איפור אישי איפור לאירועים מוצרי איפור סגנונות איפור איפור עיניים איפור כלות לימודי איפור

אייליינר

אייליינר הינו מוצר קוסמטי שעוזר להדגיש את העין ואת המבנה שלה. בואי לקרוא כיצד ליצור מראה מנצח בעזרת הדגשה נכונה של העין.

את האייליינר מורחים מסביב לעיניים כדי ליצור אשליות אסתטיות שונות. הפעם הראשונה בה השתמשו באייליינר הייתה בתקופת מצרים העתיקה בשנת 10,000 לפני הספירה.

בסוף שנות ה-80 של המאה העשרים, האייליינר נכנס לכותרות עם כניסת האופנה הגותית והפאנקיסטית. בשנות ה-2000 החלה אופנת ה-"אמו" להשתמש באייליינר עבור גברים ונשים כאחד. ישנם ארבעה סוגים של אייליינר בשוק:

 • אייליינר נוזלי המגיע כנוזל בבקבוק קטן, ושמים אותו בעזרת מברשת קטנה. אייליינר זה יוצר קו מדוייק מאוד.
 • עיפרון אייליינר מגיע בגווני שחור מט.
 • אייליינר שמבוסס על שעווה מגיע כעפרון רך יותר ומכיל שעווה שמקלה על תהליך המריחה. אייליינר זה מגיע בצבעים עזים ובהירים כמו לבן או בז'.
 • אייליינר כחל הוא איפור עתיק יומין, ומגיע בצבעי מט כהים. הכחל מגיע בכל אחד מסוגי האייליינר שתוארו למעלה. סוג זה של אייליינר נוטה להימרח.
 • אייליינר נדיר יותר הוא ג'ל, אותו מורחים בעזרת מברשת. הג'ל גם הינו עמיד יותר.

מדריך איך למרוח אייליינר

איך שמים אייליינר?

 1. את האייליינר יש למרוח לאחר שכבר שמת את הצללית ולפני ששמת מסקרה. בין אם תבחרי בקו עדין או במריחה דרמטית, האייליינר ימשוך תשומת לב למרכז פנייך ויבליט את עינייך.
 2. בחרי צבע התואם את גוון עינייך. לעיניים בהירות יש לבחור בגווני חום, כחול או שחור. לעיניים חומות יש להשתמש בגווני חום וסגול. יש לוודא כי האייליינר מתאים גם לצבע הצללית שלך.
 3. לפני שבוחרים את האייליינר, כדאי לחשוב על המראה שאת רוצה להשיג. עפרונות אייליינר מעניקים לעיניים מראה רך, בעוד שאייליינר נוזלי מעניק דיוק ודרמה. כדאי להרטיב קלות את הצללית ולמרוח אותה בעזרת מברשת קטנה שטוחה.
 4. מאפרים עם ניסיון נוטים להשתמש ב-Cake liner, שמאפשר לאפר את העין בדומה לציור צבעי מים. טובלים את המברשת במעט מים או מחדדים כראוי את עיפרון האייליינר. כעת יש ללטף קלות את המברשת הרטובה ב-Cake liner ולהחזיק את המברשת כמו שאת מחזיקה עט.
 5. הטי את ראשך אחורה והשאירי את עינייך חצי פתוחות. תנוחה זו מאפשרת לשים את האייליינר בצורה נוחה. ציירי קו מסביב לעפעפיים ומעל לריסים, כשאת מתחילה בפינה הפנימית ומגיעה עד הפינה החיצונית של העין. אם את משתמשת בליינר נוזלי, הניחי לנוזל להתייבש לפני שאת פותחת לגמרי את עינייך, אחרת הצבע יכול להיכנס בטעות לקפל העין.
 6. אם את משתמשת במברשת או בעפרון, תוכלי ליצור מראה מעודן על ידי מריחת הקו שצוייר בעזרת המברשת, צמר גפן או האצבע.
 7. כעת הדגישי את העפעפיים התחתונים. ציירי קו בחלק החיצוני של העפעף, כשאת נעה מהקצה החיצוני פנימה. הקו שאת מציירת צריך להיות מעט עבה יותר בפינה החיצונית של העין, וצריך להפוך לדק יותר ככך שמתקרבים לאף. לטפי קלות את האזור בעזרת המברשת או העיפרון.
קבל מידע על קורס איפור
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס איפור
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר