המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

מוסררה – בית ספר לצילום בירושלים

בית הספר לצילום מוסררה הוא אחד מבתי הספר לצילום המובילים בישראל. בית הספר פועל כמוסד אמנותי מקיף המציע לימודי צילום, אנימציה, מוסיקה חדשה, מדיה ופוטותראפיה. בית הספר הוקם ב-1986 ונמצא בשכונת מוסררה הציורית ומלאת החיים בירושלים. מוסררה הוא מוסד לימודים רב תחומי המעודד עשייה חברתית באמנות וכולל מתחמי תערוכות ועשייה אמנותית ייחודית ועשירה.

מסלול לימודי הצילום המרכזי במוסררה נמשך 3 שנים. מרבית הבוגרים מסיימים את המסלול בתור צלמים מקצועיים במגוון הז'אנרים בתחום, החל מצילומי עיתונות ועד לצילומים אמנותיים. מעבר למסלול הצילום הארוך והמקיף, בית ספר מוסררה מציע גם קורסים והכשרות לציבור הרחב ולצלמים חובבים המבקשים להתמקצע בתחום. בית הספר הוא חלק משמעותי מהסצנה האמנותית הפורחת הפעילה בירושלים בשנים האחרונות ועובדה זו משתקפת היטב בלימודים במקום.

לימודי צילום מלאים במוסררה

המסלול המלא הנמשך 3 שנים כולל לימודי צילום מקיפים הנוגעים למעשה לכל ההיבטים המרכיבים את העולם הוויזואלי הזה. החל מלימודי יסודות הצילום ועד התעמקות תיאורטית בצורת אמנות זו ובשפתה המיוחדת עד לעבודה מעשית בכל תחומי הצילום.

קורס צילום דיגיטלי ועיבוד תמונה

קורס הצילום המרכזי של מוסררה הוא קורס בן 26 מפגשים הכולל 78 שעות לימוד כאשר כל מפגש בן 3 שעות. הקורס עצמו מתקיים במתחם מוסררה בירושלים והלימודים הם במתכונת לימודי ערב, בעוד רוב הקורסים נלמדים בימי חמישי. קהל היעד של קורס הצילום הדיגיטלי של מוסררה מורכב מצלמים חובבים המבקשים להתעמק בתחום וגם לחסרי ניסיון המבקשים להתחיל את דרכם בו. על כל המשתתפים בקורס להצטייד במצלמה דיגיטלית עם שליטה ידנית על הצמצם והתריס לפחות – לרוב התלמידים יש מצלמות DSLR. הקורס נוגע בעולם הצילום משלביו הראשונים של הכרת מונחי יסוד, תיאוריות, חוקים בצילום וטכניקות צילום מגוונות ובסיסיות ועד היבטים מעמיקים יותר כמו עיבוד תמונה דיגיטלי בעזרת תוכנות מחשב (פוטושופ) ולימוד מקיף של עבודה מעשית זו. מרבית המפגשים הם בכיתות לימוד וכוללים חומר עיוני לצד הדגמות והתנסות מעשית. חלק מהמפגשים כוללים יציאות משותפות ומודרכות לשטח לצילום מעשי.

קורס מבוא לפוטותרפיה

תחום מיוחד הנלמד בבית הספר מוסררה הוא פוטותרפיה – טיפול באמצעות צילום. בבית הספר קיים מסלול מקצועי ומקיף הנמשך 3 שנים, או קורס מבוא הכולל היכרות ראשונית ובסיסית עם התחום. הקורס הוא בן 24 מפגשים שבועיים באורך 3 שעות כל אחד, כלומר סה"כ 72 שעות. הלימודים מתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב. התלמידים חווים את עולם הצילום בתור כלי טיפולי מיוחד ואיכותי, קבוצות הלימוד קטנות והלמידה אינטימית וחווייתית. הלימודים בקורס פוטותרפיה של מוסררה הם עיוניים ותיאורטיים אך יש דגש רב על התנסות מעשית ושילוב של תחומי אמנות אחרים הרלוונטיים לשיטה ולצילום עצמו. בין תחומי הלימוד בקורס: צילומים בידי המטופל, תמונות בהן אחרים מצלמים את המטופל, פורטרטים עצמיים, אלבומי משפחה ישנים, הצילום בתור חומר טיפולי השלכתי ועוד. אין צורך בידע קודם בצילום או במצלמה איכותית מאוד.

יצירת קשר עם ביה"ס מוסררה

כתובתו של בית הספר מוסררה היא רחוב הע"ח 9, ירושלים. מספר הטלפון של בית הספר לבירורים ויצירת קשר: 02-6288519, פקס : 02-6264479. כתובת דוא"ל לשאלות ופרטים נוספים: maya@musrara-gallery.org.il

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר