עבודת הברמן יין בירה משקאות קוקטילים בתי ספר קורס ברמנים

וויסקי וברנדי

שניים מהמשקאות האהובים והמכובדים ביותר בעולם הם ללא ספק וויסקי וברנדי. אלו שני משקאות שמהווים למעשה שני תחומי אלכוהול בפני עצמם, כאשר לכל אחד מהם מעריצים נלהבים ובמיוחד מעריצים של מותגים וסוגים בתוך כל קטגוריה. מדינות הוויסקי העיקריות הן סקוטלנד, אירלנד וארה"ב בעוד שהברנדי משויך למדינות כמו צרפת, איטליה ומדינות אירופיאיות נוספות.

שתי משפחות המשקאות הללו כוללות בתוכן סוגים ומותגים רבים, חלקם מהיוקרתיים ביותר בעולם האלכוהול. לוויסקי ולברנדי קיימים מומחים בינלאומיים, תחרויות נושאות פרסים, תורות שלמות על טכניקות ההכנה האידיאליות, המדינה המובילה בייצור כל משקה וכן הלאה. אלו שני משקאות בעלי הילה ברורה של רושם ומכובדות, משקאות "רציניים" וכבדים למביני עניין. קורסי ברמנים ובתי ספר לברמנים מאפשרים למתעניינים ולמעריצים להתעמק בעולם המרתק של וויסקי וברנדי, להכיר ולהבין את ההבדלים, הדקויות, הסוגים, הפרטים הטכניים וכמובן, את אפשרויות השתייה האיכותיות שלהם.

משקאות ארומטיים

בעולם האלכוהול והקוקטיילים משתמשים במשקאות בסיסיים, משקאות משני טעם ותבלינים או תוספות להעשרה בטעמים, צבעים ועוד. מבחינה זו וויסקי וברנדי נמנים על משקאות הבסיס – כאלו שאפשר לשתות גם לבד וגם בתור קוקטיילים, כאשר שניהם מהווים את רוב הנפח בקוקטיילים בהם משתמשים בהם. וויסקי וברנדי מוגדרים כמשקאות חריפים ארומטיים, משקאות להם טעם וריח חזקים ודומיננטיים מאוד ונוכחות מרשימה שאי אפשר להתעלם ממנה.

ההבדלים בין וויסקי לברנדי

  • משקה הברנדי מיוצר מפרי בעוד שוויסקי מיוצר מדגן.
  • ניתן להפיק ברנדי רק מיין מזוקק ולא מכל פרי (לא רק יין מענבים).
  • ברנדי מיוצר מזיקוק של מיץ פרי שהותסס למצב של יין. ניתן להשתמש בענבים, תפוזים, משמשים, דובדבנים וכו'.
  • וויסקי מיוצר מזיקוק דגנים מותססים.
  • תהליך הייצור של ברנדי מבדיל אותו מליקרים למיניהם שהם בפועל מעין סירופים אלכוהוליים עם חומרי טעם וצבע מלאכותיים או טבעיים.

עולם הוויסקי

משקה הוויסקי הוא אחד המשקאות הפופולאריים ביותר בכל העולם במשך שנים רבות וארוכות. מקורות הוויסקי הם באופן מסורתי מדינות סקוטלנד ואירלנד, שנלחמות ביניהן עד היום על הבכורה מבחינת איכות המותגים המיוצרים בכל מדינה. לאורך השנים, פיתחו המתיישבים בארה"ב וויסקי משלהם הנקרא בורבון (ג'ק דניאלס למשל) ואכן ישנם חובבי אלכוהול רבים המעדיפים את הגרסה האמריקאית למשקה המוזהב על פני המקורות הבריטיים. כך שיש אסכולות של וויסקי סקוטי, וויסקי אירי ובורבון אמריקאי וכמו כן יצרני וויסקי במדינות רבות נוספות. מבחינה מקצועית, הוויסקי שנחשב לבין האיכותיים הוא כל וויסקי סינגל מאלט – וויסקי שהופק ממבשלה אחת ומדגן ספציפי. מותגי הוויסקי והבורבון האיכותיים ביותר מתיישנים בחביות במשך שנים רבות ועוברים תהליכי ייצור קפדניים במיוחד.

ועתה לעולם הברנדי

הברנדי הוא משקה מכובד ופופולארי שמקורותיו מגיעים מיבשת אירופה. למדינות אירופיות רבות יש את הגרסה שלהן לברנדי – שהוא כאמור משקה המזוקק מיין פירות כלשהו. אחוזי האלכוהול בברנדי הם 60%-35% וזהו משקה שנהוג לשתות לאחר ארוחה או במסגרת קוקטיילים מיוחדים. ברנדי אמיתי ואיכותי מתיישן במשך זמן רב יחסית בחביות עץ מסורתיות וכך מקבל את הצבע העמוק והמיוחד שלו, כאשר המשקה לא ממשיך להתיישן בבקבוק אלא רק בחבית. צורת ההגשה הקלאסית של ברנדי היא בכוס ייעודית גדולה, "נקי" או עם קרח. את משך תהליך היישון של הברנדי מציינים על הבקבוק בשיטת אותיות מקובלת, כאשר AC היא הדרגה הנמוכה ביותר של יישון, VSOP ו – XO המוכרות מבקבוקי ברנדי יקרים מציינות 4.5 שנים ומעל 6 שנים בהתאמה והיישון הארוך ביותר הוא ברמה הנדירה Hors D’age. ישנם סוגי ברנדי שקיבלו שם כללי ומחייב על פי אזור הייצור שלהם, למשל הקוניאק והארמניאק הצרפתיים או הקלבדוס שמיוצר מתפוחים בחבל נורמנדי שבצרפת.

סרטונים

סיור יצרני ברנדי מסוג קוניאק:

סוגי וויסקי:

קבל מידע על קורס ברמנים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על וויסקי וברנדי

בורבון – Bourbon בארה"ב מייצרים בורבון כבר מאז המאה ה - 18. שמו של המשקה מגיע מהקישור ההיסטורי שלו לאזור שנקרא בורבון הישנה, באזור שנקרא כיום מחוז בורבון במדינת קנטאקי - מחוז שבעצמו נקרא על שם בית להמשך קריאה »
וויסקי אירי תהליך הייצור של הוויסקי האירי וויסקי אירי מיוצר מדגנים: או מ- 100% של לתת שעורה או משילוב של לתת שעורה, חיטה, שיפון ושיבולת שועל. הוויסקי באירלנד עובר זיקוק כפול בדודי נחושת בדומה לוויסקי הסקוטי, אך להמשך קריאה »
וויסקי סקוטי יוקרה ואיכות בכל לגימה מותגים רבים של וויסקי סקוטי הם מעין המקבילה האלכוהולית למותגי אופנה עילית יוקרתיים. אלו מותגים וותיקים ובעלי מסורת עשירה, המתורגמת למשקאות עשירים לא פחות. שתייה של וויסקי סקוטי משובח היא כמו להמשך קריאה »
ברנדי וקוניאק צורת ההגשה הקלאסית באופן מסורתי, נהוג להגיש ברנדי וקוניאק כמשקה אחרי ארוחה גדולה ומשובחת. בעבר וגם כיום, המשקה מוגש בכוס ברנדי מיוחדת הנקראת "סניפטר" - זוהי כוס גדולה מאוד ביחס לכמות המשקה, היא נמוכה ואמורים להמשך קריאה »
איכות הוויסקי סינגל מאלט – האיכותי ביותר בין הסוגים השונים של הוויסקי, קיימים בלנדים שהם למעשה ערבוב של כמה סוגי דגנים ו/או ערבוב של כמה תזקיקים שונים (נפוץ בעיקר בסקוטלנד) ואלו נחשבים איכותיים פחות, היות ואין אחידות להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס ברמנים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר