המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

זום דיגיטלי

פעמים רבות, עלינו להכיר את מגוון הפונקציות במצלמה כדי לדעת כיצד להשתמש בהן כהלכה. לעיתים, עלינו להכיר פונקציות מסוימות דווקא כדי לדעת מתי להימנע מהשימוש בהן. זום דיגיטלי, הוא אחד מאותן הפונקציות האלו.

מהו זום דיגיטלי ולמה הוא משמש?

זום דיגיטלי (מושג המוכר בעיקר מתחום צילום הוידיאו) מאפשר לקרב ולהרחיק את האובייקט המצולם, באמצעות תוכנה פנימית הקיימת בו. הזום הדיגיטלי מסייע לחתוך את התמונה במרכזה ולאחר מכן להגדיל אותה באופן דיגיטלי ולספק תחושה של התמקדות בפרטים. במקרה בו מופעל זום דיגיטלי, המצלמה לוקחת חלק מהתמונה ומגדילה אותה לרזולוציית התמונה המקורית. מהסיבה הזאת, שימוש בזום הדיגיטלי פוגע בצורה משמעותית באיכות התמונה אשר תתקבל בסופו של דבר. בשימוש בזום דיגיטלי תתקבל כמעט תמיד תוצאה סופית בדמותה של תמונה מגורענת ומפוקסלת ולו מהסיבה שהוא בעצם עושה סוג של מניפולציה לתמונה המקורית בכך שהוא מגדיל אותה בצורה דיגיטלית. כאמור, כתוצאה מכך איכות התמונה נפגעת וכך גם הרזולוציה שלה.

הזום שלא מומלץ לשימוש בצילום

לאור אלו, לא מומלץ להשתמש בזום דיגיטלי. פעמים רבות כדאי להשתמש במקומו בזום אופטי, בעיקר אם אתם מחשיבים את עצמכם כצלמים מקצוענים השואפים לקבל תמונות איכותיות. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון את החסרונות של הפונקציה הזאת בעת רכישה המצלמה הדיגיטלית.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר