עבודת הברמן יין בירה משקאות קוקטילים בתי ספר קורס ברמנים

קוקטיילים קפואים

בעולם הקוקטיילים והאלכוהול ישנה תת-קטגוריה נרחבת ומגוונת מאוד הנקראת קוקטיילים קפואים. זהו תחום שכל ברמן חייב להכיר ולשלוט בו, בעוד במדינה כמו ישראל בה קיצים ארוכים ומהבילים, אלו קוקטיילים קלאסיים לרענון צבעוני וקריר. חשוב להבדיל בין קוקטיילים קפואים לבין קוקטיילים שמוגשים עם קרח (On the Rocks), הם אמנם דומים במובנים רבים אך בהחלט לא זהים.

קוקטיילים על בסיס קרח

בעוד שבקוקטיילים "רגילים" מסננים את הקרח במשקה או מגישים לצידו קוביות קרח שנועדו לקרר ולדלל אותו אך לא להפכו למימי, קוקטיילים קפואים הם על בסיס קרח והחומר הקפוא הוא עיקר הנפח. גם כאן, הכוונה אינה לדלל את המשקה כך שיהיה מימי או דמוי מיץ, אלא על הקרח ליצור קרירות מרעננת ונעימה לשתייה תוך שמירה על האיכויות והדקויות של מרכיבי הקוקטייל. כמו כן, ישנו סוג נוסף של קוקטיילים המהווה תת-קטגוריה בתחום והוא קוקטיילים מבוססי גלידה קפואה ליצירת משקה שמנתי, קר ועשיר במיוחד. כמובן שניתן לעשות שימוש יצירתי ומגוון גם עם סורבטים קפואים, שמנת קפואה או קרה, מיצי פירות קפואים ושאר אפשרויות כיד הדמיון הטובה של כל ברמן. הקרח במסגרת קוקטיילים קפואים יהיה לרוב כתוש במכונה או באופן ידני. בקוקטיילים קפואים רבים עושים שימוש בשייקר או בבלנדר – מכניסים את מרכיבי הקוקטייל ומערבבים ליצירת אחידות. קוקטיילים קפואים נפוצים ופופולאריים הם בין היתר: מרגריטה, בלאדי מרי, מוחיטו, ראסטי נייל ואחרים.

משקאות קלילים, מהנים ומתקתקים

קוקטיילים קפואים אינם אותם קוקטיילים כבדים היוצרים כבדות בגרון, אשר אופייניים ומתאימים יותר לימי החורף. בנוסף, קשה יהיה למצוא קוקטיילים קפואים עם וויסקי, קוניאק או משקעות "כבדים" אחרים כדוגמתם. קוקטיילים קפואים הם כמעט תמיד מתקתקים במידה מעטה או רבה, קלילים לשתייה וממש "יורדים בגרון" בדומה למיצי פירות. כמעט בכל המקרים יש בקוקטיילים אלו שילובים של מיצי פירות, תמציות טעם מרעננות ופירותיות ורכיב האלכוהול יהיה אף הוא קליל ומתוק או חמצמץ (פינה קולדה, שמפניה ועוד), או חזק יותר כמו רום או וודקה שמעורבבים עם קרח, סוכר ומיץ כלשהו. קוקטיילים קפואים הם קלאסיים לימי הקיץ, לבילוי במועדונים ולאירועים חברתיים, היות והם מאפשרים לשתות אותם בלי תחושת הכבדות והחום הנלוות למשקאות אלכוהוליים רבים אחרים. קוקטייל קפוא הוא מה שנקרא "ללכת עם ולהרגיש בלי", בשל היותו כל כך נעים ומהנה לשתייה. עבור הברמן, מדובר על כר פורה של יצירתיות והפגנת הכישורים שנלמדו בקורס ולאורך שעות העבודה מאחורי הבר. ברמנים רבים בוחרים לשחק עם שלל האפשרויות בהתאם לחומי הגלם הנמצאים בבר ולרעיונות העולים בהם כדי ליצור קוקטיילים חדישים, מעניינים ובעיקר – טעימים.

סרטונים

הכנת קוקטיילים קפואים לקיץ:

הכנת קוקטיילים קפואים מרעננים:

קבל מידע על קורס ברמנים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על קוקטיילים קפואים

מוחיטו – Mojito מרכיבי המוחיטו 2 מנות רום בהיר איכותי (60 מ"ל) 20 מ"ל מיץ לימון או ליים כ - 10 עלי נענע טרייה 2 כפיות סוכר סודה קרח - קוביות או כתוש המוחיטו מוגש באופן מסורתי בכוס High-Ball (כוס גבוהה וצרה), אליה מכניסים להמשך קריאה »
ראסטי נייל – Rusty Nail ראסטי נייל - מתכונים וטכניקות להכנה 45 מ"ל / 0.75 מנות וויסקי סקוטי משובח. 25 מ"ל / 0.33 מנות דרמבוי – ליקר חזק ועשיר, עשוי ממאלט וויסקי, דבש, עשבי תיבול ותבלינים. מיוצר באזור לות'יאן המערבי שבסקוטלנד להמשך קריאה »
קוקטיילים לא אלכוהוליים באנגלית, קוקטיילים לא אלכוהוליים נקראים לעיתים בצורה מבודחת מוקטיילים (Mocktails), זאת בגלל שהמשמעות של Mock במקרה זה היא חיקוי או מזויף. אלו הם קוקטיילים עשירים ומרובי אפשרויות, אך נטולי אלכוהול ולכן עבור רבים אינם להמשך קריאה »
בלאדי מרי - Bloody Merry אנשים רבים שותים בלאדי מרי בברים, במסעדות ואפילו בבר הביתי שלהם. בארה"ב מקובל לשתות את הקוקטייל בארוחות בראנץ' וכן, בבקרים שלאחר לילות של שכרות - במשך השנים הבלאדי מרי נודע כ"תרופה" יעילה למדי לטיפול להמשך קריאה »
מרטיני - Martini הוורמוט של המותג האיטלקי מרטיני הוא הנמכר ביותר בעולם ובין המוצלחים ביותר שקיימים. החברה מייצרת כיום כמה סוגי וורמוט ובמקרים רבים המוצרים שלה משמשים להכנת קוקטייל מרטיני קלאסי. כמובן, אין חובה להשתמש בוורמוט של להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס ברמנים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר