המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

בית הספר לצילום של הטכניון

הטכניון הוא מקום אותו נהוג לקשר לתחומים כמו הנדסה, ארכיטקטורה ומדעים, אך כיום המוסד המכובד והיוקרתי מציע גם מגוון אפשרויות ללימודי חוץ, ביניהם בית ספר לצילום. בית הספר האיכותי לצילום של הטכניון נשען על היסודות המוכרים של הטכניון ומציע מגוון רחב של קורסי צילום למתחילים ולמתקדמים בחיפה ובתל אביב.

קורסי הצילום של הטכניון כוללים מבחר מסלולים – החל ממסלול דו שנתי לצלמים מקצועיים ועד לקורס בסיסי להיכרות עם עולם הצילום. בוגרי מרכז הצילום של הטכניון נהנים משיפור מהותי ביכולות הטכניות, התיאורטיות והאמנותיות שלהם. קהל התלמידים מורכב לרוב ממצלמים חובבים שמפיקים לאחר הקורסים צילומים איכותיים ורב גוניים יותר וחלקם אף עוסקים בעבודת צילום מקצועית. מרכז הצילום של הטכניון מציע הכשרות צילום מקצועיות במתכונת של קורסים, סדנאות קצרות ומקצועיות ומסלול דו שנתי מקיף.

מסלול דו-שנתי ללימודי צילום

מסלול זה מיועד לצלמים חובבים או למתחילים בתחום אשר רוצים לעסוק בצילום באופן מקצועי. המסלול כולל תחומי התמחות תוך שהוא מתמקד באופן פרטני בתחום עיקרי בו הסטודנטים מבקשים לעסוק, ביניהם: צילום אופנה, צילום גיאוגרפי, עיתונאי וצילום טכני ומוצר. הלימודים כוללים תיאוריה רבה, לימוד היבטים אמנותיים וכמובן לימודים מעשיים רבים.

קורס בסיסי – צילום דיגיטלי ופוטושופ

קורס צילום הסטילס הבסיסי של הטכניון כולל היכרות ראשונית עם עולם הצילום, מונחים חשובים, מבנה המצלמה וטכנולוגיית הצילום. מבנה הקורס הוא למעשה שילוב בין לימודים תיאורטיים למעשיים בשטח. מעבר ללימוד יסודות הצילום והיותו של הקורס כרטיס כניסה לעולם הצילום האיכותי והמקצועי, הקורס כולל לימודי תוכנת פוטושופ לעיבוד תמונה דיגיטלי – כלי עיבוד התמונה הנפוץ ביותר. קהל היעד של הקורס מורכב מצלמים מתחילים או חובבים פעילים, כאשר אין צורך בידע קודם, אך יש צורך במצלמה בעלת שליטה ידנית. הקורס בן 15 מפגשים בני 4 שעות כל אחד וכולל שיעורים עיוניים באמצע השבוע ושיעורים מעשיים ביום שישי בבוקר.

קורס צילום מתקדם ויסודות הסטודיו

קורס לצלמים חובבים בעלי ניסיון בסיסי קודם או לבוגרי קורסי הבסיס של הטכניון. הקורס נועד להקנות כלים תיאורטיים ומעשיים לטכניקות צילום מתקדמות, לספק הבנה מעמיקה יותר של הצילום כמדיום ויזואלי-אמנותי וללמד באופן מעמיק צילומי סטודיו בסביבה מבוקרת. הקורס כולל לימודים עיוניים בכיתה, לימודים מעשיים בשטח ועבודת צילום בסטודיו מקצועי. בוגרי קורסי הבסיס רשאים להירשם אוטומטית לקורס ומועמדים אחרים חייבים לעבור שאלון מקצועי המראה על ידע קיים. היקף הקורס הוא 15 מפגשים, בין התכנים הנלמדים: אמנות הצילום, פיתוח גישה ושפה אישית, ביקורת וניתוח תמונות, מבוא לסטודיו, שיטות חשיפה, טבע דומם בשטח ובסטודיו, צילומי מאקרו, צילום עירום, תאורה מקצועית, טכניקות צילום מתקדמות, מדידת אור, פורטרטים ועוד.

קורס אמנות הצילום

קורס זה נוגע בהיבטים האמנותיים יותר של עולם הצילום. הקורס מיועד לבעלי ניסיון בצילום או לבוגרי קורסים אחרים של הטכניון. הקורס מעמיק מעבר להיבטי הטכניקה של הצילום עצמו ומלמד כיצד ליצור ולהבין משמעויות לצילומים, לחפש תמונות מיוחדות ואמנותיות ועוד. תכני הקורס כוללים טכניקות צילום אמנותיות שחורגות מהחוקים הטכניים "היבשים", שפה צילומית וגישה פרטנית לצילום, צילום אבסטרקטי, צילום קונספטואלי ותחומים אחרים עם נופך אמנותי. משך הקורס 15 והוא כולל כאמור מפגשים תיאורטיים ומעשיים.

קורס צילום מעשי

עולם הצילום מכיל תיאוריות וחוקים רבים שעל צלם איכותי להבין, לזכור ולהפנים. אך לאחר למידת הידע התיאורטי והטכני, יש ליישם הכל באופן מעשי ואיכותי. הטכניון מציע קורס צילום מעשי המיועד לחובבים בעלי ניסיון בסיסי שמבקשים להתמקצע במובן הפרקטי של צילום והכרת שיטות עבודה ספציפיות. הקורס המעשי כולל שיעורים תיאורטיים אך הדגש הוא בהחלט על עבודה מעשית אינטנסיבית ומרתקת בשטח. תכני הקורס בן 15 המפגשים הם: צילומי טבע, אופנה, סטודיו, גיאוגרפי, צילום מול מודל, לכידת הרגע המדויק, הסתוות, שפה צילומית אישית, ניתוח עבודות, אמנות הצילום ועוד.

קורס פוטושופ מתקדם

מרכז הצילום של הטכניון מציע קורס מתקדם המוקדש כולו להעמקה מקצועית בתוכנת העיבוד הגרפי פוטושופ. הקורס כולל 15 מפגשים שרובם מתרחשים מול המחשב והוא מיועד לצלמים באשר הם, צלמים המבקשים לקבל את הכלים הרלוונטיים לעיבוד תמונות בצורה דיגיטלית מתקדמת. תכני קורס הפוטושופ המתקדם: ריטוש, חדר חושך דיגיטלי, שכבות, מסכות, תיקונים בחשיפה ובניגודיות, הכנה לדפוס, מאגרי תמונות, תוכנת Lightroom, ניהול צבע, פילטרים ועוד.

קורס סטודיו מתקדם

הקורס הבסיסי ללימודי סטודיו מהווה גם גרסה מקיפה ומתקדמת יותר לאלו המבקשים להתעמק בתחום הצילום בסביבה מבוקרת. הלימודים המעמיקים הם בנושאי תאורה, ציוד תאורה מקצועי, עבודה בסביבת סטודיו, צילום אובייקטים שונים בטכניקות מקצועיות שונות, צילום מזון, צילום טכני וכן מגוון גדול של נושאי טכניקות צילום סטודיו.

קורס ביטוי אישי בצילום – אמנות הצילום ב'

קורס המשך לקורס אמנות הצילום, מיועד לצלמים בעלי ידע מקצועי בסיסי בצילום ורצוי בעלי הבנה באמנות הצילום. בעוד שהקורס הראשון מיועד בעיקר להיכרות והבנת התחום, קורס זה נועד להעמיק אף יותר בתחום ולסייע לצלמים לפתח שפה וגישה ייחודיות כך שהתמונות יהיו משמעותיות ואישיות יותר. הקורס בן 15 מפגשים שבועיים וכלל תיאוריה, עבודה מעשית וסיורים בגלריות צילום ומוזיאונים.

קורס צילום טבע

הטכניון מציע קורס אשר מתמקד באופן ספציפי בעולם המרתק של צילומי טבע ונוף. קהלי היעד הם צלמים בעלי ניסיון או בוגרי קורסים קודמים של הטכניון. מעבר למדריכים הטכניים בקורס, לסיורים המעשיים מגיעים גם אנשי צפרות, ביולוגיה ועוד. התלמידים לומדים טכניקות עבודה בשטח, צילום בע"ח, הסתוות, צילום מאקרו, נוף, יום ולילה, פיתוח אסטרטגיה לצילומי טבע ועוד.

קורס צילום אופנה

קורס המיועד לצלמים בעלי רקע בעבודה בסטודיו וכמובן ידע טכני בצילום, או לצלמים חובבים או מקצוענים המבקשים להתמקצע בצילומי אופנה עבור קטלוגים, מגזינים, פרסומות, שלטי חוצות, אמנות ועוד. מרכז הצילום של הטכניון מציע קורס צילום אופנה הנוגע בהיבטים הטכניים והתיאורטיים של הצילום עצמו, אך כולל גם תכנים הנוגעים למהות התחום כולו, כמו עבודה מול גורמי הפקה שונים, כתבות אופנה, שערי מגזינים, איפור, סטיילינג, עבודה מול מודלים אנושיים ועוד. התכנים הטכניים של הקורס הם: מערכי תאורה, טכניקות צילום אופנה, ריטוש ופוטושופ, תכנון הצילום והקומפוזיציה ועוד.

קורסי בוטיק

מרכז הצילום של הטכניון החל לאחרונה להציע קורסי צילום מעולם הבוטיק. אלו הם קורסים ספציפיים מאוד המיועדים לחובבים מתקדמים ולאנשי מקצוע בתחום.

  • צילום דיוקנאות/פורטרטים: בהנחיית הצלמת המוערכת מיכל חלבין, 15 מפגשים המוקדשים לתחום צילום הפורטרטים מבחינה טכנית, תיאורטית ואמנותית.
  • צילום עיתונות ודוקומנטרי: בהנחיית הצלם גיל כהן-מגן, לימודים תיאורטיים (היכרות ודגשים על תחומי הלימוד) וגם מעשיים (ביצוע פרויקט אישי).
  • צילום אורבני: בהנחיית אמן צילומי הרחוב יעקב ישראל, הקורס כולל העמקה מקצועית ואמנותית בז'אנר צילום זה. למידת היבטים אמנותיים ותיאורטיים לעבודה מעשית בתחום, ביצוע פרויקט צילום אישי.
  • צילום סטודיו פרסומי: בהנחיית מוטי פישביין, התמקדות בצילומים פרסומיים – מסחריים בסטודיו ( למשל צילום תכשיטים), מזון, נוזלים רפרודוקציה, מודלים שקופים, תאורה ועוד.

סדנאות צילום מבית הטכניון

בית הספר לצילום של הטכניון מציע גם סדנאות קצרות וממוקדות הנערכות בכל הארץ בשיתוף צלמים מובילים בתחומם:

  • צילום ציפורים באגמון החולה.
  • בניית סטודיו ביתי.
  • צילום אופנה מחוץ לסביבת סטודיו.
  • צילום גיאוגרפי בעכו העתיקה.

מבצעים

מרכז הצילום של הטכניון מציע הנחה של 150 ש"ח לנרשמים לקורסים בהרשמה המוקדמת. כמו כן, בוגרי קורסים אחרים של ביה"ס לצילום זכאים להנחה. סטודנטים לתארים ראשונים ומתקדמים בטכניון מקבלים הנחה משמעותית וכך גם חברי סגל בטכניון או משפחותיהם.

מיקום מרכזי הצילום ויצירת קשר

בית הספר לצילום של הטכניון מפעיל קורסים בחיפה, במתחם הטכניון עצמו ובתל אביב. מיקומי מרכזי הצילום הם:

חיפה: בניין קנדה, קריית הטכניון, חיפה.

תל אביב: בית הדר דימול, ז'בוטינסקי 1, רמת גן. המרכז צמוד לתחנת רכבת מרכז.

מספרי הטלפון של בית הספר לצילום של הטכניון: 1-599-500-589 או 04-829-5050 למזכירות הכללית, 04-829-5762 לקורסי הצילום והסדנאות.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר