יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

חשיבה חיובית

"תחשוב טוב – יהיה טוב". האם זה משפט שנועד רק כדי לעודד אותנו, או שזהו משפט נכון המתגשם לאנשים רבים ברחבי העולם יום – יום? ומה משמעותו של משפט זה? מדוע חשיבה חיובית היא כל כך חשובה? האם היא באמת יוצרת מציאות חדשה? תשובות לכל השאלות הללו תמצאו במאמר הבא...

מהי חשיבה חיובית?

חשיבה חיובית היא היכולת של אדם לבחון כל מאורע שקורה לו, או מתרחש בסביבתו בצורה חיובית. החשיבה החיובית תופסת כל אירוע כסימן דרך המסייע לאדם להגיע להצלחה. אדם בעל חשיבה חיובית לא רואה מכשולים בחיים שלו, הוא רואה רק תמרורי אזהרה וסימני דרך במעלה הנתיב להצלחה שלו.

לכן, אדם בעל חשיבה חיובית הוא על פי רוב אדם מאושר, משום שלא קורה לו שום דבר רע. כל מאורע תמיד נראה בעניו כאירוע טוב וחיובי – אז מדוע שהוא לא יהיה מאושר?

חשיבה חיובית – יוצרת מציאות חיובית

אני רוצה לספר לכם סיפור תנ"כי ידוע שבוודאי רובכם מכירים, אך אחזור עליו בקצרה לטובת אילו שאינם מכירים אותו. הסיפור הוא על אדם הנקרא בתנ"ך נחום איש גמזו. קראו לו כך כי על כל דבר שהיה קורה לו היה אומר "גם זו לטובה".

מסופר על נחום איש גמזו שפעם יצא למסע דרך היער. הוא רכב על חמורו ולקח איתו נר להאיר את הדרך ותרנגול שיעיר אותו בבוקר. בלילה הוא הגיע לכפר השוכן ביער וביקש משומר הכפר להכניס אותו כדי שיוכל ללון שם[ אך השומר חשד בו ולא הסכים להכניסו אל הכפר. נחום איש גמזו לא התרגש, אמר "גם זו לטובה" ונכנס ליער לישון על אחד העצים.
באמצע הלילה הוא שומע רעש מוזר מתחת לעץ ורואה כי אריה טורף את החמור שלו, לאחר מכן הוא ראה ששועל טרף את התרנגול. מספר דקות לאחר מכן החלה לנשוב רוח חזקה וכיבתה לאיש גמזו את הנר. חושך מוחלט שרר שם, אך הוא לא נבהל ופשוט אמר "גם זו לטובה".
לאחר כמה שעות, האירה השמש והבוקר הגיע. נחום איש גמזו קם, ירד מן העץ כדי להמשיך בדרכו, לפתע הוא ראה שבכפר שלא הסכים להכניסו שורר בלגן גדול. התברר לו כי שודדים פרצו לכפר באמצע הלילה, רצחו, אנסו ובזזו מכל הבא ליד והוא ניצל. אילו השומר היה מכניסו לכפר – הוא היה בין ההרוגים. אילולא היה בא האריה וטורף את החמור – השודדים היו שומעים את החמור והורגים גם אותו וכנ"ל לגבי התרנגול. ואילו הרוח לא הייתה מכבה את הנר – היו השודדים רואים אתו ומגיעים מיד.

זה הסיפור. ומה אנחנו יכולים ללמוד ממנו? המון!

ראו כמה מצבים "רעים" קרו לנחום איש גמזו, אדם אחר לא היה מחזיק מעמד כבר מהרגע שהשומר סרב להכניסו – הוא קודם כל היה רב עם השומר ומי יודע לאן מגיע. ולאחר מכן – שהאריה טרף את החמור והתרנגול והרוח כיבתה את הנר, מה הייתה אמורה להיות המסקנה שלו כאדם ללא חשיבה חיובית? כמובן שמיד הוא היה אומר "אין לי מזל", "אלוהים לא אוהב אותי" ועוד מיליוני משפטי ייאוש דומים. אך נחום איש גמזו לא נהג ככה, על כל מקרה הוא אמר "גם זו לטובה" ומה קרה בסוף? זה באמת היה לטובה.
ואני בטוחה שאם התנ"ך דאג להקדיש כמה עמודים לסיפור הזה, זה אך ורק בכדי שנלמד ממנו, כדי שנדע באופן וודאי כי מחשבה טובה יוצרת מציאות, כדאי להתחיל לחשוב חיובי, לקום כל בוקר ולהחליט שהיום חייב להיות טוב יותר ואפילו אם בהתחלה השינוי יהיה קשה תאמינו לי שבסוף תראו עד כמה זה משתלם!

אז אל תשכחו , תרשמו לכם בגדול ביומנים – לחשוב חיובי!

בהצלחה

קבל מידע על קורס אימון אישי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר