יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

פיתוח מודעות עצמית

תהליך פיתוח המודעות העצמית נועד לסייע לנו בהבנת נבכי נפשנו - איך אנחנו רואים את חיינו באמת, ומדוע אנו פועלים בצורה מסוימת ולא בוחרים לנסות דרך אחרת.

כמה פעמים מצאתם את עצמכם יושבים ותוהים איך הגעתם למצב שבו אתם נמצאים היום? מדוע רוב הזמן אתם עייפים, מותשים וחסרי סיפוק? איך זה שההצלחה היחידה שלכם היא לחזור שוב ושוב על אותה טעות? ואיך בכלל אתם עומדים באותה נקודה כל כך הרבה זמן ולא מצליחים להתקדם לשום מקום?

השאלות האלו מוכרות לכם?

אם כן, המאמר הזה נועד במיוחד לכם

אם לא – כנראה שכבר עברתם קורס לפיתוח מודעות עצמית...

מהו פיתוח מודעות עצמית?

תהליך פיתוח המודעות העצמית נועד לסייע לנו בהבנת נבכי נפשנו – איך אנחנו רואים את חיינו באמת, ומדוע אנו פועלים בצורה מסוימת ולא בוחרים לנסות דרך אחרת.

הבוס שלי לא היה צריך לגעור בי בפני כולם.
השכן מתעלם יום אחר יום מהשלט הזועק באדום בולט את המילים – "חניה פרטית"
ואחרי יום עבודה אני רק רוצה להגיע הביתה ולישון. לא לקלח ולהאכיל ארבעה זאטוטים, תוך כדי האזנה לתלונות של אשתי על היום הקשה שעבר עליה.

הכול נכון, אבל איך אני מגיב על הסיטואציות האלו?

האם אני ארטון ואתלונן בפני כל מי שמוכן לשמוע על הבוס הרע שיש לי? האם אני אצעק בכל בוקר על השכן, ואריב עם אשתי בכל ערב – אולי המעשים האלו יעזרו לי להוציא את הזעם שבתוכי – אבל האם באמת פתרתי את הבעיה?

כמובן – שהתשובה היא לא.

פתרון הבעיה עשוי להיות שיחה פרטית עם הבוס, או להגיע אל ביתו של השכן עם פרוסת עוגה ולהסביר לו איכן נמצאת החנייה הציבורית, או להקשיב לאשתי ולתת לה חיבוק בזמן שהיא הכי זקוקה לו…

עכשיו פתרתי את הבעיה – היא ככל הנראה לא תחזור שוב.

ומדוע היא לא תחזור? כי לא נתתי לרגשות רגעיים להשפיע עלי – הפעלתי את הראש, בדקתי את עצמי – מה אני באמת צריך לעשות עכשיו? איך אני פותר את הבעיה בצורה הטובה ביותר? ובמילים פשוטות – הגברתי את רמת המודעות העצמית שלי ופעלתי לפיה – על פי מה שמתאים לי, מה שהכי טוב עבורי.
מה שלוחש לי ה"אני הפנימי שבתוכי".

אז איך נקשיב ל"אני הפנימי" שלנו?

אולי על פניו זה נשמע מסובך, אבל הקול הפנימי שלנו כל כך רוצה שנקשיב לו, כך שזו לא בעיה בכלל. אם רק ננסה להקשיב לו – נשמע אותו מיד.
אז איך מתחילים להקשיב לקול הפנימי?

קבעו לעצמכם בכל יום 10 דקות בלבד שבהן אתם מנותקים מהעולם. שבו במקום שאתם אוהבים, לבד.. ללא טלפון, ללא פלאפון, וללא הסחת דעת אחרת.

במשך 10 דקות שחזרו את היום שלכם:
איך הוא עבר עליכם?
מה רציתם לעשות ולא עשיתם?
אלו פעולות יכולתם לבצע בדרך טובה יותר?
איך יכולתם להפוך את היום הזה לטוב יותר – עבורכם ועבור הסובבים אתכם?

שאלו את עצמכם את השאלות הללו, ומצאו בתוככם את התשובות.
מניסיון תגלו שזה לא קשה – התשובות על פי רוב נמצאות מולנו, אנחנו פשוט עצלנים מידי להגיע אליהן.

בתום 10 הדקות בחרו מעשה אחד, פעולה אחת, שאתם יכולים לעשות טוב יותר, בחרו משהוא אחד קטן שתבצעו כבר למחרת, בכדי להפוך את העולם לטוב יותר.
במהרה תיווכחו לראות עד כמה תת המודע שלכם זועק לפעולה חיובית – כזו שבאה מתוככם ולא מכורח הנסיבות…

והכי חשוב – אתם תתחילו לחוש את הסיפוק העצום שבא מעצם העובדה שעשיתם בדיוק את מה שרציתם לעשות, ולא מה שציפו מכם, או אמרו לכם. עשיתם את הדבר הטוב ביותר עבורכם.

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על פיתוח מודעות עצמית

תשאול עצמי מעמיק תשאול עצמי – איך מתחילים? חשוב מאוד לבצע את התשאול העצמי לבד. תשאול עצמי, כשמו כן הוא – עצמי ולכן חשוב לבצעו במקום שקט ופרטי, בו אתם יכולים להתבודד עם עצמכם, ללא הפרעות וללא כל רעשים להמשך קריאה »
העצמה אישית רובנו, אם לא כולנו, חיים במטרה אחת ברורה – להגיע לפסגה, לכבוש את העולם. אנו שואפים תמיד להיות מעל המקום בו אנו נמצאים היום וברגע שנגיע לנקודה חדשה – נרצה את הגבוהה ממנה. נקבל 100 – להמשך קריאה »
אזור הנוחות וחצייתו מהו אזור הנוחות? אזור הנוחות שלנו - כשמו כן הוא – האזור שבו נוח לנו. הפינה השקטה והפרטית שלנו, המקומות שכבר בילינו בהם, פעולות ומקצועות שאנחנו טובים בהם, הימצאות בחברת אנשים מוכרים וכד'. כבני אדם קל להמשך קריאה »
טכניקת NLP איך פועלת טכניקת NLP? בניגוד לקאוצ'ינג ולשיטות פסיכולוגיות רבות אחרות, טכניקת הNLP מביאה תוצאות מהירות וממוקדות, זאת משום שטכניקה זו עובדת ישירות על תת המודע של האדם, בניגוד לשאר השיטות שעובדות על המודע בלבד. בטכניקה זו להמשך קריאה »
חשיבה חיובית מהי חשיבה חיובית? חשיבה חיובית היא היכולת של אדם לבחון כל מאורע שקורה לו, או מתרחש בסביבתו בצורה חיובית. החשיבה החיובית תופסת כל אירוע כסימן דרך המסייע לאדם להגיע להצלחה. אדם בעל חשיבה חיובית לא להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר