המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

חשיפה

חשיפה היא בית הספר לאומנויות התקשורת, הטלוויזיה והמולטימדיה במסגרת לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. ההשתייכות לאו"פ מקנה לחשיפה יציבות וכוח אקדמי משמעותי. בית הספר פועל לצד מוסדות לימודי החוץ הנוספים הפעילים במסגרת האו"פ. במסגרת חשיפה ניתן ללמוד קורסים רבים בתקשורת חזותית, עיתונות, רדיו, עיצוב ועוד. מחלקת הצילום נמצאת בראשית דרכה ומציעה כיום מספר קורסים מצומצם אך איכותי.

בית הספר חשיפה של האוניברסיטה הפתוחה הוקם באמצע שנות התשעים של המאה הקודמת. מטרת העל של המקום היא הכשרה מקצועית ואיכותית של יוצרים בתחומי תקשורת ומולטימדיה, כאשר אנשי המקצוע יכולים להשתלב בעבודה במגוון תחומים תקשורתיים וויזואליים. בית הספר חשיפה מציע תכניות לימוד מקיפות הנמשכות כמה שנים וגם קורסים וסדנאות קצרות. כמו כן, ניתן לשלב חלק מתחומי הלימוד עם לימודים לתואר ראשון מטעם האו"פ, כאשר חלק מהקורסים נחשבים כנקודות זכות לתואר.

צילום סטילס – סדנה רעיונית

קורס הנועד להעביר את תכני הצילום כמדיום אמנותי בעולם הדיגיטלי של ימינו. מדובר על סדנה רעיונית שאורכה סמסטר לימודים אחדבהיקף של 65 שעות לימוד, על פני 13 שבועות ובמפגשים בני 5 שעות. הקורס של חשיפה משלב בין תכנים המתמקדים בצילום הדיגיטלי לבין תכני ניתוח וביקורת עבודות צילום בהיבט אמנותי וכן, התייחסות לצילום בתור שפת ביטוי אישי ייחודית. זאת מתוך הנחה כי אלו הם נושאים הרלוונטיים כיום לצילום דיגיטלי בדיוק כפי שהיו לצילום האנלוגי על גבי סרטי צילום. הקורס רלוונטי הן לאמנות הצילום הקלאסית והן להיבטים הטכניים של הצילום הדיגיטלי. נושאי הלימוד נחלקים לשניים: חלק ראשון המוקדש לצילום סטילס ואמנות וחלק שני מעשי הנוגע להפעלת המצלמה וביצוע סדנאות צילום חוץ ופנים.

 • צילום ואמנות: שיעורים הנוגעים לביטוי אישי של התלמידים באמצעות צילום, הבנה ביקורתית של צילום, דיונים תיאורטיים-פילוסופיים על צילום ועל תפקידיו של הצלם המקצועי, שיחות על הצילום כאמנות מורכבת ועמוקה.
 • הפעלת המצלמה וצילומים מעשיים: הכרה המצלמה הדיגיטלית ומצלמות אנלוגיות, מונחים מקצועיים חשובים, תאורה ושימוש בפלאש, צילומי פריטים דוממים, צילום אנושי (כולל עירום), צילום מבוים בתנאים מבוקרים ולא מבוקרים, העברת מסרים ומשמעויות דרך צילום – בתרגילים מעשיים, טכניקות צילום בסיסיות ומתקדמות – כולל אוטומטי וידני, אביזרים מקצועיים היקפיים, צילומי חוץ וסיורי שטח.

קורס פוטושופ

פוטושופ היא תוכנת עיבוד התמונה החזקה והמובילה בעולם, עבור הצלם היא מהווה כלי עזר רב עוצמה וכן כלי עבודה שימושי והכרחי בדיוק כמו חצובה, פלאש או עדשות שונות. ביה"ס חשיפה מציע קורס פוטושופ שלאו דווקא מיועד לצלמים אך מספק את הכלים הדרושים לביצוע עיבודי תמונה איכותיים ומתקדמים, כולל מגוון רחב של אפשרויות וכלים גרפיים. אורכו של הקורס הוא 13 מפגשים באורך 2.5 שעות. קיימת אפשרות לתרגול עצמי במעבדת המחשבים של חשיפה. בין נושאי הלימוד בקורס הפוטושופ של חשיפה:

 • היכרות עם המערכת.
 • כלי ציור.
 • עיבוד תמונה – שינויים, שיפורים ועוד.
 • אפקטים ופילטרים.
 • עבודה בשכבות.
 • מסכות.
 • סוגי קבצים בעבודה בפוטושופ.
 • צורות ושימוש בהן.
 • הכנת תמונות לדפוס ולמדיה דיגיטלית.

מבצעים

ביה"ס חשיפה מציעה הנחות משמעותיות לנרשמים לקורס פוטושופ הנרשמים בנוסף לקורס צילום הסטילס ולהיפך.

יצירת קשר עם ביה"ס חשיפה

בי"ס חשיפה לצילום נמצא במתחם קמפוס הכפר הירוק ברמת השרון. מספר הטלפון המרכזי של חשיפה: 03-766-0666 וניתן גם לפנות באמצעות הדוא"ל לכתובת: hasifa@openu.ac.il

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר