המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

מסע אחר – המדרשה לצילום גיאוגרפי

המדרשה לצילום גיאוגרפי מסע אחר היא תוצר של שותפות בין מגזין הטיולים והטבע הוותיק והאיכותי מסע אחר לבין קבוצת טללים. קורסי הצילום המוצעים במסגרת מסע אחר הם מגוונים מאוד, כאשר בית הספר לצילום שם דגש על צילומי טבע, צילום עיתונות וצילום מגזינים. ניתן לבחור קורסים קצרים ובסיסיים, קורסים בתחומי התמחות ספציפיים, קורסים למתחילים וקורסים לאנשי מקצוע.

מסע אחר – המדרשה לצילום גיאוגרפי מציעה קטלוג נרחב של קורסי צילום ועיבוד תמונה. מעבר לכך בית הספר מקיים סדנאות צילום ממוקדות באתרים שונים בישראל וגם סדנאות מיוחדות בחו"ל. המדרשה מציעה קורסי צילום וידאו ועריכת וידאו וגם קורסי כתיבה ייעודיים לתחומים רלוונטיים כמו עיתונאות מגזינים.

קורס צילום בסיסי – יסודות

זהו קורס מקצועי מקיף המיועד לקהל יעד חסר ניסיון, או לצלמים מתחילים המבקשים להעשיר את ידיעותיהם הטכניות בתחום. הקורס כולל היכרות טכנית עם המצלמה ויכולותיה, מונחי יסוד בצילום, נושאים בעבודת הצלם – סגנונות וטכניקות כגון פורטרט, נוף, צילום רחוב, סביבה קרובה ועוד. הקורס נלמד בהיקף של 12 מפגשים כאשר חלקו הראשון עיוני ותיאורטי וחלקו השני מעשי בכיתה ובשטח.

קורס צילום למתקדמים

המדרשה לצילום מסע אחר מקיימת קורס יסודות הצילום למתקדמים. הקורס מתאים באופן טבעי לבוגרי הקורס למתחילים או לצלמים בעלי ניסיון וידע בסיסי הרוצים לשפר את הצילומים שלהם או לדעת לתפעל מצלמה בצורה מקצועית יותר. הקורס כולל 10 מפגשים תיאורטיים ומעשיים כאשר בין תכני הלימוד קיימים נושאים כמו חשיבה חזותית ויצירתית, ניתוח עבודות מקצועיות, תאורה ושימוש באמצעים מלאכותיים, סיורי צילום מעשיים ותערוכת בוגרים בסיום הלימודים.

צילום מתקדם 2

זהו קורס מתקדמים נוסף מבית מסע אחר. אורכו 10 מפגשים גם כן והוא מיועד לבוגרי הקורס המתקדם הראשון או לבעלי ידע מתאים. נושאי הלימוד כוללים: חשיפה ארוכה ושימוש באמצעי תאורה מקצועיים, סיורי שטח מעשיים ומיוחדים, צילום לילה, פורטרטים באור טבעי קיים, ניתוח עבודות בהיבט האור, צילום רחוב דוקומנטרי מעשי, צילום אורבאני/אנושי בתחנה המרכזית הישנה של תל אביב ועוד.

קורס צילום שחור-לבן

הקורס "לראות בשחור לבן" של מדרשת מסע אחר מוקדש לז'אנר אמנותי ורב גוני של צילום שחור-לבן, כולל התייחסות לצילומי שחור-לבן "צבעוניים". התלמידים לומדים את עקרונות הצילום הייחודי, שימוש בסרטי שחור-לבן, טכניקות צילום מעשיות, קומפוזיציה, משחקי אור וצל, חשיפה והדפסה במעבדה, שפת צילום בשחור-לבן ועוד. הקורס נלמד במשך 10 מפגשים – 5 מהם בכיתה, 3 במעבדת צילום ו-2 על ידי סיורים מעשיים.

קורס צילום עירום

קורס בן 10 מפגשים המוקדש לצילומי דיוקן עירום וצילום מודל באופן כללי. קהל היעד לקורס זה הוא בוגרי קורס היסודות או בעלי בסיס ידע קודם. הקורס עצמו מתקיים בסטודיו של ביה"ס ובאתר חיצוני משתנה. התלמידים לומדים כיצד ליצור אפקטים בעזרת תאורה וקומפוזיציה, בימוי המודל האנושי, היבטים אמנותיים וביקורתיים של צילומי עירום ומודל ונושאים נוספים.

צילום משוטט – קורס צילום תיעודי

מסע אחר מציע בנוסף קורס "הצלם המשוטט", קורס צילום מתקדם המתמקד בצילום תיעודי על שלל היבטיו ומרכיביו. התכנים כוללים צילום רחוב, צילומי Snapshot זריזים ומדויקים, פורטרט אקראי, גישה לנושאי צילום ואובייקטים, אתיקה, לכידת רגעי שיא, סקירת עבודות מקצועיות ועוד. הקורס כולל כ – 10 מפגשים שבועיים, תיאורטיים ומעשיים.

קורס צילום סטודיו

קורס של 7 מפגשים בני 3 שעות אשר מתמקד בצילום סטודיו ובשימוש בתאורה ושליטה באור על מנת להשיג צילומים ייחודיים. בקורס נחשפים התלמידים לציוד תאורה מגוון ומקצועי וכן לומדים כיצד לנצלו לצרכי הצילום.

קורס ביטוי אישי – היבטים אמנותיים בצילום

מסע אחר מציע קורס צילום בדגש על אמנות הצילום ועל פיתוח שפה מקצועית אישית של כל צלם. הקורס כולל 12 כאשר בין תכני הלימוד ניתן למצוא צילום קונספטואלי, מסרים ומשמעויות בצילום, צילום גרמני, פורטרטים, צילום דוקומנטרי, צילום יפני, עכשווי ועוד.

קורס פוטושופ למתחילים

מעבר לקורסי צילום המתמקדים בצילום, מדרשת הצילום מסע אחר מציעה גם קורסים לעיבוד תמונה ממוחשב עם תוכנת פוטושופ, תוכנה שמהווה כלי עבודה משמעותי ובלתי נפרד לצלם. הקורס כולל היכרות עם התוכנה ולימוד כלי עבודה וטכניקות עיבוד תמונה. הקורס כולל בחינת עבודות מקצועיות שעברו עיבוד בפוטושופ והשפעת העיבוד על התוצאה. משך הקורס הוא 10 מפגשים.

פוטושופ למתקדמים

קורס עיבוד תמונה המיועד לבוגרי הקורס למתחילים או לבעלי ידע בסיסי קודם בתוכנת פוטושופ. למידת כלי עיבוד מתקדמים ועבודת מעבדת צילום מקצועית, מסכות ושכבות, כלי בחירה מתקדמים ועוד.

צילום פורטרט

ביה"ס לצילום מסע אחר מציע קורס ספציפי ופרטני לסגנון הפורטרט, ז'אנר מרכזי באמנות הצילום וגם בצילום עיתונאי על סוגיו השונים. הקורס שם דגש על צילום מבוים של פורטרט (דיוקן) ועל לימוד טכניקות המאפשרות להפיק צילומים מעניינים בכל סיטואציה. התכנים כוללים ניתוח וביקורת עבודות, ביצוע תרגילי צילום מעשיים ועוד.

קורס צילום נוף חברתי

צילומים חברתיים של אנשים מאפשרים יצירתיות ואמנותיות רבה מאוד לצד העברת מסרים לצופה. המדרשה לצילום גיאוגרפי מסע אחר מקיימת קורס עבור צילומי נוף וסביבה תוך שילוב והתמקדות באנשים והקשרים אמנותיים אחרים. הקורס מלמד יצירה תוך ראייה חברתית בהקשר של אירועים אקטואליים לחברה. הקורס כולל הרצאות של צלמים מוכרים מהתחום.

סדנאות צילום מבית מסע אחר

ביה"ס לצילום מסע אחר מקיים סדנאות צילום שונות, רובן בדגש על התנסות מעשית ממוקדת בתחום מסוים בשטח. סדנאות אלו יכולות להיות משלימות לקורסים מקצועיים ומקיפים יותר כמו קורס יסודות הצילום או כהעשרה לצלמים בעלי ניסיון שרוצים הדרכה והעמקה מודרכת בתחום מסוים:

 • צילום במבט נשי.
 • צילום מאקרו.
 • סדנת ימים מצולמים: צילום שטח המשלב צילום גיאוגרפי, דוקומנטרי ופורטרטים, כולל שיער ביקורת עבודות.
 • צילום ספורט אתגרי.
 • צילום אורבאני בתל אביב.
 • נוף ואדם: סדנא המתמקדת בצילומי סביבה בהיבט אישי ואנושי.
 • העץ הבודד: צילום שטח המשלב בין מחשבה יצירתית בצילום.
 • חוויה ויצירה בטבע.
 • ברכת כהנים: סדנת צילום מבית מסע אחר המוקדשת לצילום מתפללים.
 • צילום ציפורים בעמק החולה.
 • סדנת צילום צפרות במעגן מיכאל.
 • אור צורה וצבע – צילום טבע בגישה שונה ויצירתית.
 • ברוח הארץ: סדנת גשות וסגנונות בצילומי נוף וטבע בישראל לאורך השנים.
 • סדנאות צילום של מסע אחר בחו"ל: אתיופיה, טנזניה, מרוקו, רומניה, רג'אסטן שבהודו, גיאורגיה, טורקיה.

פרטים ויצירת קשר עם מסע אחר – המדרשה לצילום

המדרשה לצילום גיאוגרפי מבית מסע אחר וקבוצת טללים נמצאת בקמפוס לאמנויות שבסמינר הקיבוצים, משרדי החברה נמצאים ברחוב החרושת 30, אור יהודה.

מספר הטלפון לשירות הלקוחות של ביה"ס לצילום מסע אחר: 03-730-6723, ניתן גם להתקשר ישירות למחלקת המכירות בטלפון 03-730-6721 או לפנות דרך דוא"ל בכתובת: photocollege@gpc.co.il

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר