איפור אישי איפור לאירועים מוצרי איפור סגנונות איפור איפור עיניים איפור כלות לימודי איפור

מראת איפור

בין אם מדובר על מראת כיס קטנה, או מראה גדולה ומוארת, כל מאפרת זקוקה למראה שלה כדי לשים איפור כמו שצריך, בצורה מדוייקת וקלה יותר. ישנו מגוון רחב של מראות איפור, שמתאימות לצרכים שונים של מאפרות. במדריך זה נעזור לך לבחור את מראת האיפור שהכי תתאים לך.

מראת איפור עם תאורה

מראות חייבים לבחור בחנות, אחרי שבוחנים את המראה ומשתמשים בה. הסיבה העיקרית לבחינת המראה היא לבחור את התאורה הנכונה. ישנן מראות שמאפשרות כיוונון של עוצמת הבהירות של התאורה, שמדמות אור שמש, אור נרות או אור פלורסנט. מאפיינים אלו יעניקו לך אפשרות לחוש כיצד יראה המראה שאיפרת מבלי שתצטרכי לצאת מחדר האיפור. חלק אומרים שתאורת המראה היא החלק הבסיסי ביותר של עיצוב איפור מקצועי. באופן אידיאלי כדאי לשים איפור תחת תאורה טבעית. מכיוון שלרובנו אין גישה לאור טבעי 24 שעות ביממה, אנו זקוקים להשתמש בנורות שמדמות אור כזה. כדי להשיג אור טבעי כדאי להשיג נורות בצבעים או נורות מכוסות, שהאור שהן מעניקות הוא עדין וחם יותר. יש להמנע מתאורה של פלורסנט במראה, משום שאור כזה מציף את העור ומעניק גוון ירקרק כחול שמוציא החוצה פגמי עור.

עוד שיקול שיש לחשוב עליו בעת קניית מראת איפור היא ההצללה. כשאנו שמים איפור, האור צריך להיות מחולק בצורה שווה על הפנים כך שאין חלק בפנים שנשאר מוצלל (באזורים כמו מתחת לעיניים או מסביב לאף בעיקר). כדי להגיע למצב זה נסו להציב את מראת האיפור באזור שאיננו ליד מנורה גדולה. ביום יש להמנע מלהציב את המראה בחדר עם חלון קטן אחד, אלא חלונות שמפזרים אור על יותר מקיר אחד. המקום הטוב ביותר להצבת התאורה היא מסביב למראה, בגובה העיניים.

בחדרי איפור מקצועיים, בתיאטרון למשל, אפשר לקבל רעיון על דרך זולה לתאורה – שורה של נורות חשופות, אחת בכל צד של המראה, ועוד אחת בחלק העליון של המראה. נורות עם מתח נמוך מטיחים אור רך שעובד טוב בצורה זו.

גודל המראה

אפשר למצוא מראה בכל גודל, החל ממראת כיס ועד מראה שתופסת קיר שלם. כדאי לחשוב על איפה תאחסנו או תתלו את המראה, אם יש לכם מקום לכך בחדר ועד כמה תשתמשו בכל הגודל של המראה. כדי לשים עדשות מגע יש צורך במראה קטנה, אולם כדי לעצב גבות כמו שצריך יש צורך במראה בגדול הפנים לפחות כדי להתאים את צורת הגבה לכל הפנים. זו דוגמה לשיקול שיכול להנחות אותך בעת בחירת גודל המראה.

עיצוב המראה

מראות מגיעות במגוון עיצובים, החל מעיצוב נירוסטה מתכתי ועד עיצוב ויקטוריאני קלאסי. מראות עם מסגרת פלדה אל חלד נראים מקצועיים יותר בעוד שמראות מתקפלות מפלסטיק מעניקות יותר זוויות ראייה.

מראת איפור מגדילה

כל מאפרת זקוקה לפחות למראה אחת מגדילה. ישנן מראות המגדילות מפי 3 ועד פי 10. אם יש לך בעיית ראיה או אם את זקוקה לנקודת תצפית מוגדלת של אזור בפנים, כדאי לך לקנות מראה עם הגדלה משמעותית. מראה מגדילה מאפשרת לראות את הפנים בצורה מוגדלת ומדוייקת, ולהגיע לאיפור מדוייק ביותר. יש מגוון שימושים למראה מגדילה, ביניהם:

  • לשים איפור, בעיקר איפור עיניים ושפתיים שזקוק להיות מדוייק במיוחד
  • להסתיר כתמי עור ופגמי עור
  • לעצב גבות ולטפחן
  • להתגלח בצורה מדוייקת

השילוב הטוב ביותר של מראת מאפרת הוא מראה מגדילה עם תאורה, שמאפשרת למאפרת לאפר בחוץ או בבית כאילו הייתה בסלון איפור. כשקונים מראה מגדילה יש לשים לב שכתוב שהיא בנויה בצורה נכונה מבחינה אופטית. סוגי המראות המגדילות כוללות את זדרו, מראות עם תאורת סראונד, מראות מולטי מאג, וכן מראות מאגיק פוקוס.

מחיר מראה

המחיר של מראה נע החל מ100 ש"ח ועד מעל 1,000. אפשר למצוא מראת Babyliss באתר גט-איט.

קבל מידע על קורס איפור
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס איפור
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר