עבודת הברמן יין בירה משקאות קוקטילים בתי ספר קורס ברמנים

קוקטיילים

קוקטיילים הם תחום צבעוני, עשיר ומרתק בעלם האלכוהול. הכנת הקוקטייל מהווה את שיא המקצועיות של ברמן ואכן מדובר על תחום מגוון המצריך יצירתיות ודמיון לצד יישום הידע שנלמד בקורס הברמנים. קוקטיילים הם תחום שכולל אופנות אותן יש להכיר, משקאות קלאסיים אהובים ומבוקשים תמיד וכמובן, שלל חידושים והמצאות.

ראשית, מהו קוקטייל?

בהגדרתו, קוקטייל הוא משקה מעורבב אשר מורכב מכמה משקאות ומרכיבים, כאשר המרכיב הראשי הוא כמובן משקה אלכוהולי כלשהו: משקה מזוקק, ליקר, יין ועוד. במקורם, קוקטיילים הורכבו ממשקה אלכוהולי, סוכר, מים ומשקה "ביטר", אך כיום המונח משמש לתיאורם של כמעט כל משקה מעורבב שמכיל אלכוהול. קוקטיילים מכילים סוג מרכזי של אלכוהול או כמה סוגי משקאות לצד תוספות שונות כמו סודה, מיצי פירות, חלב, דבש, סוכר, שמנת, תבלינים וחומרים אחרים. ישנם קוקטיילים בינלאומיים וותיקים אותם מכינים באופן כמעט זהה בכל העולם, ישנן גרסאות מקומיות של משקאות פופולאריים וכמובן שלכל ברמן מנוסה יש קוקטייל אישי ומתכון "סודי" משל עצמו. לקוקטיילים ישנה השפעה תרבותית רבה, בעוד ישנם משקאות מעורבבים המקושרים לקהל הנשים וישנם קוקטיילים בעלי מוניטין גברי ברור וחד משמעי. ניתן למצוא קוקטיילים פשוטים בהם הרכיבים מוכנסים לכוס בסדר מסוים, ישנם קוקטיילים אשר מעורבבים בשייקר, קוקטיילים קפואים ועוד אינספור אפשרויות וגרסאות.

שיטות להכנת קוקטיילים

קיימות בארץ ובעולם מגוון טכניקות שונות להכנת קוקטיילים וכמו כן, משקאות רבים אותם נהוג לקשט או להגיש בכוס מיוחדת:

  • הגשה מובנית: צורה פשוטה וישירה להכנת קוקטייל – מוזגים את כל המרכיבים לכוס ומגישים.
  • שייקר: מנערים את חלק ממרכיבי המשקה או את כולו בשייקר (מנער) מיוחד ואז מעבירים לכוס – עם או בלי סינון של הקרח או מרכיבים אחרים שלא רצוי שיימצאו בכוס.
  • ערבוב: מערבבים את כל מרכיבי המשקה בכוס בעזרת כפית מיוחדת, לאחר מכן מעבירים לכוס ההגשה עם או בלי סינון.
  • השלמה: הוספה נפרדת של רכיב טעם או קישוט לקוקטייל ישירות לכוס לפני ההגשה.
  • כתישה: למשל, כתישת קרח בשייקר לפני הכנת קוקטייל קפוא כלשהו.
  • הצפה: טכניקה מיוחדת בה מוזגים את רכיבי המשקה לכוס ההגשה על החלק האחורי של כפית, כך לא מערבבים את החומרים ומוזגים את הרכיבים על פי משקל סגולי ליצירת קוקטיילים בשכבות מרהיבות.
  • בלנדר: שימוש בבלנדר להכנת קוקטיילים עם מרכיבי פרי, קוקטיילים קפואים וכן הלאה.

שמות וטעמים מגוונים ועשירים

פעמים רבות, קוקטייל משובח ומוצלח אינו קשור כלל למרכיביו או לאיכותו מבחינת טעם, אלא לשם שמוענק לו. המגוון האינסופי של קוקטיילים אותם כל ברמן לומד להכין ולשתות כולל מבחר שמות משעשעים, אקזוטיים, מסתוריים או פשוט שמות שנשמעים טוב… כמובן שבמקרים רבים שם הקוקטייל מרמז על מרכיביו, אך במקרים רבים אחרים מדובר על שם ייחודי וכיפי שהופך כל הזמנה של הקוקטייל לחוויה בפני עצמה. כך, קוקטיילים על בסיס רום, טקילה, קשאסה וכיוצא באלו, יהיו בעלי שמות אקזוטיים ומעוררי השראה של חופים זהובים ומסיבות קריביות, קוקטיילים על בסיס משקאות "אירופיים" כבדים כמו וויסקי, ברנדי, קוניאק וג'ין יהיו מעודנים ורציניים יותר ועוד. מעבר לשמות הקוקטיילים שהם תחום מרתק ועשיר בפני עצמו, מדובר על עולם מדהים של טעמים ומרכיבים, חלקם מתוקים, חלקם מרים, חלקם מורכבים וכוללים שכבות טעם שונות וחלקם פשוט כיפים ומחליקים בקלילות בגרון. ישנם קוקטיילים צבעוניים וחגיגיים שמתאימים למועדון או לבילוי בדאנס בר וישנם קוקטיילים אפלים המתאימים לשתייה מהורהרת בבר חשוך ואינטימי… האפשרויות הן אכן רבות ומגוונות.

סרטונים

הכנת קוקטייל + פליירינג מהסרט קוקטייל:

הכנת קוקטייל שכבות:

הסבר על קוקטיילים שונים:

קבל מידע על קורס ברמנים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על קוקטיילים

שרי – Sherry אמנם השרי מקושר פעמים רבות לתרבות השתייה הבריטית והוא אכן פופולארי שם, אך בהגדרתו זהו משקה ספרדי. על משקה זה חלים חוקי פיקוח המגדירים רק אזור מסוים בגבולות השוק האירופי (במחוז קדיז) שמייצר אותו להמשך קריאה »
וורמוט - Vermouth השם וורמוט נובע מהשם הגרמני/אנגלי של צמח הלענה, שהיה אחד מרכיבי התיבול העיקריים של המשקה בימיו הראשונים (הלענה או האבסינט עדיין נפוצים מאוד במתכונים של מותגי וורמוט מובילים). במקור, וורמוט נוצר רק מיינות לבנים להמשך קריאה »
פורט – Port Wine כיום, ובדומה למשקאות ולפריטי מזון אחרים, יינות פורט מוגנים תחת חוקים מגבילים של ממשלת פורטוגל ושל האיחוד האירופי. אלו חוקים המגדירים לאילו יינות בדיוק מותר להיקרא "פורט" ומהן ההגדרות המחייבות את היצרניות באזור. הגדרות ומאפיינים להמשך קריאה »
קוסמופוליטן - Cosmppolitan המשקה הוורדרד הזה הוא מרענן, טעים וקליל לשתייה, מתאים בייחוד לקיץ אבל גם בחורף אפשר בהחלט ליהנות ממנו. זהו קוקטייל קלאסי המורכב משני מרכיבי אלכוהול ושני רכיבי פרי שיוצרים יחד הרמוניה מתאימה במיוחד לטעם להמשך קריאה »
קמפרי – Campari קמפרי מוגש נקי עם קרח ולרוב בשילוב קוקטיילים שונים, עם סודה או עם מיץ תפוזים או הדרים. אחוזי האלכוהול במשקה נעים החל מ-20.5% ועד 28%, תלוי באיזו מדינה הוא נמכר. כיום נמכרים בעולם 2.8 להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס ברמנים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר