יסודות העיצוב לימוד פוטושופ לימוד אילוסטרייטור לימוד אינדיזיין עיצוב גרפי בתי ספר לימודי עיצוב גרפי

פוטושופ

פוטושופ היא ללא עוררין תוכנת העריכה הגרפית הנפוצה ביותר בעולם. למעשה, שם התוכנה החזקה הזו כבר הפך לשם גנרי לעריכה גרפית ואין מעצב גרפי שיכול להיות בעל מקצוע מקצועי ואיכותי באמת ללא ידע בתוכנה מתקדמת זו. פוטושופ היא תוכנה מבית חברת Adobe שגם אחראית לטכנולוגית ה-Flash לתכני מולטימדיה ולתוכנת Reader לצד תוכנות נפוצות אחרות.

תוכנה נפוצה בכל מדיום אפשרי

פוטושופ (Photoshop) משמשת כיום למגוון עצום של שימושים ותחומים. התוכנה כבר מזמן גלשה אל מעבר לעריכה ולעיבוד תמונות וכיום מציעה אפשרויות גרפיות למכשירי מגע, להפקות דפוס, לפיתוח אינטרנטי, עריכת וידיאו, לצלמים ולעוד אינספור שימושים. התוכנה נמצאת בשימוש מקיף בכל העולם על ידי משתמשים מקצועיים מתקדמים ביותר וגם על ידי משתמשים ביתיים חובבים. פוטושופ היא הכלי המרכזי לשיפור תמונות ולביצוע ליטושים מגוונים מאוד לצורכי דפוס, אינטרנט, טלוויזיה, מולטימדיה, צילומי סטילס, גרפיקה וכן הלאה. היכולות של פוטושופ בעיבוד ועריכת תמונה הן כה מגוונות, שמדובר על שינויים מהותיים בתמונות ושיפורים שבעבר נראו בלתי אפשריים או עתידניים ממש. חידוד, טשטוש, שיפור צבע, ביצוע חיתוכים, מניפולציות ממשיות בתמונות סטילס (כפי שנעשה בצילומי אופנה למשל, בהם משנים את גוף ופני הדוגמניות בפעולה שנקראת ריטוש), הבהרת חלקים ועוד שלל אפשרויות וויזואליות רבות.

מוצרי פוטושופ

תוכנת פוטושופ כוללת כיום קו מוצרים מקיף של תוכנות וכלים לעיבוד תמונה, החל מהגרסה הנפוצה ביותר ועד כלים מתקדמים ביותר. הגרסה העדכנית ביותר של פוטושופ היא מספר 12, הנקראת CS5 וקיימת בשוק משנת 2010. משפחת מוצרי פוטושופ מבית חברת התוכנה אדובי היא:

  • פוטושופ CS5: הגרסה הכללית והנפוצה ביותר של התוכנה, מציעה מגוון אדיר של כלי עיבוד ועריכת תמונות, גרפיקה, ציור ממוחשב ועוד. כוללת תמיכה בפיתוח אפליקציות סלולריות.
  • פוטושופ CS5 Extended: גרסה מקצועית ומתקדמת יותר הפונה לאנשי מקצוע, כוללת אלמנטים של עריכת תמונות בתלת מימד, עריכת וידיאו ושאר אפשרויות מתקדמות.
  • פוטושופ לייט-רום/Lightroom 3: תוכנה המיועדת לצילומי סטילס, מחליפה ומשדרגת לאין שיעור את חדר החושך המסורתי ששימש לפיתוח תמונות. מאפשרת לצלמים להוציא את המיטב מצילומיהם ולשפרם. כוללת כלים להפקת הדפסות צילומים מקצועיות ומרהיבות.
  • פוטושופ Elements 10: תוכנת עריכת תמונות לקהל המשתמשים הביתי והחובבני. מאפשרת לשפר צילומי סטילס, לשתף תמונות ברשתות חברתיות בקלות ולארגן בצורה ממוחשבת את כל התמונות הפרטיות.

בנוסף, משפחת מוצרי פוטושופ כוללת גם תוכנת עריכת וידיאו למשתמשים ביתיים (Premiere Elements 10), כלים מקוונים עבור תמונות ותכני מדיה, אפליקציות פוטושופ ייעודיות לטלפונים סלולריים חכמים ולמחשבי לוח (טאבלטים). קיימים כיום פתרונות אלטרנטיביים לפוטושופ, שחלקם פשוטים הרבה יותר וחלקם אפילו חינמיים, אך פוטושופ היא עדיין התוכנה המקיפה ביותר ולכן הנפוצה ביותר למרות מחירה היקר לרכישה.

כלים ומאפיינים טכניים של פוטושופ

תוכנת פוטושופ פועלת בשיטה של שכבות, המשמשת ליצירת מרכיבים גרפיים מתוך התוכנה עצמה ופחות לעריכת תמונות מיובאות אל סביבת העבודה, למרות שגם אלו כוללות שכבות במקרים רבים. השכבות מאפשרות לשנות מאפיינים ומרכיבים וליצור מסמך מסודר ועשיר יותר. צלמים למשל, עושים שימוש בשכבות או ברמות של אור ושינויי צבע כדי ליצור אפקטים בתמונה או להדגיש מרכיבים מסוימים בה. האפקטים הרבים והמגוונים שניתן ליישם על תמונות ומרכיבים גרפיים בפוטושופ נקראים פילטרים (בדומה לסביבת פלאש) ואלו כוללים טשטוש, אטימות, שקיפות, עיוות צורות וגם אפקטים המדמים מאפיינים מציאותיים בצילום, אפילו שלא היו בו כאשר צולם במקור. ממשק העבודה של פוטושופ כולל פאנלים וכלים רבים מאוד, כאשר כל כלי משמש לביצוע פעולות עריכה, עיבוד, מניפולציה ושאר היבטים. רבים מהכלים משמשים למטרות מתקדמות שרק אנשי מקצוע עושים בהן שימוש ואילו אחרים, משמשים לפעילויות יותר "יומיומיות" של שיפור תמונות וגרפיקה. קורס פוטושופ הוא מרכיב חשוב וקריטי בהכשרתו של מעצב גרפי או של כל מי ששואף לעבוד בתחום ויזואלי כלשהו כמו צילום, דפוס ועוד. זהו כלי שמשמש את אנשי המקצוע בתחומים רבים ברמה שוטפת ויומיומית והוא מוסיף מגוון עצום של יכולות מעבר לכישרון ולידע טכני בגרפיקה, אנימציה, או צילום.

סרטונים

סרטון המדגים את היכולות המרשימות של פוטושופ:

מניפולציית תמונות בעזרת פוטושופ:

הבסיס המקיף של פוטושופ:

קבל מידע על קורס גרפיקה ממוחשבת
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על פוטושופ

חיתוך ויישור בסביבת פוטושופ חיתוך נקרא גם Crop ויישור של תמונה נקרא Rotate (סיבוב) או Align (כיוון). ניתן לקרוא לפעולת החיתוך גזירה, היות והתוכנה מאפשרת גזירה אוטומטית או גזירה של תמונות שלא צולמו מזווית ישרה למשל. להמשך קריאה »
שכבות בפוטושופ חשוב לציין כי שכבות בפוטושופ הן נושא עצום בלימוד התוכנה, כך שאי אפשר להתמקצע בכך באמצעות מאמר אחד, קטע וידאו אחד או אפילו קורס פוטושופ אחד. יש צורך בתהליכי ניסוי וטעייה, עבודה על פרויקטים להמשך קריאה »
שמירת קבצים והדפסה תהליך השמירה הבסיסי על פניו, שמירת מסמך בפוטושופ היא משימה פשוטה ודומה במהותה לשמירה קבצים בתוכנות הנפוצות האחרות בהן אנו משתמשים תכופות. אך היות ומדובר על תוכנת עיבוד תמונה מרובת יכולות המשמשת למטרות מגוונות, אפשרויות להמשך קריאה »
קורס פוטושופ לצלמים מגוון כלים אדיר לצלם המקצועי והחובב קורס פוטושופ לצלמים מבטא בצורה המקיפה ביותר את העובדה שבמציאות הטכנולוגית של ימינו, הצילום עצמו ממש לא מסתיים לאחר שמשחררים את כפתור הצמצם במצלמה. לא כל תמונה יוצאת מושלמת להמשך קריאה »
קורס פוטושופ למתקדמים מעלים את היכולות לשלב הבא קורס פוטושופ למתקדמים מאפשר לאנשי מקצוע מתחומי מדיה שונים, בעיקר גרפיקאים וצלמים, להעלות את היכולות שלהם מבחינת עיבוד ועריכת תמונה לשלב הבא, להגיע לרמת דיוק ומקצועיות עליונה, ללמוד לעומק כיצד להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס גרפיקה ממוחשבת
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר