יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

ביירון קייטי

ביירון קייטי אשר נולדה ב - 1942 היא אחת הנשים המשפיעות והמוכרות בתחום האימון בכל העולם. קייטי הגיעה ל"הארה" בפתאומיות לאחר שנים של סבל מדיכאון, כעס ומירמור. היא פרסמה ספר הנקרא "the work" המתאר את השיטות אותן פיתחה לשינוי תפיסתי ותודעתי להשגת אושר. שיטותיה מבוססות על שינוי בתפיסת המציאות וה"סיפור" אותו אנחנו מספרים לעצמנו על החיים שלנו ועל הדרך בה אנחנו נראים בעיני אחרים.

עיקרי השיטה

השיטה המתוארת בספר "The Work" מבוססת על שינוי תפיסתי. על פי השיטה, עלינו לבדוק לעומק את ההנחות והאמונות הבסיסיות עליהן מושתתת תפיסת העולם שלנו באמצעות ארבע שאלות מנחות. ארבעת השאלות הן: "האם זו האמת?", "האם יש לך דרך לדעת שזה בוודאות נכון?", "מהן ההשלכות של ההסתמכות על האמונה הזו?" והשאלה האחרונה והחשובה ביותר – "מה הייתי יכול להיות לולא האמונה הזו?". השאלה האחרונה מובילה לניסוי מחשבתי נוסף שנקרא "היפוך". ההיפוך הוא שלב בו אנחנו משנים את האמונה שעליה הסתמכנו עד כה ומחליפים אותה באמונה אחרת. שלב זה מביא לשינוי עמוק בדפוסי החשיבה שלנו ויוצר את השינוי המיוחל באיכות חיינו.

השימוש בשיטה של ביירון קייטי

השיטה של ביירון קייטי נחשבת למוערכת ביותר ומאמנים רבים עושים בה שימוש מידי יום. היתרון העיקרי של השיטה הוא בכך שהיא מביאה לשינוי מהותי ביותר באמצעות שלבים עוקבים המכינים האחד את השני וכך, מאפשרים לבצע התקדמות מחשבתית מובנית. אנשים רבים נוטים להרגיש תסכול וכעס על דברים שאינם בשליטתם והשיטה של ביירון קייטי, מציעה שינוי תפיסתי שיביא להתייחסות שונה אל אותם גורמים. השיטה מתבצעת באמצעות ערעור היסודות התפיסתיים שלנו ומכאן כוחה. היא מראה למתאמן שיש ביכולתו לשנות את דפוסי החשיבה אליהם הורגל במשך שנים במידה והם לא יעילים בשבילו, אלא גורמים לו לסבל. עבודתה המדהימה של ביירון קייטי מסופרת בספרה: "לאהוב את מה שיש – ארבע שאלות שיכולות לשנות חיים", הכולל סיפורים אישיים רבים של מתאמנים שהגיעו להארה ולשינוי בחייהם. הסיפור אותו אנחנו מספרים לעצמנו אודות חיינו הוא במקרים רבים הגורם העיקרי לאושר שלנו ולהצלחתנו בעיני אחרים. יישום הטכניקות הנלמדות בספר יכול בהחלט לגרום לתחילת תהליך השינוי ולהאיר את דרכי הקוראים אל האושר.

קבל מידע על קורס אימון אישי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר