יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

מטרות האימון האישי

אימון אישי (coaching) מהווה פלטפורמה להעצמה אישית, לשיפור היכולות הבינאישיות ולפיתוח מודעות עצמית. תהליך האימון הוא תהליך חדש יחסית, שהתפתח רבות בעשורים האחרונים ומיועד להעניק לאנשים את האפשרות לשפר את יכולותיהם ומצבם בחיים, את הכלים הנכונים ואת ההכוונה הדרושה להם במגוון ההיבטים המרכיבים למעשה את שגרת חייהם.

 

תחומי האימון הם רבים, מגוונים ומשיקים לכל הנושאים בהם אנחנו עלולים להיתקל בקשיים ובמכשולים בחיי היומיום: אימון לזוגיות, אימון עסקי, אימון לשיפור היכולות הבינאישיות ועוד. לכל מתאמן סיבות משלו להגעה לתהליך האימון ובהתאם גם ציפיות, יעדים ומטרות אישיות באימון. לכן, תהליך האימון הוא אינדיבידואלי ומותאם אישית לכל מתאמן אך בכל זאת, ישנן מספר מטרות משותפות המהוות את הבסיס להצלחת התהליך כולו:

לקיחת אחריות

בראש וראשונה, תהליך האימון כולל שינוי תפיסתי. המתאמן לומד לקחת אחריות על חייו ולהבין כי יש לו את הכוח ואת היכולת לשנות דברים. לכן, המטרה הראשונית של האימון היא שינוי הגישה וצורת החשיבה של המתאמן. לקיחת אחריות משמעה שינוי בתפיסה העצמית – מקורבן של נסיבות הופך המתאמן לבעל האחריות בחייו ונהיה אקטיבי ומודע יותר למגוון האופציות העומדות בפניו.

פיתוח מודעות עצמית

מודעות עצמית היא היכולת להסתכל על עצמנו באופן אובייקטיבי, לנתח את הלך המחשבות והרגשות שלנו בצורה רציונאלית ולהבין מה מניע אותנו. פיתוח מודעות עצמית היא אחת המטרות העיקריות של תהליך האימון, כיוון שהיא כלי עבודה חשוב ביותר העוזר למתאמן להבין איך ההתנהגות שלו גורמת לאנשים אחרים לתפוס אותו ולהגיב אליו – בין אם בזוגיות, בעבודה או בקרב הלקוחות שלו. פיתוח מודעות עצמית היא כלי מהותי נוסף בדרך של המתאמן לעצמאות ולרמת שליטה גבוהה יותר בחייו.

שיפור הביטחון העצמי

שיפור הביטחון העצמי הוא למעשה גם מטרה וגם פועל יוצא של תהליך הטיפול. ברגע שמחליט המתאמן להתחייב לתהליך האימון, הוא יוצא לדרך חדשה ולא מוכרת. לאחר שיתמיד בהחלטתו ויתחיל להבחין בהצלחות, תגיע תחושת הסיפוק והביטחון העצמי יתעצם – המתאמן ירגיש שיש לו את הכוח לשלוט ולהוביל את החיים שלו בכיוון הרצוי. הביטחון ביכולת האישית הוא מטרה חשובה המעניקה עצמאות וסיפוק למתאמן. באמצעות הכלים שמעניק האימון האישי, ימצא את עצמו כל מתאמן מתפתח ומגלה כוחות שלא ידע שטמונים בו. כמובן שהאימון דורש אנרגיות והתמדה לאורך זמן מצד המתאמן, אך התוצאות ישפרו את איכות חייו ואת מידת הסיפוק שלו מהם לאין שיעור.

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על מטרות האימון האישי

הגברת מוטיבציה חלוקת המוטיבציה לכל אדם יש אנרגיה מסוימת ומשאבים פנימיים העומדים לרשותו. מוטיבציה אינה דבר בלתי נדלה ושום אדם לא יכול להיות מלא מוטיבציה בכל פעולה אותה הוא עושה, כל הזמן. אחת המיומנויות הנלמדות במסגרת האימון להמשך קריאה »
הגשמה עצמית הצורך בהגשמה עצמית עולה אצל רובנו בשלב זה או אחר, אולם במקרים רבים אפילו לנו עצמנו לא ממש ברור למה הכוונה ומה בדיוק היה גורם לנו לחוש שהגשמנו את עצמנו. רוב האנשים מדחיקים את להמשך קריאה »
ביטוי עצמי ביטוי עצמי במקום העבודה אחד הגורמים למידת הסיפוק של העובד במקום עבודתו הוא המקום שיש לו להביא משהו מעצמו ולהשתמש בכישורים שלו בדרכים ייחודיות. לכולנו יש צורך להכניס משהו אישי לדרך ביצוע העבודה, גם אם להמשך קריאה »
כלכלת בית ומשפחה בשנים האחרונות, חלה עלייה מורגשת ביוקר המחייה בארץ, בעיקר בשל התייקרות מוצרי יסוד כמו דלק, חשמל ומוצרי מזון. השפעת יוקר המחייה מורגשת כמעט בכל בית. משפחות רבות אשר הורגלו "להסתדר" מבלי לתת את הדעת להמשך קריאה »
אימון לזוגיות כיצד מתאמנים על זוגיות? לכאורה, נראה כי היכולת לזוגיות ולאינטראקציה אינטימית היא טבעית וטבועה באופי האנושי שלנו. למרות זאת, אנשים רבים (אולי אפילו רוב האנשים הנמצאים בזוגיות) נתקלים בקשיים לבנות קשר יציב וארוך טווח או להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר