יסודות העיצוב לימוד פוטושופ לימוד אילוסטרייטור לימוד אינדיזיין עיצוב גרפי בתי ספר לימודי עיצוב גרפי

בתי ספר לגרפיקה

הגרפיקאי נדרש לשלב בין יכולות אומנותיות ויצירתיות, לבין יכולות לוגיות המתחשבות באילוצי המציאות ובעיקר באילוצי התקציב, על מנת להעביר את המסר של הלקוח באופן האפקטיבי והחד ביותר.

מהי גרפיקה בכלל?

הגרפיקה עוסקת בעיקר בהעברת מסר ספציפי לאדם או לקבוצה של אנשים, באמצעות עיצוב של טקסט או תמונה ובדרך כלל באמצעות שילוב של השניים.

מטרות העיצוב הגרפי יכולות להיות מגוונות ושונות לדוגמה: העברת רעיון, שיווק שירותים או תכנים פוליטיים, עסקיים, פרסומיים וכד'.

הגרפיקאי נדרש לשלב בין יכולות אומנותיות ויצירתיות, לבין יכולות לוגיות המתחשבות באילוצי המציאות ובעיקר באילוצי התקציב, על מנת להעביר את המסר של הלקוח באופן האפקטיבי והחד ביותר.

אפשר לומר שמקצוע העיצוב הגרפי הוא אחד מהמקצועות המשפיעים ביותר על חיינו, שכן היו מצוי כמעט בכל תחום – בכתבי עת, בפרסומות, בלוגו לעסקים או לחברות עסקיות, באתרי אינטרנט, בעיצוב מוצרים ועוד.

מדוע צריך ללמוד גרפיקה בבית ספר?

בחירת מקצוע היא התחלה של דרך ארוכה אשר ראשיתה בלימודים והכשרה, דרך עבודה בתחום. כמובן שלאורך כל השנים האלו אתם תמשיכו להתמקצע ותצברו ניסיון עד שהמקצוע יהפוך לחלק בלתי נפרד מכם ובסופו של דבר, אם תעשו את זה נכון, הוא ישמש כתעודת הזהות האישית שלכם.

אדם הבוחר בגרפיקה כמקצוע לחיים, בוחר למעשה בקריירה יצירתית לחייו על כן, לימודים ארעיים בדמות קורס קצר, או לימודים אוטו-דידקטיים בתחום זה, עשויים לעזור בעיקר כעיסוק לשעות הפנאי ולא כדרך חיים.

אז מה עושים כדי להיות גרפיקאי מן השורה הראשונה המשפיע על התרבות והטרנד?

הדרך הטובה ביותר היא ללמוד בבית ספר לגרפיקה, אשר כולל בתוכנית הלימודים שלו לימודי אומנות ועיצוב תיאורטיים והכשרה מעשית.
תוכנית הלימודים צריכה לכלול, בין היתר, קורסים כגון: רישום, איור, תולדות האומנות, תוכנות מחשב עדכניות לעיצוב גרפי (לדוגמה, פוטושופ, אילוסטרייטור ו- inDesign), עיצוב אתרי אינטרנט, עיצוב מוצר, עיצוב אריזות, עיצוב מגזינים, שיווק ופרסום, הבאה לדפוס ופרויקט מסכם.

היכן כדאי ללמוד עיצוב גרפי ובאיזה מסלול לימודים לבחור?

ישנם בתי ספר רבים וטובים בתחום הגרפיקה והם המציעים מגוון מסלולי לימוד, אשר בסיומם הסטודנטים יכולים להשתלב במהירות בשוק העבודה, במקומות כגון: משרדי פרסום משרדי עיצוב, חברות לבניית אתרי אינטרנט ואף ניתן לפתוח עסק עצמאי.
מסלולי הלימוד השונים בכל בית ספר נבדלים זה מזה במשך הלימוד, בהכשרה המוענקת ובעומקה (ראה לעיל את נושא תוכנית הלימודים) וכן בתעודה המוקנית לתלמיד.

מסלולי לימוד לקבלת תעודה מקצועית

מסלולי הלימוד לקבלת תעודה מקצועית נמשכים בדרך כלל פרק זמן של שמונה חודשים עד שנתיים, הם מעניקים הכשרה ממוקדת בתחום ספציפי לדוגמה עיצוב מגזינים, עיצוב אתרי אינטרנט, פוסטרים וכדומה. התעודה המקצועית יכולה להיות תעודה מטעם משרד התעשייה והמסחר, או תעודת גמר של בית הספר שבו למדתם כגון: הבצפר ללימודי גרפיקה לתעשיית הפרסום. מכללת סלע –ללימודי גרפיקה למדיה הפרסומית (פרסום, הפקות גרפיות, עיצוב מוצר ועיצוב לאינטרנט). האוניברסיטה הפתוחה – במסלול יום דו שנתי להכשרת מעצבים גרפיים בפרסום, עיצוב תקשורת חזותית, עיצוב לאינטרנט, עיצוב לטלוויזיה וכן לניהול אומנותי של צוות מעצבים (art director).

מסלולי לימוד לקבלת תואר אקדמאי בעיצוב גרפי

כאשר אנו כותבים על תואר אקדמאי בעיצוב גרפי, אנחנו בעצם מתכוונים למסלול לימוד רב שנתי הנמשך כארבע שנים.

שני המוסדות האקדמאיים המובילים, המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל והמעניקים תואר אקדמאי הם: בצלאל ומכללת שנקר. לימודים במסלול האקדמאי מעניקים ידע נרחב ומגוון והתנסות בעיצוב גרפי ובתקשורת החזותית, והם יוצרים מכנה משותף בין אישיותו של המעצב, יכולותיו ושאיפותיו לבין ההזדמנויות, האתגרים ואפשרויות ההתמחות העומדות בפניו.

קבל מידע על קורס גרפיקה ממוחשבת
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על בתי ספר לגרפיקה

קווים - בית הספר למקצועות העיצוב קווים לדמותו של קווים - בית הספר למקצועות העיצוב קווים - בית הספר למקצועות העיצוב הוקם בשנת 2003 על ידי האדריכל סער גולן, בעל תואר שני באדריכלות ואומנות ובוגר אוניברסיטת UNL בלונדון. המכון משלב בין להמשך קריאה »
ג'ון ברייס מי זה ג'ון ברייס? ובכן, האדון "ג'ון ברייס" הוא בעצם חטיבת ההדרכה של חברת Matrix, הקיימת ופועלת בישראל מזה 21 שנה. החל מחודש אוגוסט 2011 החברה מאגדת בתוכה גם את מכללת היי-טק. מרכז ג'ון ברייס הוא להמשך קריאה »
סטודיו 6B B6 זה לא רק סוג של עיפרון? B6הוא אמנם עיפרון כהה במיוחד, אבל כיוון שבעיצוב עסקינן, B6 הוא גם שמו של סטודיו בתל אביב, אשר הוקם בשנת 2000 על ידי שני אדריכלים במטרה לשמש כמרכז להמשך קריאה »
מכללת תילתן כללי מכללת תילתן - המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית - נוסדה בשנת 1994. מכללה ותיקה זו נותנת מענה לדרישות השוק באמצעות קשת רחבה של מקצועות העיצוב ובכללם עיצוב גרפי. ייחודה של המכללה ניכר בכך שכל הסטודנטים בה להמשך קריאה »
מכללת סלע אודות המכללה מכללת סלע היא המכללה הותיקה ביותר בארץ למקצועות המחשב הפועלת כבר יותר מ-21 שנים. המכללה מציעה מגוון הכשרות מקצועיות לכל אדם באשר הוא, בין אם הוא חייל משוחרר אשר זה עתה פשט את להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס גרפיקה ממוחשבת
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר