יסודות העיצוב לימוד פוטושופ לימוד אילוסטרייטור לימוד אינדיזיין עיצוב גרפי בתי ספר לימודי עיצוב גרפי

עיצוב כרזה

כרזות משמשות למגוון מטרות - פרסומות, מסרים פוליטיים, מחאות ועוד. השימוש בכרזות ענק הוא עתיק יומין וידוע כאחד הכלים האפקטיביים ביותר להשגת תשומת לב ציבורית ולהעברת מסרים. כרזה מורכבת לרוב מטקסט הכולל מספר משפטים קצרים ותמציתיים, מסלוגן בולט הכולל משפט קצר וקולע בסגנונות שונים ומעיצוב ויזואלי ייחודי.

אופי העיצוב הוויזואלי משתנה בין כרזה וכרזה ונקבע על פי תכלית הכרזה והמסר אותו רוצים להעביר. ככלל אצבע, ניתן לומר שעיצוב הכרזות נועד קודם כל למשוך את העין ולגרום לעוברי אורח להסתקרן, לקרוא את הטקסט ולחשוב על המסר. עיצוב כרזות המיועדות להעברת מסר חברתי או פוליטי הוא כמובן שונה מהותית מעיצוב כרזות פרסומיות, כשבדרך כלל עיצוב כרזות פרסומיות נעשה על ידי מעצבים מקצועיים ובאמצעות כלי עיצוב מתקדמים. לעומתם, כרזות המשמשות למחאות ולהפגנות מעוצבות בדרך כלל באמצעים פשוטים יותר על ידי אנשים שלא בהכרח עוסקים בתחום העיצוב.

עיצוב כרזות פרסום

בכל מקום מרכזי בערים ניתן לראות כרזות – באזורי קניונים, בצמתים עמוסות, בתחנות אוטובוס ובמקומות ציבוריים רבים אחרים. המפרסמים השונים מתחרים ביניהם על תשומת לב הקהל וכדי באמת להחדיר את המסר הפרסומי, יש צורך בפרסום כרזות במספר רב של מקומות במקביל. עיצוב כרזות פרסומיות מאופיין בשימוש בדוגמנים מושכים, צבעי רקע בולטים ובמקרים רבים בהבלטה של משפטי מפתח, לרוב משפטים הכוללים הטבות והנחות, כדי למשוך את עין הלקוחות אשר תמיד מתעניינים במבצעים. מעצבי כרזות רבים עושים שימוש בתמונות עם גוון הומוריסטי או מוקצן, על מנת לעניין ולהצחיק את עוברי האורח וכך ליצור אצלם תחושה חיובים בהקשר למוצר המפורסם בכרזה.

עיצוב כרזות להפגנות

סיטואציה נוספת בה השימוש בכרזות הוא נרחב מאוד היא בהפגנות – הפגנות פוליטיות או חברתיות, בהן מארגני ההפגנה רוצים להעביר מסר חד משמעי לקהל הנרחב ולממשלה. בהפגנות אלו עושים שימוש בכרזות, בדרך כלל בייצור עצמי, הכוללות משפטים קולעים וציורים. עיצוב כרזות שכאלו נעשה בדרך כלל ביד וכולל לרוב ציורים, קריקטורות של דמויות פוליטיות והמחשה ציורית של מסרי ההפגנה.

קבל מידע על קורס גרפיקה ממוחשבת
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס גרפיקה ממוחשבת
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר