתמונה כמות מינימאלית של אור.

תריס – תפקידו של התריס הוא לכסות את מישור הצילום והוא אטום לחלוטין לאור. ההשפעה של מהירות התריס על הצילום היא קריטית, היא מאפשרת שליטה בכמות האור ובזמן החשיפה בו זמנית, שני מאפיינים אשר קובעים באופן משמעותי כיצד תראה התמונה.

חיישן אלקטרוני – בניגוד למצלמות הסטילס הישנות שהכילו סרט צילום, מצלמה דיגיטלית כוללת חיישן אלקטרוני קבוע. החיישן ממיר את האור לאותות חשמליים אשר מועברים אל מעבד המצלמה ובסיומו של הליך זה מתקבלת התמונה הסופית.

כאמור, ישנם סוגים רבים ושונים של מצלמות, שכל אחת מהן מורכבת בצורה מעט שונה וכוללת פונקציות אחרות. אבל המרכיבים הבסיסיים במצלמות דיגיטליות, האחראיים על קבלת התוצאה הסופית, שהיא כמובן התמונה, קיימים במבנים של כל סוגי המצלמות.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר