איפור אישי איפור לאירועים מוצרי איפור סגנונות איפור איפור עיניים איפור כלות לימודי איפור

מבנה פנים

בכדי שהאיפור ישב עליכן בצורה הטובה ביותר, וידגיש את המאפיינים היפים בפנים שלכן, חשוב להבין כיצד בנוי מבנה הפנים, וכיצד ניתן להתאים אליו איפור.


מהם החלקים היפים ביותר בפנים שלך? אילו אזורים כדאי להדגיש? אילו כדאי יותר להסתיר? במדריך מבנה הפנים נסביר לכן כיצד לבצע אנליזה למבנה הפנים ולהתאים לפנים איפור נכון. תחילה יש להסתכל על כל מבנה הפנים כשלם. תשאלי את עצמך – מהי צורת הפנים שלי? אפשר להשתמש בסרגל או בסרט מדידה כדי למדוד במדויק את מבנה הפנים.

  • מבנה פנים מעוגל: זהו מבנה פנים לפיו רוחב הפנים זהה לאורך הפנים, המצח קצר, השפתיים מלאות וקו הלסת עגול.
  • מבנה פנים מרובע: פנים מרובעות הן רחבות בלסת וגם במצח. לבעלי מבנה פנים מרובע יש לסת בולטת ומראה זוויתי. מבנה מלבני דומה לריבועי, רק שהאורך שלו גדול מהרוחב.
  • מבנה פנים יהלום: עם מצח וסנטר צרים ולחיים עבים לפנים ישנו מבנה יהלומי.
  • פנים בצורת לב: פנים העבים במצח ומצרים עד הסנטר.
  • פנים סגלגלות: אלו הן פנים שהמרחק שלהן מקו השיער לגבות זהה למרחק מקצה האף לקו הלסת. המצח במקרה זה הוא רחב יותר עם עצמות לחיים בולטות וסנטר צר.

חלקי הפנים

מבנה, צורה וצבע העין

מבנה העין מתייחס למרחק בין העיניים. ישנן עיניים הרחוקות אחת מהשנייה, בעוד שאחרות פוזלות וקרובות. העיניים יכולות להיות צרות, עגולות, פתוחות או מצריות. גם הצבע של העין משפיע מאוד ויש להתייחס אליו. כאשר מתייחסים לעיניים חשוב לשים לב גם למבנה הגבות. האם הן מלאות או דקות? האם צריך לעצב אותן?

מבנה האף

כעת נעבור לניתוח של מבנה האף. ישנם המון סוגים של אפים: ארוכים, רחבים, עם שקערוריות, סולדים ועוד. אפשר להשתמש באיפור כדי לגרום לאף להיראות טוב יותר, ולעתים זה יכול לחסוך ניתוח אף מיותר.

מבנה הפה

ישנם פיות רחבות שנמשכות לרוחב כל הפנים, ואחרות צרות. גם השפתיים יכולות להיות רחבות או צרות, בצבע בהיר או כהה. בשלב זה רצוי גם לאבחן את סוג העור, והאם הוא מקומט.

איפור לפי מבנה הפנים

כעת נתחיל לאפר. למבנה פנים מעוגל או ריבועי, יש צורך באיפור שיפחית את הרוחב של הפנים, ויעניק להן אורך. אפשר לעשות זאת עם פודרה בצדי המצח ובצדי הלסת. נשים עם פנים אובליות לא זקוקות לאיפור רב לשיפור המבנה, משום שיש להן מבנה אידיאלי. לבעלות מבנה יהלומי, רצוי להדגיש את הסנטר בכך ששמים פודרה בהירה בשני צדי המצח וממרכז הפנים לכיוון הלסת התחתונה. למי שיש לה מבנה פנים של לב, כדאי להצר את מראה המצח ולהרחיב את מראה החלק התחתון של הפנים. כדי לעשות זאת יש לשים פודרה כהה בצדי המצח ולשים פודרה בהירה בצדי הלסת.

קבל מידע על קורס איפור
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס איפור
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר