עבודת הברמן יין בירה משקאות קוקטילים בתי ספר קורס ברמנים

כלי העבודה בבר

בדיוק כמו שפועל בניין, אמן, נגר, סנדלר, טבח וכל איש מקצוע אחר זקוק לכלי העבודה שלו בכדי לבצע את עבודתו בצורה מושלמת, כך גם ברמן אינו יכול לעבוד ללא כלי העבודה שלו. נכון, רובנו תמיד חושבים שברמן לא צריך יותר מכוסות, בקבוקים, כמה פלחי לימונים והוא מסודר לכל הערב. אז הרשו לי לתקן אתכם. ברמן חייב כלי עבודה ספציפיים לפעילות השוטפת שלו, ומדובר בדי הרבה כלים. מהם הכלים הללו? ואיך משתמשים בהם? אנחנו כאן כדי לסגור את כל הפינות לגבי כלי העבודה של הברמנים.

מדידת האלכוהול

אם אתם לא רוצים להוציא את הלקוחות שלכם שיכורים חסרי מודעות לחלוטין, אתם חייבים למדוד את האלכוהול שאתם מכניסים לכוסות שלהם, ולא סתם לשפוך את המשקה לכוס. שיכור אחד יוותר מידי יכול להרוס בר שלם – תמיד תזכרו את זה.
לכן, לצורך מדידת כמות האלכוהול מיוצרות כוסות מדידה שונות. כוס מדידה נקראת גם "ג'יגר" והיא מכילה בדרך כלל 40 מיליליטר, כמו מידת אלכוהול סטנדרטית (בעיקר בארץ).
נתקעתם בלי כוס מדידה? תוכלו להשתמש בכוס שוט (רק שימו לב שהיא אכן מכילה 40 מ"ל ולא יותר…).

ערבוב משקאות

לצורך ערבוב משקאות הכי טוב והכי פשוט להשתמש ב"שייקר". ה"שייקר" הוא כלי העשוי נירוסטה הדומה לכוס גדולה. בכוס שמים את המשקאות והקרח, סוגרים את המכסה ומנערים את הכלי. לאחר הניעור שופכים את המשקה לכוס דרך פיה הנמצאת בראש הכלי. כך המשקה מגיע לכוס שהוא מעורבב בצורה אחידה, וגם הוא לא מלכלך את הבר בזמן המזיגה.
לערבוב משקאות סמיכים יותר, אלו המכילים פירות או גלידות, ולכתישת קרח (איך אפשר בלי קרח כתוש בבר?) משתמשים בבלנדר חשמלי.

הכנת קישוטים

רוצים להפגין יצירתיות ולקשט את כוסות המשקה שאתם מגישים? אין בעיה.
לצורך הכנת קישוטים אין צורך ביותר מכמה סכיני חיתוך טובים וקרש חיתוך. זה הכול.
כמובן שאם תרצו להפתיע, תוכלו למצוא מאות גאדג'טים ברשת שיכולים לסייע לכם בכך, אבל בינינו – ברמן יצירתי יכול להוציא מכמה חומרי גלם וסכין קטנה קישוטים כל כך יפים שיפתיעו אפילו את עצמו… רק טיפה יצירתיות – זה כל הסוד.

לעבודה עם קרח

טוב, אז ברור לכולנו שבר בלי קרח זה לא בר. לעבודה עם קרח תזדקקו למספר כלים עיקריים: מלקחי קרח (לעולם אל תעיזו להשתמש עם הידיים!), דוקרן להפרדת גושי קרח וכמו שכבר אמרנו – בלנדר חשמלי לכתישת הקרח.

לשמירה על הניקיון

בר חייב להיות נקי. חובה להעביר ניגוב בכל דקה פנויה ולא להניח לו להישאר מלוכלך – אפילו לא לרגע. לכן, כל ברמן המכבד את עצמו חייב להחזיק כלי ניקוי בסיסיים כמו מטליות לחות, תרסיס ניקוי, נייר ומגבות.
חשוב לזכור כי מקום נקי הוא מקום שכיף להיות בו, ולכן השמירה על הניקיון היא כלל בסיסי חשוב בעבודה על הבר.

בנוסף לכל זה תזדקקו כמובן לפותחנים לבקבוקים ופקקי שעם. גם פותחן לקופסאות שימורים היא מצרך חובה. אל תשכחו את הכפיות ומקלות לערבוב, קשים, ותחתיות בירה.
לאירועים שמחים וימי הולדת מומלץ להחזיק מספר חבילות זיקוקים וגפרורים.

אלו הם הכלים להם תזדקקו כברמנים מן השורה הראשונה, תכינו לעצמכם רשימה של הדברים שחסרים לכם ודאגו לעבוד על פיה.

כי ברמן טוב תמיד מוכן…

קבל מידע על קורס ברמנים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס ברמנים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר