איפור אישי איפור לאירועים מוצרי איפור סגנונות איפור איפור עיניים איפור כלות לימודי איפור

עור הפנים


מקור: eHow

לפני שאת מורחת קונסילר, אייליינר או מייקאפ חשוב להתאים את האיפור לסוג עור הפנים. הסיבה לחשיבות של התאמת סוג העור היא כדי לא לפגוע בעור, וכדי לקבל את האפקט המבוקש ממוצר האיפור. סוג העור שלך נקבע בדרך כלל בלידה, למרות שישנה השפעה לאורח החיים שלך, וכן לגורמים כמו גיל, תזונה וחשיפה לשמש. הצעד הראשון שלך בהתאמת האיפור הנכון עבורך הוא למצוא איזה סוג עור יש לך וללמוד על טכניקות לשיפור המראה ולהאטת תהליך הזדקנות העור.

סוג עור

ישנם חמישה סוגים עיקריים של עור: רגיל, יבש, שמנוני, שילוב של כמה מאפייני עור ועור רגיש. לכל סוג עור יש מאפיינים מיוחדים ודרך טיפול נכונה. כדי לגלות איזה סוג עור יש לך, קחי חתיכת טישו בבוקר ונגבי איתה את הפנים.

עור רגיל

אם יש לך עור רגיל, נייר הטישו לא יראה סימנים של שמן. העור צריך להרגיש עירני, אלסטי ומתוח. עור רגיל הוא העור עם הכי פחות בעיות והוא נראה נקי וחלק למשעי. עור זה מעיד על זרימת דם תקינה לפנים ודורש טיפול מינורי בלבד. עור זה גם מזדקן בצורה הטובה ביותר.

עור יבש

אם יש לך עור יבש, נייר הטישו יהיה נקי, אבל הפנים ירגישו מחוספסים, יבשים ומתוחים מאוד לאחר הניגוב. עור יבש מפתח בקלות חריצים וקמטים, והוא נוטה מאוד לגירודים ולהזדקנות מהירה. כדי לשמור עור כזה בריא וצעיר, יש לשמור עליו, למרוח עליו קרם לחות וקרם שיזוף, לנקות אותו ולשתות הרבה.

עור שמן

אם יש לך עור שמן, אז הטישו יראה נקודות שמנוניות עליו, בעיקר באזור הלחיים והמצח. עור שמנוני הוא בעייתי ונוטה להיראות מבריק, עבה, מלא פצעים ובעל נקבוביות גדולות. עור זה נוטה לפתח אקנה פעמים רבות. היתרון של עור שמנוני הוא שעור זה לא מפתח קמטים וכך אנשים עם עור שמנוני הינם בעלי עור צעיר למשך שנים רבות. אפשר לטפל בעור שמנוני בעזרת ניקיון פנים יומיומי, שמירה על תזונה נכונה, צמצום אכילת פחמימות ושומנים ושמירה על רמת מתח וסטרס נמוכים.

עור משולב

לרוב הנשים ישנו עור משולב, ובטישו זה יתבטא בכך שיהיו סימני שומן מסביב לאף ולמצח, אבל אזורים אחרים בלחיים ומסביב יהיו נקיים. לאנשים עם סוג עור משולב יש חלקים של עור יבש וחלקים אחרים עם עור שמנוני. בעור זה יש לטפל בצורה שונה, לנקות אזורים שמנוניים ולשים לחות על אזורים יבשים.

עור רגיש

עור רגיש יכול להיות מאוד יבש, ובדרך כלל הופך לאדום או מפתח פריחה בקלות. עור רגיש גם נוטה להיות מצולק בקלות, ואנשים עם עור רגיש נוטים לפתח פצעונים. זהו העור הבעייתי ביותר, וזקוק לטיפול מיוחד של קוסמטיקאית או טיפול עצמי.

קבל מידע על קורס איפור
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס איפור
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר