איפור אישי איפור לאירועים מוצרי איפור סגנונות איפור איפור עיניים איפור כלות לימודי איפור

סומק

את בוודאי כבר רוצה לדעת איך שמים סומק בצורה נכונה שתחמיא למבנה הפנים שלך, אבל בשלב זה תלמדי כיצד לבחור סומק איכותי בצורה ובגוונים הנכונים ורק לאחר מכן נעבור לחלק המעשי.

כמו בכל מוצרי האיפור, גם כאן התחרות בין יצרני הסומק גבוהה ואנו ערים לכך שנשים מעוניינות לרכוש דווקא "סומק של פופה" או "סומק של קרליין" אף על פי שקיימים סמקים רבים וטובים אחרים של מותגים מובילים כמו: קליניק, לוריאל, מייבלין, ג'ייד ומאק. את תמיד צריכה לזכור שאין סומק מומלץ המתאים לכל אישה, ואת צריכה לבחור באופן אישי את הסומק המתאים לעור הפנים שלך כך שגם אם כל החברות שלך מתעקשות לשים דווקא סומק בצורת קרם או סומק נוזלי, את לא חייבת ללכת אחרי העדר.

סומק יוצר מעין אדמומיות באזור הלחיים והפנים ועל ידי כך הפנים נראות צעירות ורעננות יותר. הסומק משמש גם ליצירת הבלטה של עצמות הלחיים. היסטורית, הסומק היה בשימוש כבר במצרים העתיקה והסומק שימש גם למריחה על השפתיים (שזהו למעשה הליפסטיק בימינו), ובתקופת יוון העתיקה הכינו סומק מסוגי תותים שונים כדי להעניק לעור את המראה האדמדם והנחשק. בימינו הסומק נמרח על העור בעזרת מברשת מתאימה ללחיים ונעשה בדרך כלל מעלי כותרת של צמח מיוחד, או בצורת קרם בשיטת עיבוד מיוחדת המבושמת בשמן ורדים.

בחירת צבע וסוג הסומק


מדריך לסומק

בשלב הראשון רצוי לבחור צבע סומק שיתאים לצבע האדמומי הטבעי של הלחיים לאחר פעילות גופנית. מומלץ לשקול להחזיק בסומק בהיר ליום וסומק כהה יותר ליצירת מראה דרמטי בלילה. יש לשמור על הסומק באותה משפחת גוונים של הליפסטיק.

כדי להתאים את סוג הסומק לעור הפנים יש להשתמש בסומק בצורת קרם לעור יבש במיוחד, מכיוון שסומק זה מצליח לשמור על עור הפנים לח. סומק אבקתי מתאים יותר לבעלי עור שמנוני.

איך שמים סומק?

  1. כדי לשים סומק בצורה נכונה, תחילה יש להשלים את תהליך האיפור של הבסיס, הפודרה ואיפור העיניים. כדאי להשתמש במברשת מעוגלת ומלאה בגודל בינוני המתאימה לפנים, מכיוון שמברשת כזו תעניק לך מראה מעודן יותר. ניתן להשתמש באותה המברשת איתה את שמה את הפודרה.
  2. תחילה, שימי כמות קטנה של סומק על המברשת וטפחי עליה בעדינות כדי להוריד עודפים של סומק. אם את משתמשת בקרם שימי מעט קרם בקצה האצבע האמצעית. כעת, הביטי אל המראה וחייכי, או עשי פרצוף של דג. יש לשמור על זווית איפור של 45 מעלות לאורך הלחי לשם יצירת מראה טבעי יותר.
  3. הניחי את המברשת על הבליטה של הלחי והברישי את עצמות הלחיים לכיוון מעלה אל קו השיער. אם את משתמשת בקרם שימי נקודת סומק בתחילת תפוח הלחי, ובעדינות מזגי את האיפור לאורך עצמות הלחי לכיוון קו השיער.

אפקטים וטיפים של סומק


איך מניחים סומק? וידאו בעברית

לבעלות מבנה פנים מלא ועגול יש למרכז את הסומק בצדדי הלחי ליד קו השיער. נשים כאלו זקוקות למברשת משופעת ולא עבה מדי, מכיוון שברגע ששערות המברשת יחלו להתפזר, מראה הלחיים יהיה לא טבעי.

לבעלות עצמות לחיים גבוהות יש למרכז את הסומק במרכז הפנים על מנת להבליט את מבנה העצמות. על מנת להשיג מראה טבעי ופחות דרמטי ניתן למזג מעט סומק בתחתית הלחי.

  • אם שמת יותר מדי סומק, אפשר לעדן את המראה בעזרת מברשת קבוקי.
  • על מנת להשיג מראה אדום יותר, מומלץ להשתמש בג'ל או בגוון נוזלי. יש לשטוף את הידיים לאחר השימוש, משום שמוצרים אלו נוטים להשאיר סימנים.
  • ככל שעור הפנים שלך יותר בהיר, כך צריך להיות גוון הסומק.
  • יש לשטוף את המברשות באופן קבוע עם מסיר איפור ללא סבון.
  • יש להימנע משימוש בסומק מתחת לקו הלחי, משום שאיפור כזה יוצר מראה לא טבעי.

 

קבל מידע על קורס איפור
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס איפור
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר