המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

קמרה אובסקורה

בית הספר לצילום קמרה אובסקורה הוא שם דבר בלימוד הצילום בישראל, מראשוני בתי הספר בתחום המהווה גורם סמכותי ראשון במעלה. בית הספר הוקם בשנת 1978 והתמחותו הראשית היא לימודי צילום. בנוסף, מציע בית הספר גם מסלולי קולנוע, אנימציה, כתיבה ושאר מדיומים יצירתיים. בקמרה אובסקורה ניתן ללמוד צילום במסלול אקדמי של 4 שנים וכן במגוון רחב של קורסים ממוקדים וקצרים יותר.

מסלול לימודי צילום מלא

קמרה אובסקורה היא בית ספר לצילום מקצועי המציע תכנית לימודים מלאה ומקיפה ביותר המכשירה אנשי מקצוע בתחום. מדובר על מסלול בן 4שנים אקדמיות הכולל העמקה משמעותית בתיאוריה של עולם הצילום וכמובן עבודה מעשית רבה והתנסות מקיפה בכל תחומי והיבטי הצילום. שנת הלימודים הראשונה במסלול כוללת ידע תיאורטי עיוני בסיסי, טכניקות בסיסיות ושיטות עבודה שונות. השנה השנייה שמה דגש על כלים טכניים ושיפור מיומנויות הצילום לצד פיתוח חשיבה יצירתית ואמנותית לצילום. בשנה השלישית הסטודנטים מתמקצעים לעומק בצילום ולומדים ז'אנרים וטכניקות ספציפיות. השנה הרביעית כוללת ביצוע פרויקט גמר אישי ומקצועי, הנחייה אישית מתקדמת וביקורת עבודות צילום. המסלול הוא ארוך ומעמיק ומכיל מגוון עשיר של תכנים ונושאים מאשר קורסים בודדים וממוקדים, אך הוא אינטנסיבי ומיועד רק למי שרוצה לעסוק בתחום באופן מקצועי.

מסלול מלא מקוצר בלימודי ערב

בנוסף למסלול המלא והמקיף שנמשך 4 שנים, קמרה אובסקורה מציעה גם מסלול מקוצר בן שנתיים במתכונת של לימודי ערב. מסלול זה כולל 3 ימי לימודים בני 3 שעות  (בשעות הערב) ולמידת מגוון רחב של תכני צילום במתכונת שונה מאשר המסלול בן ה – 4 שנים. מדובר במסלול מקצועי שנלמד במשך 3 סמסטרים.

קורס צילום דיגיטלי מורחב

במסגרת קורסי החוץ של קמרה אובסקורה קיים קורס מורחב לצילום דיגיטלי. הקורס מיועד לצלמים חובבים מתחילים וגם לחסרי ניסיון קודם. ניתן להשתתף בקורס גם ללא מצלמת רפלקס מקצועית למרות שזו מומלצת בחום (נדרשת לפחות מצלמה בעלת שליטה ידנית על התריס וצמצם). הקורס המורחב כולל 24 מפגשים והוא מחולק ללימודי בסיס וטכניקה, לימודי פוטושופ וכן לחלק בו מתמקדים בתחום האירועים והפקת אלבומים דיגיטליים. הקורס עיוני ומעשי באופן משולב. הקורס מורחב בקמרה אובסקורה כולל כ – 72 שעות אקדמיות ומתכונת הלימודים כוללת בעיקרה לימודי ערב ומפגשים שבועיים. נושאי הלימוד בקורס הצילום המורחב:

  • חלק ראשון: צילום יסודות ושפה – טכנולוגיה של צילום דיגיטלי, הכרת המצלמה, מונחי בסיס, מצבי צילום, טכניקות צילום בסיסיות, חשיפה, עומק שדה, צילומי פנים וחוץ, שפה צילומית, עדשות ועוד.
  • חלק שני: פוטושופ – 6 מפגשים המתמקדים בלימוד תוכנת עיבוד התמונה המובילה בתחום, שיפור, עיבוד, תיקון תמונות, ביצוע שינויים בתמונות וכן הלאה.
  • חלק שלישי: צילום אירועים ואלבום דיגיטלי – 8 מפגשים המעניקים כלים תיאורטיים ומעשיים לעבודה בצילום אירועים שונים וכן הפקת אלבומים דיגיטליים בצורה מקצועית ואיכותית – הדפת תמונות.

קורס צילום דיגיטלי

זהו קורס בסיסי לצלמים מתחילים וחסרי ניסיון. הקורס כולל היכרות בסיסית ולאחר מכן מעמיקה בעולם הצילום הדיגיטלי על שלל יכולותיו ומאפייניו המקצועיים. התלמידים זקוקים למצלמה דיגיטלית בעלת שליטה ידנית על הצמצם והתריס (לרוב התלמידים יש מצלמות DSLR). הקורס כולל יסודות תיאורטיים-עיוניים של צילום דיגיטלי וכמו כן התנסות מעשית בתחום, למידת טכניקות צילום, פיתוח שפה יצירתית, עבודה עם תוכנת פוטושופ ועוד מגוון תכנים. אורכו של הקורס 10 מפגשים שבועיים.

צילום סטודיו

קמרה אובסקורה מציעה קורס מתקדם לבוגרי הקורסים למתחילים או לצלמים חובבים בעלי ניסיון. משך קורס הסטודיו הוא 12 מפגשים שבועיים הנערכים בשעות הערב, כאשר כל מפגש הוא בן 5 שעות (סה"כ 60 שעות אקדמיות). על התלמידים להגיע עם מצלמה איכותית בעלת שליטה ידנית וכמו כן להיות בעלי ידע בסיסי בתוכנת פוטושופ. נושאי הלימוד מתמקדים בעבודה בסטודיו כולל היבטים תיאורטיים, הכרת הציוד ההיקפי ועבודה מעשית על מגוון אובייקטים וטכניקות שונות.

קורס צילום Point & Shoot

קמרה אובסקורה מציעה קורס ייחודי המציע פיתרון לצלמים שאין ברשותם מצלמות רפלקס (DSLR) מורכבות ויקרות אלא פשוט רוצים לשכלל את יכולות הצילום שלהם באמצעות ציוד בסיסי. הקורס בן 5 מפגשים שבועיים וכולל סה"כ 15 שעות לימוד. תכני הלימוד בקורס בסיסי ונגיש זה הם: טכנולוגיית צילום דיגיטלית, הכרת תכונות ויכולות בסיסיות במצלמות, סוגי קבצים, כרטיסי זיכרון, עבודה עם מחשב, טכניקות צילום בסיסיות ומונחי יסוד הכרחיים, תאורה, אפקטים ויזואליים ועוד.

קורס פוטושופ

קמרה אובסקורה מציעה קורס צילום מקצועי המתמקד אך ורק בלימודי תוכנת עיבוד התמונה המתקדמת והמובילה בעולם. תלמידים לומדים לעבוד עם התוכנה ולהיעזר במגוון כלים מקצועיים בה לעיבוד תמונות בצורה מקיפה מאוד. הקורס בן 10 מפגשים שבועיים.

קורס צילום בפילם

אמנם הצילום הדיגיטלי שולטת באופן גורף בתחום הצילום כיום, אך קמרה אובסקורה מציעה גם קורס המתמקד בצילום בפילם – סרטי הצילום הוותיקים. ההתמקדות בקורס היא בצילומי שחור לבן והתלמידים נדרשים למצלמת רפלקס. הקורס בן 12 מפגשים תיאורטיים ומעשיים וכולל יסודות הכרחיים בצילום והתמקדות בעבודה עם פילם על כל המשתמע מכך – כולל הדפסת תמונות מפילם.

שירות לקוחות ויצירת קשר עם קמרה אובסקורה

על מנת ליצור קשר עם שירות הלקוחות של קמרה אובסקורה ניתן להתקשר למספר: *3511.

לחלופין ניתן לשלוח דואר אלקטרוני דרך אתר בית הספר. כתובתו של בית הספר: רחוב ריב"ל 5, תל אביב.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר