יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

דיפאק צ'ופרה

דיפאק צ'ופרה אשר נולד ב - 22 לאוקטובר 1946 בהודו, הוא ד"ר לרפואה, מאמן, מרצה וסופר. צ'ופרה מתמקד בנושאים כמו רוחניות, תזונה נכונה והקשר בין הגוף לנפש. בנוסף, הוא גם מנהל מרכז רפואי אלטרנטיבי המתמקד בקשר בין הגוף לנפש ובטיפול הוליסטי ייחודי. צ'ופרה החל את הקריירה שלו בתור מאמן ומרצה בשנות ה - 80 ופרסם מאז ספרים רבים בתחום העזרה העצמית והאימון.

על פי ד"ר צ'ופרה, הקושי של בני אדם להגיע לאושר נובע מהצורך שלנו ב"אושר אקסיסטנציאליסטי". בני אדם, בניגוד לחיות, פועלים לא רק על פי אינסטינקטים ודחפים רגעיים אלא יש להם צורך באושר ברמה גבוהה יותר. אנחנו כבני אנוש מחפשים תחושה של סיפוק, מיצוי עצמי והגשמה עצמית ולא יכולים להסתפק בהנאות רגעיות. אנחנו דואגים לעתיד ומחפשים משמעות עמוקה לחיים והדבר יוצר תחושת אי שקט תמידית וחיפוש מתמשך אחר ה"משמעות האמיתית".

שלוש רמות של מציאות

על פי ד"ר צ'ופרה לבני אדם שלוש דרכים בהן הם תופסים את המציאות:

  • באמצעות החושים הטבעיים שלנו: ראייה, שמיעה, מישוש, טעם וריח.
  • באמצעות התודעה שלנו: דרכה אנחנו מסיקים מסקנות ולתובנות ולומדים על דפוסי ההתנהגות של העולם.
  • באמצעות הנפש שלנו: באמצעותה אנחנו נעשים מודעים יותר לדינאמיקה של התנועה הקוסמית ומבינים את העולם כמכלול.

הרמה השלישית היא הרמה העמוקה ביותר והיא דורשת תרגול ומדיטציה. על פי צ'ופרה, הרמה הראשונה והשנייה יוצרות אצלנו תפיסת עולם שגויה וזו, יוצרת הפרדה בין עצמנו לבין העולם החיצוני כשלמעשה אנחנו חלק בלתי נפרד ממנו. צ'ופרה מדבר בספריו על כך שהגוף שלנו מתחדש כל הזמן ומורכב מאטומים שנעים במהירות האור ומתחלפים. על פי צ'ופרה, אנחנו חווים את התודעה שלנו כרציפה, אך למעשה היא מורכבת ממצבי ON/OFF המשתנים לסירוגין בקצב בלתי נתפס. התהליכים שהגוף והתודעה שלנו עוברים הם למעשה מורכבים הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים ומודעים ולא מובנים לחלוטין. באמצעות מדיטציה וטכניקות שונות מלמד צ'ופרה להיכנס עמוק יותר למצבי ה – OFF וכך להפוך למאוחדים עם היקום ומשוחררים מהאמונות הכוזבות שלנו. צ'ופרה הוא פורץ דרך, מדען וסופר יוצא דופן שהגיע לתובנות חדשות ומרחיקות לכת בנוגע למיקומנו ביקום ולקשר בין הגוף לנפש. ספריו והרצאותיו ידועים כמרתקים וכוללים תרגול חוויתי יחד עם הקהל. בין ספריו שתורגמו לעברית ניתן למצוא את: "יצירת העושר של דיפאק צ'ופרה", "גוף ונפש לנצח" ו – "דרכו של הקוסם".

קבל מידע על קורס אימון אישי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר