יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

סטיבן מיטשל

סטיבן מיטשל (1945-2000) היה פסיכולוג קליני אמריקאי יהודי, אחד מהמייסדים של הגישה ההתייחסותית בפסיכואנליזה. גישה זו שמה דגש על הקשרים הבינאישיים בהתפתחות נפש האדם. מיטשל היה פורץ דרך ומילא תפקיד משמעותי בהקמת ארגונים שונים ובהקמת מסלולי לימוד של הגישה ההתייחסותית באוניברסיטאות ברחבי העולם.

על פי מיטשל, הנפש האנושית מונעת קודם כל מתוך מניעים חברתיים, כאשר הדימוי האישי שלנו נובע מהצורה בה אנחנו חושבים שאנשים אחרים תופסים אותנו. הגישה ההתייחסותית אותה פיתח מיטשל נוגדת את עקרונות הפסיכואנליזה שהיו מקובלים עד אז. עקרונות הפסיכואנליזה של פרויד מתארים את הנפש כמונעת על ידי דחפים וליבידו לעומת הגישה של מיטשל, שטוענת כי הנפש מונעת כאמור מקשרים בינאישיים.

הגישה ההתייחסותית

ספרו של מיטשל "יחסי אובייקט בתיאוריה פסיכואנליטית" אשר נכתב בשיתוף עם ג'יי גרינברג, מהווה את הבסיס לגישה ההתייחסותית ונחשב לאבן פינה בפסיכואנליזה מודרנית. הספר חוקר את הצורה בה תופס האדם את עצמו לעומת הזולת, את מאפייני מערכות היחסים השונות ויחסי הגומלין בין בני אדם ומציע תיאוריות שונות בנוגע להתפתחות האדם. על פי הגישה ההתייחסותית, כל אדם נולד עם רצון ליצור יחסים ואינטראקציה עם הסובבים אותו ואישיותו מתעצבת מתוך מערכות היחסים הראשונות אותן הוא חווה. מערכת היחסים הראשונית עם האם ועם האב משפיעה באופן ישיר על האישיות של האדם ולמעשה, מעצבת אותה.

הגישה ההתייחסותית באימון

למיטשל השפעה עמוקה גם על עולם האימון. מאמנים רבים עושים שימוש ברעיונות שפותחו על ידו ובעקרונות הגישה ההתייחסותית. באימון אישי, בניגוד לטיפול פסיכולוגי, לא נהוג לחקור את שורש דפוסי ההתנהגות ולשחזר זיכרונות ילדות שוב ושוב, אך בהחלט עושים שימוש באיתור דפוסים קיימים ותרגול דפוסים חדשים. ההשפעה של מיטשל על עולם האימון מגיעה מהרעיונות שלו בנוגע להשפעת היחסים הבינאישיים על נפש האדם ועל הדימוי העצמי שלו. כחלק מתהליך האימון, יתרגל המתאמן דרכים לשיפור התקשורת הבינאישית ולהבנה טובה יותר של הסובבים אותו. נקודת ההנחה הלקוחה מתוך הגישה ההתייחסותית היא שהאינטראקציה עם הקרובים לנו והדרך בה אנחנו מתקשרים היא הגורם העיקרי להצלחתנו בחיים. סטיבן מיטשל השפיעה רבות על פסיכולוגים, מאמנים ואנשי מקצוע רבים. התיאוריות שלו נלמדות באוניברסטאות בכל רחבי העולם והרעיונות שלו מיושמים מדי יום על ידי מגוון אנשי מקצוע. מיטשל מת מדום לב במהלך התעמלות אירובית בגיל 54.

קבל מידע על קורס אימון אישי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר