יסודות העיצוב לימוד פוטושופ לימוד אילוסטרייטור לימוד אינדיזיין עיצוב גרפי בתי ספר לימודי עיצוב גרפי

עיצוב גרפי

עיצוב גרפי הוא תחום המשלב בין עולם האומנות לעולם התקשורת והפרסום. תפקידו של המעצב הגרפי הוא להעביר מסר כלשהו באמצעים ויזואליים שונים המתקשרים לכל האספקטים הויזואליים של המוצר - פונטים, צבעים, ממשקי משתמש, איורים, לוגו, ועוד. תחום העיצוב הגרפי הוא תחום רחב ביותר הנושק לתחומים רבים ונוגע בעצם לכל מוצר הדורש עיצוב ויזואלי - פרסומות, הזמנות, מודעות, ממשקי משתמש של תוכנות שונות ועוד.

אומנות העיצוב הגרפי דורשת שילוב של חוש אומנותי והבנה של תהליכים פסיכולוגיים המתרחשים בקרב קהל היעד המיועד לקבלת המוצר – אם מדובר בתוכנת מחשב למשל, העיצוב הגרפי יכוון לכך שיהיה קל למשתמש ללמוד את התוכנה בצורה עצמאית, להגיע במהירות לתפריטים המעניינים אותו וגם יהיה מושך וישדר משהו ממהות החברה. אם מדובר בעיצוב הזמנות לחתונה, על העיצוב הגרפי להיות יוקרתי, למשוך את העין ולעיתים גם להיות אישי יותר ולכלול איור המבליט את תכונות בני הזוג.

העיצוב הגרפי כאומנות

העיצוב הגרפי הוא למעשה תחום המשתמש ביכולות אומנותיות על מנת להעביר מסרים וליצור תחושה מסוימת בקרב קהל היעד של המוצר. בניגוד לאומנות סטנדרטית, העיצוב הגרפי לא נועד לבטא את תחושות היוצר או להעביר משהו אישי, אלא להעביר מסר פרסומי כלשהו, למתג חברה בצורה מסוימת וליצור אצל קהל היעד קונוטציה מסוימת שתתקבע בתודעה יחד עם המוצר המפורסם. למרות השוני המהותי, בתחום העיצוב הגרפי ניתן למצוא המון מעולם האומנות – החברות כיום מתחרות ביניהן על דעת הקהל וכל חברה מחפשת דרכים מקוריות למשוך את העין ולקבל את תשומת לב הקהל תוך שימוש בעיצובים מקוריים, הומוריסטיים, יוצאי דופן ומושכים. לכן, עבודתו היצירתית והמאתגרת של המעצב הגרפי היא למצוא את הדרך ליצור משהו מקורי, מעניין, מושך ומעביר את המסר הפרסומי הרלוונטי.

עבודה כמעצב גרפי

אפשרויות העבודה בתחום העיצוב הגרפי הן רבות ביותר, מכיוון שתחום זה משיק לתחומים רבים אחרים. אופציות התעסוקה הן מגוונות ונעות מעיצוב הזמנות לאירועים ומסיבות, אלבומים דיגיטליים או פרסומות ועד לעיצוב של ממשקים מורכבים ואפילו תפריטים של מכשירים חשמליים. בתור מעצב גרפי, עליך להיות יצירתי ומקורי ועם זאת בעל הבנה של תהליכים פסיכולוגיים מודעים ולא מודעים. לדוגמה, מעצב גרפי העוסק בעיצוב קופסאות דגני בוקר, יצטרך לעצב את האריזה כך שגם תהיה מקורית ותתפוס את עין הלקוח כשהוא מסתכל על המדף בסופר בין כל הדגנים האחרים, גם תיצור קונוטציה מסוימת באמצעות דמויות, צבעים או מילים בולטות (בריאות, כיף, עוצמה וכו') וגם תכלול מוטיבים המשויכים לחברה המשווקת את המוצר (צבע מסוים, פונט או לוגו). זאת כדי למתג את החברה וליצור את ההקשר בין שם החברה לבין הערכים אותם היא מנסה להעביר. העוסקים בעיצוב גרפי יכולים לעבוד באופן פרטי, בתור פרילנסרים העובדים עם לקוחות שונים, או כשכירים העובדים בחברה ספציפית. על מנת לעסוק בתחום יש צורך בהיכרות עם תוכנות עיצוב שונות דוגמת פוטושופ, המשמשות לתכנון ולעיצוב המוצר וכמובן רקע בתחום הספציפי אותו מפרסמים יהווה יתרון.

לימודי עיצוב גרפי

עולם העיצוב הגרפי מושך אליו צעירים רבים, היות והוא מציע שילוב של אפשרויות תעסוקה רבות עם מקצוע הנתפס כמעניין, צעיר ויצירתי. מכללות מסוימות מציעות מסלולי לימודים מלאים של 3-4 שנים הכוללות לימודים תיאורטיים רבים, התנסויות מעשיות ועבודת גמר המכינה את המסיימים לעבודה בתחום. בנוסף, ישנן מכללות המציעות מסלולים קצרים יותר של כחצי שנה עד שנה, המיועדים לחובבים המעוניינים להרחיב את יכולתם בתחום, או לכאלו הרוצים לרכוש את המיומנויות הבסיסיות על מנת להתחיל לעסוק בתחום באופן עצמאי.

קבל מידע על קורס גרפיקה ממוחשבת
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על עיצוב גרפי

קורס אינדיזיין התוכנה הינה חלק מחבילת Adobe creative suite CS, אשר כוללת גם את התוכנות "אילוסטרייטור" ו"פוטושופ", שיחד מהוות את החבילה האולטימטיבית למעצב הגרפי המקצועי. התוכנות השונות משלימות אחת את השנייה ומאפשרות ייצוא וייבוא של קבצים להמשך קריאה »
עיצוב לפרסום מיתוג על רגל אחת מיתוג נעשה באמצעים רבים, ביניהם גם אמצעים וויזואליים כמו לוגואים, שימוש בפונטים, שימוש בצבעים מסוימים ועוד, תוך קישורם עם חברה, מוצר או שירות. על המעצב האחראי על עיצוב הפרסום למצוא את להמשך קריאה »
קורס אילוסטרייטור שימושים בתוכנת אילוסטרייטור תוכנת אילוסטרייטור משמשת מעצבים גרפיים מקצועיים בכל העולם לעיצוב לוגואים, עיצוב תדמית, איור ספרים ועיתונים, בניית טקסטורות, עיצוב הדפסות טקסטיל, עיצוב ממשקי משתמש וגרפיקה לתוכנות מחשב, פרסומות, כרזות, עטיפות לדיסקים וספרים ועוד. להמשך קריאה »
עיצוב כרזה אופי העיצוב הוויזואלי משתנה בין כרזה וכרזה ונקבע על פי תכלית הכרזה והמסר אותו רוצים להעביר. ככלל אצבע, ניתן לומר שעיצוב הכרזות נועד קודם כל למשוך את העין ולגרום לעוברי אורח להסתקרן, לקרוא את להמשך קריאה »
עיצוב לדפוס תחום העיצוב לדפוס שונה באופן מהותי מעיצוב אתרי אינטרנט או מעיצוב תוכנות מחשב. זאת היות ובניגוד אליהם, על המעצב לקחת בחשבון משתנים רבים כמו החומר השמיש להדפסה, גודל ההדפסה, עובי הדפים ועוד. כיום, ישנן להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס גרפיקה ממוחשבת
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר