המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

מנשר

בית הספר מנשר לאמנות פעיל במגוון תחומי אמנות ומהווה מרכז תרבותי-אמנותי פעיל מאוד בתל אביב. ביה"ס לצילום של מנשר מאפשר מסלול לימודים לתואר בצילום, מסלול לימודי תעודה בצילום וכן אפשרות ללמוד קורסים ספציפיים בלבד מתוך המסלול המלא. אלו שמבקשים ללמוד רק במסגרת קורסים בצילום, יכולים לבחור את הקורסים מתוך תכנית הלימודים הרגילה, אך ללמוד אותם במתכונת ערב.

על פי רוב, קורסי הצילום של מנשר מתקיימים בשעות 18:30-21:00. מעבר ללימודים עצמם במסגרת המפגשים השבועיים, התלמידים נדרשים לעבודת צילום עצמית, תרגול, עבודה במעבדה ועל המחשב בבית ובביה"ס ועוד – זאת מכיוון שמדובר על קורסים מן המניין בתכנית המלאה של מנשר ולכן הלימודים נערכים בהתאם לקורסים אלו. תלמידים בקורסי הערב של מנשר יכולים להשתמש במתקנים המקצועיים שבמקום בשעות אחה"צ-ערב במהלך השבוע. כל קורסי הצילום של מנשר הם בני 26 מפגשים (3 שעות כל אחד) הכוללים לימודים עיוניים ומעשיים בכיתה ויציאה להתנסות מעשית בשטח.

קורס יסודות צילום שטח וחוץ

קורס המהווה היכרות עם עולם צילומי השטח ולימוד היסודות הנדרשים לצילומים מקצועיים בתחום, כולל היבטים תיאורטיים, טכניקות ועבודה מעשית. תכני הלימוד כוללים היכרות טכנית עם המצלמה ויכולותיה, טכניקות צילום בסיסיות והכרחיות, מונחי יסוד ומשמעותם המעשית, צילום דוקומנטרי, צילום רחוב, צילום נוף, צילום אנשים, צילום מופשט ועוד. מבנה הלימודים של קורס בסיסי זה במנשר כולל מפגשים בכיתה ובשטח לסירוגין בכל שבוע.

קורס צילום יוצר

קורס צילום המלמד היבטים טכניים בתחום אך שם דגש על החיבור האמנותי ועל פיתוח שפת הצילום האישית לכל צלם. תכני הקורס כוללים כלים לשימוש נכון במצלמה, ביקורת ודיונים על עבודות, פיתוח שפה יצירתית ופרטנית, שיעורי רקע על תולדות אמנות הצילום, סיור במוזיאונים וגלריות ועוד. קורס זה כולל לימודי תיאוריה וחומרים עיוניים רבים, אך במסגרתו נערכים גם תרגילים מעשיים המתמקדים בז'אנרים שונים כגון צילומי אנשים, פורטרט עצמי, צילום חפצים, משפחה, בית, אובייקטים דוממים אחרים ועוד.

קורס צילום למתקדמים

ביה"ס מנשר מציע קורס צילום המיועד לבוגרי קורסים בסיסיים או לצלמים חובבים בעלי ידע קודם בתחום. בקורס לא לומדים מונחי יסוד וטכניקות בסיסיות, אלא מתעמקים יותר בעולם הצילום הן בהיבט התיאורטי והאמנותי והן בהיבט המעשי. הקורס נותן דגש על תהליכי יצירה אישיים ועל כניסה לתחומי צילום מתקדמים. בין נושאי הלימוד האפשריים ניתן למצוא צילום פסיכולוגי, צילום מופשט, ביקורת מעמיקה של עבודות צילום ועוד. זהו קורס המתמקד בצילום כאמנות ופחות נועד להקנות טכניקות מתקדמות וידע טכני.

קורס פוטושופ ומעבדת שחור-לבן

ביה"ס מנשר מציע קורס טכני חשוב ביותר עבור צלמים המבקשים יכולות עיבוד תמונה חזקות ומקיפות ובנוסף, הקורס כולל לימוד של תחום צילום אמנותי ומורכב שהוא צילום שחור-לבן. הקורס מכיל לימודים מקיפים של תוכנת פוטושופ לעיבוד תמונה דיגיטלי, החל מהיכרות ראשונית ועד למידת כלי עבודה ספציפיים ומתקדמים בתוכנה. קיימת גם נגיעה לימודית בהדפסת תמונות במגוון מדיומים. חלקו השני של הקורס נוגע לצילום שחור-לבן ועבודת פיתוח התמונות במעבדה, כולל עבודה עם סרטי צילום שחור-לבן (פילם), בניית גוונים, הדפסת תמונות ועוד.

קורס בסיסי לעבודה בסטודיו

ביה"ס מנשר מציע קורס המתמקד בצילום בסביבה סגורה ומבוקרת – סטודיו לצילום. בקורס נלמדים היבטים תיאורטיים של עבודה בסביבה מבוקרת שבה הצלם שולט למעשה ברוב היבטי הצילום. תכני הלימוד בקורס כוללים: תאורה, ציוד תאורה מקצועי והשימוש בו, מדידת אור, שימוש ברקעים, בניית קומפוזיציה, פורטרט, היבטים טכניים של המצלמה בעבודת סטודיו, צילום דמויות, פריטים דוממים, צילום עירום, צילום שחור על שחור, לבן על לבן ועוד.

קורס צילום סביבתי ועיתונאי

קורסי הצילום של מנשר כוללים קורס המתמקד בצילום עיתונות ובצילום סביבתי. מדובר בסוגי צילום המעודדים את מעורבות הצלם בנעשה סביבו, כלומר זהו צילום אקטיבי ודינאמי מאוד. הקורס מלמד את התלמידים לפתח ראייה צילומית מסוימת המתאימה לתחומים אלו וגם לבסס שפת צילום אישית. בין תכני הלימוד: העיר, מהגרי עבודה, הפגנות, צילום פוליטי, עמדת הצלם במסגרת אירועים, צילומי נוף מופשטים, צילום בהסתר, צילומי מגזין ועוד.

יצירת קשר עם ביה"ס מנשר

מספר הטלפון של בית הספר לצילום מנשר: 03-6887090, שלוחה 0 למידע כללי, שלוחה 102 להרשמה.

כתובתו של מנשר היא רחוב דוד חכמי 18 בתל אביב. כתובת הדוא"ל של מנשר היא: MinsharForArt@gmail.com

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר