יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

אקהרט טולה

אקהרט טולה, הנולד ב - 1948 בגרמניה, הוא מורה רוחני, מרצה וסופר מפורסם ורב השפעה. טולה מרבה לדבר על נושא ההוויה האנושית, רמות המודעות ותפיסת הזמן. ספרים רבים שלו הפכו לרבי מכר בכל רחבי העולם: "כוחו של הרגע הזה", "דממה מדברים", "ארץ חדשה" ועוד. בהרצאותיו מרבה טולה להעלות את נושא הדת. הוא אינו מזדהה עם זרם ספציפי, אך משתמש ברעיונות ששייכים לדתות שונות: בודהיזם, סופיות, הינדואיזם וגם יהדות ונצרות.

"הדממה"

טולה מציע למאזיניו תרגילים שונים של מדיטציה כדי לפתח ולהעמיק את התודעה העצמית. טולה מביא את המתאמנים למצב של השקטת המחשבה וצלילה למקום עמוק יותר בחוויית התודעה. תכלית המדיטציה הזו היא להתנתק מהקונפליקטים הפנימיים, מאי הנוחות ומשטף המחשבות הבלתי פוסקות על העתיד ועל העבר ולהתחבר לאני האמיתי, שהוא מקום עמוק יותר בתוכנו. על פי טולה, אנחנו יוצרים לעצמנו זהות שקרית המורכבת מהתפקידים אותם אנחנו ממלאים ביחסינו עם אנשים אחרים, מהדברים ששייכים לנו ומהמעמד שלנו בחברה. אנחנו נאחזים בכל הדברים האלו כדי להגדיר את עצמנו ובכך יוצרים קונפליקטים רבים ואי שקט פנימי. אנחנו מרגישים שאנחנו נמצאים במירוץ מתמיד וצריכים להוכיח את עצמנו כל פעם מחדש. באמצעות תרגולי המדיטציה של טולה נגיע לרמה עמוקה יותר של "אני", נחיה את הרגע ונרגיש שקט נפשי. המקום הזה מכונה בשם "הדממה".

זהות עצמית

בספרו "ארץ חדשה", מתאר טולה את המצב האנושי הנוכחי ומגדיר אותו כהרסני וכשגוי. על פי טולה, הדרך בה אנחנו מגדירים את עצמנו ואת הזהות שלנו היא שגויה ותלויה בגורמים חיצוניים שטחיים. בספר מתאר טולה שיטות להתקדם לעבר ההארה והחוויה העצמית העמוקה יותר. טולה משתמש בעצמו כדוגמה ומספר שכשהוא נמצא עם אנשים, הופכת הזהות שלו לזהות של מורה רוחני מכיוון שזה מה שהוא מייצג בשבילם. הדברים שהוא אומר והמטרות שלו הן לעזור לאותם האנשים וכך, הוא הופך את עצמו ל"מורה רוחני" – אך זהות זו היא רגעית והיא לא מייצגת את זהותו העמוקה והפנימית. על פי טולה, ברגע שהוא נמצא לבד הוא חדל מלהיות המורה הרוחני וחוזר להיות ב"דממה", שהיא המקום הטבעי בו עליו להיות.

קבל מידע על קורס אימון אישי
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס אימון אישי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר