יסודות האימון האישי מטרת האימון האישי מודעות עצמית אימון להצלחה אימון עסקי אימון זוגי קורס אימון אישי

יסודות האימון

אימון אישי (coaching) הוא תהליך שתכליתו להביא לשינויים בדפוסי התנהגות, לשיפור במודעות העצמית ולהעלאת הביטחון, תוך העצמת תחושת השליטה של המתאמן בחייו. בסיס האימון האישי טמון בתפיסה של לקיחת אחריות והבנת המתאמן שהוא האחראי למצבו בחיים ולא רק קורבן של הנסיבות. האימון האישי מעודד חשיבה עצמאית ושאילת שאלות תכופות כמו: "מה אני יכול לעשות כדי לשפר את המצב?", "איך אני יכול להשתמש בנסיבות הקיימות בצורה הטובה ביותר?", "מהי האחריות שלי למצב הנוכחי?" ועוד. באמצעות השרשת צורת החשיבה הזו, מפנים המתאמן את היכולת שלו לשינוי ולהפקת המקסימום מהנסיבות עליהן אין לו שליטה.

טכניקות המשמשות לאימון אישי

אימון אישי עושה שימוש בטכניקות שונות כמו דמיון מודרך, ניתוח מצבים, משחקי תפקידים, משחקי אסוציאציות ועוד. מטרת השימוש בטכניקות הללו הוא לתת למתאמן פרספקטיבה חדשה על התנהלותו בחיים ועל מידת אחריותו בהגעתו למצבים אליהם הגיע. מטרת האימון היא לגרום למתאמן להבין את דפוסי ההתנהגות ודפוסי החשיבה אליהם התרגל אליהם מסיבות כלשהן, דפוסים אשר אינם מטיבים עימו ומונעים ממנו להתקדם לעבר מטרותיו.

אימון אישי לעומת טיפול פסיכולוגי

ניתן להסתכל על האימון האישי כעל סוג של טיפול פסיכולוגי מודרני המותאם לקצב החיים המהיר והאינטנסיבי של חיינו, קצב חיים אשר דורש התאמה מהירה וזרימה עם שינויים תכופים. האימון האישי, בניגוד לטיפול הפסיכולוגי, לא מתמקד במקור דפוסי ההתנהגות השגויים ובהבנתן, אלא מציע גישה יותר פרקטית. גישת האימון המקבלת את המצב הנוכחי כנקודת פתיחה, חותרת לשיפורו תוך יצירת שיטת עבודה מובנית המורכבת ממשימות קטנות וברות השגה. משימות אלו משמשות להשגת שינוי מהותי והתאמת דפוסי ההתנהגות והחשיבה למטרות המתאמן.

אימון אישי- איך מתחילים?

עוד לפני בחירת המאמן המתאים, יש צורך בעבודה עצמית מסוימת – לחשוב ולנסות לנסח בצורה כמה שיותר ברורה מספר דברים. עליך לשאול את עצמך למשל מה מפריע לך במצבך הנוכחי בחיים, בקריירה, בזוגיות או במשפחה? מהם המצבים בהם אתה מרגיש חסר אונים ו"תקוע"? איפה היית רוצה לראות את עצמך בעוד 3,5 או 10 שנים? ואיך היית רוצה לדמיין את עצמך? מה האידיאל שלך ואיך היית רוצה להיתפס בעיני אנשים אחרים? תהליך של אימון הוא תהליך מעצים, תהליך שיגלה לך כוחות שלא ידעת שטמונים בך. כמו כל דבר בעל משמעות, גם תהליך האימון עשוי להיות קשה ורצוף מכשולים רבים, אך באמצעות כוח רצון והתמדה, ניתן להגיע לתוצאות אמיתיות, מפתיעות ומשמעותיות.

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על יסודות האימון

צרכים מול רצונות לכל בני האדם ישנם מספר צרכים בסיסיים משותפים הנובעים מהיותנו חלק מהטבע האנושי. החל מצרכים פיזיים כמו הצורך באוויר לנשימה, במזון, בטמפרטורה מסוימת ועוד, ועד לצרכים רגשיים כמו הצורך להיות אהובים, הצורך בחום, באינטראקציה להמשך קריאה »
יחסי אמון בין מאמן ומתאמן משמעות האמון בתהליך האימון אמון הדדי הוא הבסיס להצלחת תהליך האימון. מאחר ואימון הוא תהליך הדורש אינטימיות ושיתוף של רגשות עמוקים מצד המתאמן – כעס, תסכול, פחד מכישלון ועוד, על המתאמן להאמין במאמן ובטוהר האינטרסים להמשך קריאה »
הסכמה למחויבות לאימון מחויבות כתנאי להצלחת האימון כאמור, על מחויבות כתנאי הכרחי להצלחת תהליך האימון להיות הדדית - הן מצד המאמן והן מצד המתאמן. מצד המאמן, המחויבות היא לתת את המקסימום מעצמו, מהידע שלו ומהניסיון שלו כדי לתמוך להמשך קריאה »
מעבר ממצוי לרצוי איך מתחילים? רוב האנשים הבוגרים חיים בתחושה שיש לחיים יותר מה להציע להם מכפי שהם באמת מנצלים. רובנו וודאי חשבנו פעם שאם רק היו נולדים במקום אחר, בזמן אחר או עושים בחירות שונות בעבר - להמשך קריאה »
פיתוח מודעות עצמית אנשים חסרי מודעות עצמית עלולים למצוא עצמם מתוסכלים ממצבים שונים בחייהם ולחוש בחוסר שליטה ואפילו בחוסר מזל. הנטייה הטבעית של כולנו היא להאשים מישהו או משהו אחר בבעיות שלנו - אנשים אחרים, נסיבות, מזל להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס אימון אישי וקואצ'ינג
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר