המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

אלון קירה

בית הספר לצילום אלון קירה הוא מוסד פרטי המספק מגוון קורסי צילום באזורים שונים באמצעות מרצים מובילים בתחומם. בית הספר נוסד על ידי אלון קירה, איש כספים וחשבונאות בעברו שהתאהב בצילום וביצע בעקבות כך הסבה מקצועית. הקורסים נערכים בקבוצות מצומצמות המאפשרות יחס אישי לתלמידים, כאשר במסגרת בית הספר נלמדים קורסים בסיסיים למתחילים, קורסים מתקדמים, קורסים בתחומי צילום ספציפיים ואף סדנאות צילום בחו"ל.

אודות אלון קירה – מייסד ומנהל ביה"ס

אלון קירה היה בעברו חשבונאי כספים. לאחר שקיבל לידיו במקרה מצלמה, נשאב לתחום והחל להתמקצע בו. לאורך השנים קירה היה צלם חובב, צילם בישראל ובמדינות רבות, הפך למדריך ומורה לצילום בטכניקות מתקדמות וקורסים בסיסיים ואף היה המורה הראשי בבית הספר לצילום של מגזין "טבע הדברים". הוא כתב כתבות מקצועיות במגזיני צילום וטיולים בארץ ובעולם וכיום, הוא מנהל את בית הספר לצילום שהקים לצד מדריכים איכותיים ומומחים בתחומם. בנוסף, אלון מעביר הרצאות עסקיות דרך נקודת הראייה של הצלם.

קורס יסודות הצילום

קורס בסיסי הכולל את כל הידע התיאורטי והכלים המעשיים הדרושים לצלמים חובבים על מנת להיכנס לעולם הצילום עם בסיס איכותי להפקת צילומים משובחים. הקורס מיועד לחסרי ניסיון או לבעלי ניסיון מועט המבקשים בסיס יציב ומקיף יותר. קורס היסודות של אלון קירה מורכב מ-13 מפגשים, כאשר חלקם עיוניים ותיאורטיים בכיתות הלימוד וחלקם מעשיים בסדנאות צילום בשטח ובתנאים שונים. נושאי הלימוד בקורס כוללים: מונחי יסוד בתחום והכרה פיזית של המצלמה, תיאוריה בצילום דיגיטלי, כיצד מתכננים תמונה ויוצרים קומפוזיציה, עומק שדה, קומפוזיציה מעשית, ניתוח צילומים, עיבוד תמונה בעזרת פוטושופ, צילום חיות, פורטרטים, צילום רחוב, צילום לילה, חשיפה ארוכה ועוד.

צילום מתקדם

הקורס מיועד לבוגרי קורס היסודות או לבעלי רקע קודם. זהו קורס מקיף ומתוכנן מאוד הכולל תכנים מקצועיים רבים ומעמיקים בעולם הצילום. הקורס מורכב מ-17 מפגשים, כאשר 8 מהם כוללים סדנאות צילום מעשיות בשטח. המרצים בקורס המתקדם כוללים את קירה עצמו וגם צלמים מובילים נוספים כמו אייל ברטוב (נשיונל ג'יאוגרפיק), פליקס לופה (צילום אורבאני) ואחרים. הקורס כולל נושאים כמו טכניקות צילום מתקדמות, צילום אינפרא אדום, עיבוד ערוץ כחול, פיתוח חשיבה צילומית יצירתית ובניית קומפוזיציות איכותיות, צילום מאקרו, צילום רחוב מתקדם, צילום עיתונאי, דוקומנטרי, צילום טבע, נוף ובעלי חיים, צילום מקצועי בסטודיו, תאורה מעשית ועוד.

קורס צילום מאקרו

קורס המתמקד כולו בצילומי תקריב ממרחק קטן מאוד ובהגדלה גדולה מאוד – מאקרו. זהו קורס ממוקד וספציפי מאוד מבית הספר של אלון קירה והוא נלמד בקבוצה של עד 10 איש בלבד או באופן אישי. הקורס בנוי במתכונת של שיעורי ערב עיוניים ושיעורים מעשיים ביום שישי בבוקר. אלון קירה מתמקד בעיקר בצילומי חרקים וצמחים, אך הידע רלוונטי לצילומים של כל אובייקט מאקרו אחר. הקורס כולל 3 שיעורים בכיתה ו-2 סדנאות שטח.

תאורה מעשית

תאורה היא אחד המרכיבים העיקריים בעולם הצילום וכן המפתח לתמונה איכותית. צלם טוב חייב להבין את הנושא ולדעת לשלוט בתאורה מבחינת טכניקות צילום ושימוש בציוד. הקורס הוא בן 7 מפגשים ובהנחיית אמנון זיו, צלם סטודיו מקצועי. נושאי הלימוד בקורס כוללים: פורטרטים באתר סגור (סטודיו), פלאשים ותאורה חיצונית, צילום בלילה ובדמדומים, צילומי מוצרים, תיאוריה של תאורה וצילומים בתנאי תאורה שונים, ניתוח וביקורת צילומים.

קורס פוטושופ

קורס המוקדש כולו להיכרות מעמיקה וספציפית לצלמים בתוכנת עיבוד התמונות פוטושופ. הקורס מלמד טכניקות וכלים המאפשרים לשפר תמונות, לעבד אותן ועוד. אורך קורס הפוטושופ הוא 7 מפגשים.

צילום נוף מתקדם

קורס לצלמים בלי ניסיון ורקע קודם המבקשים להתמקד בצילומי נוף איכותיים ומקצועיים. הקורס כולל 7 שיעורים מתוכם 4 מעשיים בשטח. קורס צילום נוף מכיל תכנים מקצועיים ומתקדמים כמו שימוש בטכניקות אינפרא אדום, שקיעות, טכניקות קטעי זמן (Time Lapse), צילום HDR, נוף עירוני ועוד.

מפגשי צלמים וקורסים נוספים

אלון קירה מציע מפגשים קצרים וממוקדים בני יום אחד לצלמים, מפגשי צילום מעשיים שבהם בעיקר מצלמים ומקבלים טיפים ופחות מלמדים באופן "יבש". סדנאות צילום ופעילויות מיוחדות נוספות של אלון קירה הן סדנת צילום עירום וטיול צלמים לגיאורגיה ויעדים נוספים.

מבצעים

בוגרי כל אחד מקורסי הצילום של אלון קירה זכאיים ל-10% הנחה על הקורסים האחרים הנלמדים בבית הספר. תלמיד אשר יביא תלמיד נוסף שיירשם לקורס זכאי ל-10% וכך גם החבר אותו צירף ללימודים.

שירות לקוחות ויצירת קשר עם אלון קירה

מספרי הטלפון לבירורים, פרטים והרשמה לקורסים הם:

074-7027876

054-3103116

054-7260062

אלון קירה מציע קורסים באזור הצפון, ירושלים ובבאר שבע. עיקר הפעילות היא באזור המרכז כאשר השיעורים העיוניים מתקיימים בכיתות מקצועיות במתחם הבורסה ברמת גן.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר