המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

המצלמה הדיגיטלית

המצלמה כפי שאנחנו מכירים עברה תהליכים אבולוציוניים רבים מתחילת דרכה ועל לפיתוח המצלמה הדיגיטלית. בהתאם להתפתחות הטכנולוגית, המצלמות הולכות ומשתכללות עם הזמן ובהתאמה, גם הזמינות שלהן והקלות הכרוכה בתפעולן המתקדם. בימינו, כמעט כל אדם מחזיק במכשיר סלולרי הכולל בין היתר גם מצלמה דיגיטלית קלה ופשוטה לתפעול, המאפשרת לו לצלם ולתעד את כל מה שנקלע בדרכו.

מהפכה בעולם הצילום

המצלמה הדיגיטלית גרמה בהחלט למהפכה בעולם הצילום. בעידן מצלמות הפילם למשל, היינו צריכים להשקיע גם בעלויות הפילם, גם בעלויות פיתוח התמונות וגם לא לדעת בוודאות אם התמונות שצילמנו על אותו הפילם יצאו בכלל ברורות או טובות. כיום לעומת זאת, בעידן המצלמות הדיגיטליות אנחנו משלמים אך ורק עבור המצלמה עצמה (אלא אם כן אנו מעוניינים להדפיס את התמונות מהמחשב) וגם, יש לנו את האפשרות לראות את התוצאות במעמד הצילום עצמו על המסך של המצלמה. במידת הצורך, יש לנו את האפשרות למחוק או לשפר את התמונה באמצעות הפונקציות החכמות של המצלמה הדיגיטלית.

סוגי מצלמות דיגיטליות

ניתן לחלק את המצלמות הדיגיטליות למספר סוגים עיקריים:

המצלמות הקומפקטיות – הן המצלמות הקטנות שיש ברשות רוב האנשים. המצלמות הללו הן קטנות ופשוטות באופן יחסי לתפעול, אך האיכות שלהן פחות טובה מסוגי מצלמות אחרות.

מצלמות SLR – במצלמות רפלקס באיכות גבוהה המתקרבת לאיכות של מצלמה מקצועית לכל דבר.

מצלמות DSLR – מצלמות הדומות מאוד במהותן ל- SLR עם מספר הבדלים קטנים אשר הופכים את המצלמות הללו למצלמות המקצועיות ביותר.

רכיבי המצלמה הדיגיטלית

כדי להגיע לתוצאות צילום טובות, לא מספיק שתהיה בבעלותכם מצלמה דיגיטלית זמינה, אלא יש צורך להכיר את הפונקציות הרבות שאותה המצלמה כוללת. היכרות עם מושגים כמו תריס המצלמה, חיישן התמונה, צמצם ורכיב הזיכרון, יסייעו לכל צלם חובב להגיע לתוצאות הרבה יותר טובות, להכיר מצבי צילום שונים ולדעת כיצד להתמודד עימם במקצועיות ובהצלחה.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על המצלמה הדיגיטלית

טבעת מרחק על טבעת מרחק ותפקידה במצלמה טבעת מרחק או בשמה הנוסף טבעת הארכה (Extension tubes), משמשת במהותה להרחקת העדשה מהמצלמה. טבעת מרחק חלולה, עשויה ממתכת ומתחברת בין גוף המצלמה לבין עדשת המצלמה - כך בעצם היא להמשך קריאה »
CCD החיישן במצלמה דיגיטלית החיישן בעצם מהווה את מרכז המצלמה. החיישן מורכב מאוסף של רכיבים אלקטרונים אשר מסוגלים להפוך אנרגיית אור לחשמל. תפקידו של החיישן הוא לקלוט את האור אשר נכנס למצלמה ולהפוך אותו בסוף התהליך להמשך קריאה »
RAW מה זה קובץ RAW? קובץ RAW הוא קובץ אשר מיוצר על ידי חיישן המצלמה הדיגיטלית. קובץ זה יכול לעבור הליך של עיבור רק לאחר העברת הקובץ למחשב וזאת בשונה מקבצים אחרים כמו JPEG לדוגמה, אשר להמשך קריאה »
איך להחזיק מצלמה?
צילום: iwolkow.de
חשיבותה של יציבות המצלמה לצורה היציבה בה תחזיקו את המצלמה תהיה חשיבות גדולה לצורה בה התמונות המצולמות ייצאו בסופו של דבר. אחיזה נכונה במצלמה תסייע לכם לצלם תמונות להמשך קריאה »
SLR - כוונת רפלקס איך היא בעצם עובדת? מצלמת SLR עושה שימוש במראה הממוקמת בין העדשה לסרט הצילום לחיישן בזוית של ארבעים וחמש מעלות. תפקידה של המראה במצלמה הוא להקרין את התמונה למסך המיקוד ומשם דרך המנסרה המחומשת לעינית להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר