איפור אישי איפור לאירועים מוצרי איפור סגנונות איפור איפור עיניים איפור כלות לימודי איפור

איפור מעושן

גם אם אתן לא מהקוראות הקבועות של אחד מהמגזינים לנשים, סביר להניח שיצא לכן לעיין יותר מפעם אחת במגזינים הללו, בתור לספר או לרופא השיניים. יכול מאוד להיות שהכתבות במגזין לא ממש עניינו אתכן ועלעלתן באותם מגזינים במהירות, כשאתן מחכות שמשהו ימשוך את תשומת לבכן ואז זה קרה: עיניכן נעצרו על איזו הפקת אופנה מצולמת או מודעות פרסומיות עם תמונות של דוגמניות יפיפיות המאופרות בצורה ייחודית ומושכת עין - איפור מעושן. מיד ידעתן שגם אתן רוצות להיראות ככה.

אין פלא שהוא פופולארי

כולנו רוצות בסתר ליבנו להיראות כמו אותן דוגמניות עם מבט חולמני ואיפור דרמטי מהמגזין וגם אם לא ניחנו בנתונים טבעיים המאפשרים לנו להיראות ככה, זה לא אומר שלא נוכל להתקרב ככל שניתן למראה זה. בכוחו של איפור מעושן לגרום לנו להרגיש ככה. איפור מעושן קיבל את שמו בגלל הטכניקה של הצלליות אשר צבעיהן מטשטשים בצורה הדרגתית ככל שמתרחקים מהעין, אלמנט המזכיר מאוד עשן (smoke eyes). הגדולה של איפור מעושן, שכנראה גם מהווה את הסיבה לפופולאריות הרבה שהוא צבר, היא בעובדה שניתן להשיג מגוון רחב של סוגי מראה באמצעותו. במידה וחשקה נפשכן במראה האפלולי והקודר תוכלו להשתמש בצבעים כהים יותר. במידה ובא לכן דווקא על מראה חם ונשי תוכלו להשתמש בצבעים חומים.

במידה ואתן צריכות שטכניקת האיפור המעושן תתבצע בצורה מושלמת מכיוון שמדובר באיפור לקראת אירוע מיוחד, כדאי אולי להשתמש בשירותיו של מאפר מקצועי המיומן בטכניקה, שיעשה את העבודה בשבילכן. אם אתן מעוניינות להשתמש בטכניקת איפור מעושן סתם ליום יום או אפילו ליציאה בערב, כדאי שתלמדו כיצד לעשות את זה בעצמכן, בין אם זה באמצעות המדריכים וסרטוני ההדרכה האינטרנטיים השונים, כמו הוידאו שמופיע למעלה, ובין אם זה על ידי קורס בבית ספר לאיפור.

איך להתאפר במראה מעושן?

הטכניקה של איפור מעושן שחור היא פשוטה: סביב העין הצלליות צריכות להיות חזקות ומרוכזות וככל שמתרחקים מהעין הצללית הופכת לסוג של ערפל או עשן. איפור מעושן הוא בדרך כלל איפור בצללית אחת המתרכזת סביב גלגל העין ועל קו הריסים התחתון, והגבולות מטושטשים וכמעט אינם ניתנים להבחנה. להלן הדרכה שתסביר לך איך ליצור מראה מעושן, שלב אחר שלב:

שלב 1 – הכנת בסיס
חשוב להכין בסיס איכותי ועמיד לעיניים כדי להגיע לעומק הצללית הדרוש. את הבסיס מכינים על ידי מריחת מייק אפ או קונסילר מתאימים על שטח העפעפיים, ומעט פודרה לאחר מכן.

שלב 2 – הנחת הצללית
מניחים את הצללית על גלגל העין ומגיעים עד שטח הבננה, ולא מעבר לו. מומלץ לעשות שימוש במברשת פלאף. נשים עם עיניים חומות או נשים כהות עור יכולות לגוון עם צלליות בהירות יותר שיבליטו להן את העין, או לגוון עם גוונים אחרים כמו סגול בקצוות של העין.

שלב 3 – טשטוש גבולות
בשלב זה מטשטשים את גבולות הצבע בתנועות מגב, במברשת פלאף רחבה או במברשת הקודמת – לאחר שניקינו אותה. יש להקפיד לא לטשטש את גלגל העין ואת עצם הגבה. חוזרים על הפעולה עד אשר הגבולות נעלמים.

שלב 4 – קו ריסים תחתון
בעזרת מברשת פלאף קטנה מניחים קו צבע מתחת לריסים ומטשטשים את הגבול. חשוב להשתמש במברשת זו בצורה עדינה ולא למרוח יותר מדי צבע.

טיפ: אם הדגש באיפור יהיה סביב העיניים, כדאי להימנע מהדגשת השפתיים, ולהיפך.

איפה ללמוד איפור מעושן?

הדרך המקצועית ביותר ללמוד איפור מעושן היא להירשם לאחד הקורסים או אחת הסדנאות, באחד מבתי הספר המובילים לאיפור מקצועי כגון איל מקיאג', ירין שחף או יוסי ביטון. בקורסים המתקדמים יותר לומדים גם טכניקות מורכבות כגון איפור מעושן לכלות, איפור מעושן לערב, איפור מעושן סגול, ועוד סגנונות שונים של איפור העיניים.

קבל מידע על קורס איפור
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס איפור
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר